Оваа пролет-лето 2013 триумфира со капи

капи за мажи пролет 2013 година

Морам да го признаам тоа капи тие се едни од моите дополнувања омилени. Во зима едвај ги соблекувам, но откако ќе пристигне пролетта, ниту едното ниту другото. Кога започнува топлината, волна, филц или крпа, отстапете полесни материјали што се исто така ладни, како што се слама или слично. Денес, ви покажувам избор на мои омилени модели за ова пролет-лето 2013 година. Сигурно постои еден што одговара на вашиот стил. За останатото, сè е смело. Комбинирајте ги во тимови со неформален воздух; со шорцеви и лесни кошули, или со чиноси и памучни маици, иако како скоро секогаш, со фармерки се прекрасни. Се пријавувате?

Каква капа сакате повеќе?

капи за мажи пролет 2013 година

El трилби тој е еден од најпродаваните формати. Мал е и има тесен раб, затоа има тенденција да ги фаворизира скоро сите. Источно од ASOS Со памучна лента од кашмир е исто толку оригинална, колку и флертувачка.

капи за мажи пролет 2013 година

Изненадете ја оваа капа од стил борсалино  произведени од фирмата што го носи истото име, Борсалино; бренд што Ален Делон - меѓу многу други познати личности - беше прогласен за обожавател. Неговата интензивна сина боја со црна лента или појас, го прави многу елегантен и софистициран додаток.

капи за мажи пролет 2013 година

Од истата куќа Борсалино, Не можам да престанам да покажувам една од најпознатите иконски капи, моделот Панама, класика што се враќа секое лето. Во бело со црна лента тоа е основно што не можете да го пропуштите.

капи за мажи пролет 2013 година

El федора Тоа е уште еден од видовите класични капи за кои секој маж треба барем да знае. Овој потпис го потпиша федора Etro во кафеави тонови, совршено е да се комбинира со сите видови на Изгледа секојдневен стил.

капи за мажи пролет 2013 година

Завршуваме со а засечена капа, капа со неоспорен стил британски. Овој што ви го предлагаме со бенд во интензивна сина боја е потпишан од англиската куќа Топман. Повеќе информации - Accessвезден додаток на пролетта: 'ретро' ранецот од Eastpack


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.