Нега на лице за мажи

Нега на лице за мажи

Негата на лицето за мажи бара иста рутина и дисциплина како и секој третман. Било кој крем не вреди и тука ви покажуваме како да го направите тоа.

Леонардо ди Каприо

Исеченици од брада

Откријте ги најдобрите намалувања на брадата, што ќе ви помогне да ги обликувате различните делови на вашата брада и да постигнете различни ефекти.

брада

Како да исечете брада

Откријте како да ја намалите брадата чекор по чекор. Од потребните алатки и подготовки до најдобриот метод за растоварување и дефинирање на брадата.

Како да се биде позгоден

Видови на брада

Пронајдете ја најдобрата опција за вас меѓу различните видови брада: тридневна брада, долга брада и многу повеќе стилови!

Кристофер Хивју со брада

Како да ја поправите брадата

Откријте како да ја подготвите брадата за да изгледа беспрекорно. Како да го исечете, како да нацртате линија на вратот и образите и многу повеќе!

Долго копче

Видови копче

Дознајте за различните видови кози, како да набавите секој од нив и што е потребно за да ги спречите да изгледаат невешт.

Барба

Производи за брада

Откријте кои производи за брада ви се потребни во вашиот хигиенски арсенал за да ја добиете најдобрата можна верзија на косата на лицето.

Дејвид Бекам

Машка депилација

Откријте сè во врска со машката депилација. Најдобри опции за различни области на телото, како и многу совети и трикови.

Тример за брада

Најдобри машини за брада

Откријте ги најдобрите машини за брада на пазарот. Високо оценети модели класифицирани по опсези, како и совети за правилно користење.

Филипс електричен брич

Најдобри машини за бричење

Бричачите се клучни во рутината за хигиена на мажите. Тука ги откриваме најдобрите модели на пазарот, класифицирани по опсези.

брада од хипстер

Моден тренд: Брада Хипстер

За носење брада е потребно повеќе работа и напор отколку бричење секој ден. И, ако има еден вид брада што бара внимание на деталите, тоа е Хипстер.

видови брада

Различните видови брада

Растењето брада е во мода. Но, не станува збор за тоа да се чека да порасне. Потребно е внимание и грижа (колку или повеќе како бричење секое утро).

совршено бричење

Совети за совршена бричење

Иако брадите спорадично влегуваат во модните трендови, добивањето совршено бричење е еден од оние обичаи што секој маж треба да ги следи.

Вид на брада според вашето лице

Изберете тип на брада што најмногу одговара на вашето лице. Откријте како да се бричите ако имате тркалезно, овално, долго и други вообичаени типови на лице.

Совети за најдобро бричење

За да го добиете најдоброто бричење, не треба да бидете генијалец, само следете неколку чекори што детално ги опишуваме во оваа статија.

Како да ја скратите брадата

Иако може да изгледа едноставно, потстрижувањето на брадата е процес што може да трае подолго од нормалното, ако не го сториме тоа добро.

Гел или пена за бричење, кој да избере?

Во зависност од видот на кожата и влакната на лицето, пената за бричење може да биде подобра од гелот, или обратно. Тука ги презентираме неговите главни карактеристики.

Како да се избегне чешање брада

Долгите бради имаат тенденција да чешаат како што растат, но за да ви помогнат да ја избегнете оваа непријатност, еве неколку совети за да го намалите јадежот во брадата.

Да живее ќелавиот!

Сигурно многу од вас се загрижени ... На ден како денес, вие сте под туш, ги миете вашите ...

Производи за лична нега

Зборуваме за најдобрите машки производи за убавина, така што имате кожа и коса во совршена состојба.

Тридневната брада како дел од вашиот изглед

Тоа е таканаречен универзитетски стил или изглед на препи. И се чини дека е еден од омилените од неколку дизајнери при претставувањето на своите колекции и веќе е дел од новиот тренд.

Совети за совршено бричење (II)

Во претходната статија за тоа како да добиете совршено бричење, зборувавме за сцената пред бричење, за она што го нарекуваме ...

Совети за совршено бричење (I)

Во рамките на нашата секојдневна рутина се крие една голема непозната за која сите мислиме дека ја совладуваме: бричење. Ние ќе одиме…

Никулци

Јасно носено. Веќе имаме изговор да не ја избричиме таа тридневна брада што предизвика толку многу штета одамна.

Бавен раст на брада

Козметичката компанија Клиник разви низа производи специјално дизајнирани за машка кожа. Ова се преведува во козметика ...

Пред-бричење креми и масла

  Иако не е од суштинско значење, добар крем или масло за пред-бричење се препорачува како дел од дневната рутина ...