болести и последици од пенисот

Болести на пенисот

Ние ви кажуваме кои се главните болести на пенисот и како се предизвикани. Дознајте повеќе за тоа овде.

Адстрингентна диета

Адстрингентна диета

Откријте како да јадете адстрингентно диета за регулирање на цревниот транзит и да не паѓате во недостаток на хидратација или хранливи материи.

Маски за мажи

Маски за мажи

Постои голем избор на маски за лице за мажи на пазарот. Откријте ги сите стилови и форми што ви ги нудиме во Мажи со стил.

Надминете ги зависностите

Надминете ги зависностите

Да се ​​надминат зависностите е голем предизвик, иако целата надворешна помош вклучува прилично ефикасна дисциплина. Ние ви ги покажуваме упатствата што можете да ги следите.

Како да се подигне самодовербата

Како да се подигне самодовербата

Подигнувањето на самодовербата е еден од клучните елементи за да можеме да се соочиме со животот со среќа и благодарност за сè што нè опкружува. Научете што можеме да сториме

Креативна визуелизација

Креативна визуелизација

Визуелизацијата е начин или техника на гледање во себе, на визуелизирање како главна цел. Вежбање на низа чекори ќе ве води кон вашата цел.

домашни лекови за хроничен запек

Домашни лекови за запек

Овде можете да ги најдете најдобрите домашни лекови за запек и нејзините причини. Дознајте повеќе за тоа овде.

Ароматерапија

Ароматерапија

Откријте што е ароматерапија, како и интересните придобивки со кои се поврзува овој природен лек што цвета.

Цели зрна

Како да спречите дијабетес

Откријте како да спречите дијабетес. Совети за диета и начин на живот што ќе ви помогнат да го намалите ризикот од страдање од оваа болест.

Храна за кожата

Храна за кожата

Откријте кои се најдобрите намирници за вашата кожа. Опции за здрава храна што ја одржуваат кожата хранета, заштитена и привлечна.

Чад од цигари

Фактори кои влијаат на здравјето

Откријте некои од најважните фактори кои влијаат на здравјето и што да направите за да ги намалите многуте ризици што тие ги претставуваат.

Пире

Мека диета за гастроентеритис

Откријте како да следите лесна диета за гастроентеритис. Ние објаснуваме каква храна е дозволена и која може да ја влоши ситуацијата.

Овесна каша за вознемиреност

Храна за вознемиреност

Откријте ја најдобрата храна за вознемиреност. Здрави опции за ублажување на анксиозноста при добивање важни хранливи материи.

Ладни лекови

Ладни лекови

Откријте ги најдобрите лекови против настинка. Совети и трикови кои ќе ви помогнат да ги ублажите симптомите на настинка и да закрепнете побрзо.

Здрав начин на живот

Здрав начин на живот

Ние објаснуваме кои се здравите начини на живот и како треба да стекнувате навики во вашиот секојдневен живот. Знајте ја важноста на тоа тука.

Скала за бања

Како да изгубите тежина

Дали тие вишок килограми ви носат глава? Откријте како ефикасно да изгубите тежина со оваа безопасна и здрава стратегија.

Бен Афлек во „Сметководител“

Како да се подобри концентрацијата

Откријте како да ја подобрите концентрацијата. Најдобри трикови и навики за зајакнување на вашиот ум и спречување на вашата концентрација да ве напушти во клучните моменти.

црвено вино

Предности на црвено вино

Откријте ги изненадувачките и моќни придобивки од црвеното вино. Пијалок чии уникатни својства можат да ви го продолжат животот.

Имунолошки систем

Како да се зголеми одбраната

Откријте како да ја зголемите одбраната: здрави навики кои ќе ви помогнат да го зајакнете имунитетот и да уживате во здравјето на железото.

Шолја зелен чај

Храна против рак

Откријте широк спектар на храна против рак, што исто така ќе ви овозможи да добиете поцврста и здрава исхрана.

Човек со очила во кревет

Како да спиеме добро

Откријте како да спиете добро со овие совети и трикови насочени кон релаксација, добар одмор и, воопшто, поздрав живот.

Човек под туш

Лична хигиена

Откријте сè за основните навики за лична хигиена, клучните дневни активности и за здравјето и за сликата.

Дон Дрејпер, од серијата „Луди луѓе“, пуши

придобивки од прекинување на пушењето

Откријте ги многубројните придобивки од откажувањето од пушењето. Неколку предности што можат да бидат тој неопходен притисок да се збогуваме со тутунот.

Главоболка

Како да се ублажи главоболката

Откријте како да ги ублажите главоболките. Високо ефикасни совети и трикови за борба против главоболките и продолжете со вашата дневна рутина.

Андропауза

Андропаузата е минлива состојба кај мажите во која се произведува помалку тестостерон. Дознајте сè за неа овде. Детално ви објаснуваме.

Убава кај мажите

Машки хормони

Тука ги објаснуваме сите за машките хормони. Внесете ја и запознајте ја комплетната работа и важноста на секоја од нив.

Раскинување на влакна

Раскинување на влакна

Откријте сè за кршење на влакна. Симптоми, превенција и што е направено за лекување на оваа мускулна повреда.

Стомак

Ензими за варење

Откријте сè за ензимите за варење. Каква улога играат во телото, како се постигнуваат и многу повеќе!

Чешање на кожата

Чешање на кожата

Чешање на кожата е многу честа појава кај популацијата. Знајте зошто се појавуваат и како треба да се однесувате кон нив за да исчезнат.

Цели за тежина

Идеална тежина кај маж

Постојат многу луѓе кои имаат прекумерна тежина поради темпото на живот што го водиме. Научете во оваа статија која е идеалната тежина за маж.

оди на диета

Одење на диета по Божиќ

Една од најголемите грешки што ја прават луѓето во јануари е да одеднаш престанат да јадат. Намалувањето на внесувањето храна без соодветни совети за диета само ќе ги зголеми анксиозноста и гладот.

без пижами

Пижами да или не

Секоја личност има свои навики кога станува збор за спиење. Со пижами, без неа, голи, со едноставна долна облека и сл.

престанете со грчењето

Дали е можно да се запре грчењето?

Ако не добивате ноќен одмор затоа што вашиот партнер не може да престане да 'рчи, време е за лек. Исто така, ако сте вие ​​тој што го прави тоа.

здрав појадок

Идеи за здрав појадок

Идеален здрав појадок ќе ни ја даде потребната сила да го започнеме денот со енергија. Докажано е дека прескокнувањето појадок влијае на зголемување на телесната тежина.

работи што ве насмеваат

Кои работи ве насмеваат?

Кои работи ве насмеваат? Придобивките од насмевката се повеќе од докажани. Покрај намалувањето на нивото на стрес, тоа дава и поголема продуктивност.

грутка во анусот

Грутка во анусот

Дали имате грутка во анусот? Откријте ги тука симптомите, третманот, компликациите и можните причини или без болка или со болка и чешање.

печурки

Кои се габите, како да ги избегнеме?

Во лето, бактериите се размножуваат побрзо, со поголема веројатност да страдаат од инфекција. Поради оваа причина, нормално е да се добијат габи.

заспие

5 совети за да заспиете

Многупати доаѓа ноќта и не можеме да заспиеме за да ги наполниме нашите енергии. Докажано е дека не спиењето е опасно за физичкото здравје.

целулит

Дали мажите имаат целулит?

Прилично раширено е верувањето дека целулитот е само женска работа. Навистина не е така: мажите исто така се склони да страдаат од ова зло.

најдобар душек

Клучеви за избор на најдобар душек

Можеме да разгледаме како да го избереме најдобриот душек. На пазарот ќе најдеме многу опции, од сите видови материјали, степени на цврстина и текстури.

депресија кај мажите

Зошто мажите паѓаат во депресија?

Многу мажи имаат тенденција да ги негираат доказите: мажите исто така се депресивни, тешко ни оди. Препознавањето на проблемот почнува да се третира.

Фимоза, многу честа болест на пенисот кај мажот

Фимозата е една од најчестите болести што мажите можат да страдаат во пенисот, но обично има брз и лесен лек. Ние ви кажуваме како да знаете дали имате фимоза, симптоми, третман и како да ја решите.

Болести на пенисот

Епидидимитис

Пенисот е центар на универзумот на многу мажи и затоа мора да се грижи како ...

Симптоми на рак на простата

Неколку фактори можат да го зголемат ризикот од рак на простата, како што се над 60 години, да има случаи на рак на простата во семејството.

Совети за релаксација

Погодно е да се користат докажани техники за релаксација, јога, медитација, самосвест, се некои средства што можат да ви помогнат да се чувствувате подобро и да го ослободите духот од секојдневните грижи.

што е обрежување и неговите придобивки

Придобивките од обрежувањето

Откријте што е тоа и сите придобивки од обрежувањето. Дали сакате да знаете дали тоа влијае на сексуалниот однос? Влезете и дознајте.

Совети за зајакнување на моралот

Подигањето на моралот на некој што е тажен и лошо расположен не е нешто лесно, поради оваа причина да се подигне морал, првото нешто што треба да направите е да бидете свесни дека нешто не е како што треба.

Совети за природно хидрирање на косата

Природните лекови можат да бидат ефикасни и здрави. Некои совети како оние што ги предлагаме денес ви овозможуваат да ја хидрирате косата, без прибегнување кон вештачки производи.

Домашни лекови за хидрирање на пазувите

Некои области на телото се почувствителни и почувствителни од другите, а меѓу нив ги наоѓаме и пазувите кои континуирано страдаат од ефектите на потењето, дезодорансите, изложувањето на сонце итн.

креатин во прав

Најдобри додатоци за фитнес

Никогаш не обрнував многу внимание на јадење, одев напред и назад во теретана, понекогаш вежбав напорно, но сега ја гледам моќта ...

Што е гинекомастија?

Гинекомастија е кога патолошко зголемување на едната или обете млечни жлезди се јавува кај мажи. Оваа состојба ...

Кракбери, нова зависност

Кренбери е една од зависностите што расте и е поврзана со неселективна употреба на капина (или какво било ...

Кои се кандиломите?

Кандиломите се брадавици на гениталиите предизвикани од вирусот ХПВ (вирус на хуман папилома). Овие брадавици влијаат на ...

Што е варикоцела?

Варикоцелата се нарекува проширување на вените долж сперматичниот мозок што ги поддржува тестисите.

Различните видови стапала

Секогаш кога купуваме обувки, мора да имаме предвид дека постојат различни морфолошки типови на стапала, и дека според ...

Кои се чилпланите?

Chilblains се оние воспаленија на кожата предизвикани од слаб проток на крв, придружени со чешање и болка.

Правилната нега на пенисот

Пенисот е основен дел од нашето тело. Исполнува повеќе функции, вклучително и репродукција. Затоа, ние мора да ...

Како да имате убава насмевка?

Може да се прифати дека за некое време стравот од столот на забар и неговото неизбежно здружување со долгите процеси ...

Совети за лекување на stye

Стриј е предизвикан од инфекција на жлездите на работ на очниот капак кои се наоѓаат во близина на ...

Јаболка за акни

Ако имате проблеми со акни или мозолчиња, ништо подобро од јаболка или каков било антиоксиданс за да ги избегнете овие досадни точки ...

Рак на тестисите

Пред неколку дена разговаравме за рак на простата, но денес ќе зборуваме за друг вид рак кој исто така ...

Лош мирис во пенисот

Пенисот има посебен и карактеристичен мирис на секоја личност. Проблемот е кога мирисот е неподнослив и ...

Што е сифилис и како се шири?

Сифилисот е сексуално пренослива болест (СПБ) предизвикана од бактерија што се пренесува при вагинален однос, ...