Игла игла од ревер

Модни додатоци

Откријте ги најдобрите додатоци за одење во мода, од клипови за вратоврски до летни нараквици, преку прстени со камења.

Машка торба

Машки чанти

Откријте ги различните стилови на чанти за мажи и како тие се разликуваат: чанти за рамо, торби, викенд чанти и многу повеќе.

како да се направи машна

Како да направите машна

Лак врските се во мода повеќе од кога било. Ако не сакате да го купите од продавницата, тука ви помагаме како да направите машна. Влезете и научете!

Модни часовници

Модни часовници

Модните часовници се добра опција за надополнување и одредување на вашиот стил. Дали сакате да знаете кои се тие и нивните карактеристики? Внесете тука!

Видови на пирсинг на ушите

Видови пирсинг на уши за мажи

Пирсингот на увото е одличен додаток. Колку типови постојат, кои стилови најдобро функционираат кај мажите и кои се најдобрите материјали.

Обетки за мажи

Машки обетки

Машките обетки стануваат сè помодерни. Сепак, неопходно е да се знаат некои санитарни упатства. Дознајте сè за тоа овде.

Чанта за рамо за лаптоп „Основи на Амазон“

Чанти за рамо за мажи

Откријте ги предностите на чантите за рамо, што треба да барате кога купувате една и повеќе работи во врска со оваа практична торба.

машки трегери

Машки суспенди

Машките суспенди се важен додаток на машката облека. Од каде си? И пред се, како може комбинацијата со трегери да биде во вашиот изглед?

gafas de sol

Трендовски очила за сонце за оваа година

Очилата за сонце се едни од најважните и најважните додатоци во светот на модата. Тие се практични и неопходни за заштита на очите од сонцето и најдоброто нешто што има безброј модели.

сомбреро

Историја на капа

Тие сè уште се актуелни, во широк спектар на стилови, големини и бои. Која е историјата на шапката? Ние ќе направиме преглед подолу.

модни капи

Модни капи

Ако барате модерни капи за оваа 2017 година, има многу разновидност за избор. Во оваа сезона, можете да ги откриете најсмешните модни капи.

куфер

Како да го подготвите патниот куфер?

Иако може да изгледа едноставно, при планирањето на одморот мора да организирате работи во патниот куфер. Куферот може да се разликува по големина.

лептир машна

Вратоврска или машна?

Постојат многу стилови како и мажите. Кога станува збор за размислување за машна, тој обично не дава средно мислење. Или ви се допаѓа многу, или воопшто не ви се допаѓа.

Гучи Чокер

Мажи и чокери, за или против?

Мажите со чокери се вообичаени на модните писти, иако сè уште не се гледаат многу на улица. Кое е вашето мислење за овој додаток?

Очила за сонце Хром Срцес

Со својот уникатен стил, очилата за сонце Chrome Hearts не можат да останат незабележани и нема да успеат да свртат глава.

E-MANcipate машки хулахопки

За да можете да користите и чорапи, еве ви ги прикажуваме оние од E-MANcipate со најдобриот стил за вас.

Очила за страв и одвратност во Лас Вегас, од компанијата Vintage Frames Company

„Како адвокат ве советувам да изнајмите кабриолет многу брзо ...» Многу митски „Страв и одвратност во Лас Вегас“, без сомнение. Сега, од раката на Vintage Frames Co. и поради раперот Лил Вејн, добиваме очила инспирирани од оние што wони Деп ги носеше во филмот. Брзо, има само 20.

4 очила за сонце што сакате да ги преклопите

Сè уште не сте се придружиле на трендот на сончеви очила за преклопување? Да, знам дека во моментов излегувањето со очила за сонце не е соодветно, но барем можете да ги чувате зафаќајќи помалку простор додека не заблеска сонцето. Погледнете ги овие четири предлози.

Најиконичен Реј-Бан сега во преклопна верзија

Реј-Бан е модна икона. Ако бевме навикнати на неговите класични очила Aviator и на неговиот легендарен Wayfarer, сега доаѓа неговата најразновидна иконска верзија. Неговите исти модели во преклопни очила.

Кој од двата модели повеќе го сакате?

3 причини да носите чанта

Дали сте повеќе од торба или торба за рамо? Ако избраната опција е втора, овие типични чанти за рамо се премногу мали ...

Рачни ракави за лаптоп

Тука ви ги покажуваме најдобрите дизајни на персонализирани футроли за лаптопи, така што секогаш сте заштитени.

Машки чанти… да или не?

Во моментов живееме во општество кое е многу „отворено“ во некои работи, а многу е затворено во други. Чанти, во ...

Јаже за појас од Асос

Еве еден поинаков предлог во однос на ремените за оваа сезона пролет-лето 2011. Не ќе биде сè плетенка.

Кварц шпионски часовник

Технологијата стигнува до додатоците. Ова е случај со кварцниот шпионски часовник. Необичен, но навистина кул. Ајде подобро да ги запознаеме неговите карактеристики.

Бинарен LED-часовник

Часовниците се додатоци кои им даваат необичен шмек на оние што ги носат. И овој пат, бинарниот часовник е многу јасен пример за тоа.

Сумо, тренер и костум на готвач на надувување

Костум на надувување, Костим на сумо на надувување, Костум за обучувачи на надувување, Костум на готвач на надувување, костум на надувување, фенси фустан, смешен костум, најдобар костум

Кеси со црница за мажи

Сигурно многумина од вас слушаат многу девојки како зборуваат за торбите на британската фирма Mulberry која е толку модерна ...

Очила Lacoste Sport Magnet

Фирмата Лакост ја проширува својата понуда за очила со нови модели од својата линија „Спорт магнет“. Сега таа пролет е ...

Пантихоза за мажи

Оваа статија е за pantyhose за мажи, комплемент кој станува сè попопуларен секој ден и веќе е бум во Европа и САД.

Хершел фитнес чанта

Чувствувам слабост, како што веќе изјавив по повод, за овој вид вреќи или чувари и еден од нивните ...

I-gucci, дигитален луксуз

Да, знам дека првото појавување на овој модел датира скоро две години, но тоа е толку далеку ...

Очила за снег од Гучи

Се чини дека луксузните брендови неодамна го искористија пазарот на зимски спортови;

Докази од Луј Витон

Пред неколку дена паднав кај Луј Витон со намера да набавам неколку очила за сонце, поточно ...

Вратоврска, да или не?

Во седумдесеттите години тоа беше еден од основните елементи во машката естетика. По пристигнувањето на новите трендови ...

Вратоврска или машна?

Машничката е комплемент за кој многу луѓе имаат манија. Големо мнозинство смета дека вратоврската е многу ...

Чевли Маноло Бланик за мажи

Маноло Бланик престана да прави машки обувки пред 7 години, фокусирајќи се на неговите посакувани модели за жени. Без…