Шапка Федора: за елегантни и стилски мажи

За сите оние што бараат допир на часот во времето на добар фустан доаѓа оваа оригинална капа мек филц и флексибилно крило, што несомнено ќе ги привлече сите погледи.

Деноминацијата Fedora всушност потекнува од годишен 1882 и има врска сомбреро што користеше карактер од француска комедија, со исто име. Оттаму, различни познати личности го користеа овој вид на имплементација: од Бред Пит и Кид Рок до Теренс Хауард и Колин Фарел.

Fedora

Шапката дава изглед на неформалност и кул. Деталите за лентите и белата лента се кршат со класичниот модел и му даваат ексклузивен стил за овој вид облека.

Во САД се продава од Потпис на Дилардс и на нејзината веб-страница можете да видите некои детали како што се цената и боите што ги има. Шапка што ќе ви стави допир разлика и свежина, да се користи во сите прилики. Преку sheknowsbest


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Гвадалупе Кортес dijo

  добро утро

  Се надевам дека може да ми помогнете, ми требаат помеѓу 10,000 50,000, 300,000 XNUMX, XNUMX XNUMX, но тие се различни модели.
  Се надевам дека ќе можеш да ми помогнеш околу трошоците, времето за испорака и со пошта да испратам слики од капите што ми се потребни
  >
  Благодарам

  1.    Џони dijo

   јојо Паизите и интернираната ...

 2.   Диего dijo

  Навистина ми се допадна овој вид капа, тој е многу впечатлив и дава некаков оригинал. Би сакал да знам каква цена имаат во колумбискиот пезос ...