Облечете капи за да ја покриете главата со елеганција

Ештон Качер

Капите главно се поврзани со спортска и секојдневна облека, но овој додаток може да работи и одлично дури и ако не носиме спортски обувки.

Клучот е да се обложувате на капи од неспортски фирми со трезен дизајн... без помпа. Вметнете вакви модели на вашиот репертоар за да можете да ги скриете лошите денови на коса и кога носите панталони за облекување и кошула:

Капаче од балмаин

Калвин Клајн Кап

Еве две капачиња од црн фустан што можете да ги најдете кај г-дин Портер и Заландо, соодветно. Првиот модел, направен од кожа и памук, е од Balmain и претставува а луксузен пресврт на типичното капа за бејзбол. Носете го со спортски јакни или фустани-бомбер јакни. Вториот, исто толку дискретен, е од Калвин Клајн, друга фирма поврзана со добар фустан.

Сè додека не е тужба, може да ги вклучите без страв овие две монохроматски капачиња во елегантен изглед. На пример, со џогери за фустани, тенка маичка и обични чевли на Доктор Мартенс.

Деним капа „Хилфигер“

Капа на Гучи

Капи за фустани, исто така, можат да мешаат бои, како што покажуваат овие предлози на Хилфигер Деним и Гучи. Првиот го прави тоа трезвено; модел во сино со препознатливо лого на фирмата извезено на предната страна. Perfectlyе одговара совршено со поло кошула, потресени фармерки и наутички.

Најновиот модел доаѓа од Гучи. Вклучува повеќе украси од останатите, иако интегрирани со голема суптилност за да се обликува совршено капаче што ќе се комбинира со облека за облека.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)