Како да направите хики

Како да направите хики

Сигурно во текот на животот некогаш сте имале / сте имале хики. Тие велат дека хики може да биде опасно и социјално и здраво, ако не знаете како да го направите правилно. Тие се нарекуваат невини грицкања на вратот, но нема ништо невино ако оној што го стори тоа заврши да ве повреди. На пример, постои случај на 17-годишник кој Тој почина од хики што му ја даде неговата девојка 24 години Причината беше згрутчување на крвта што стигна до мозокот и предизвика фатален мозочен удар.

Затоа, во оваа статија ќе разговараме за тоа како правилно да направите хики. На овој начин, можеме да ја постигнеме вистинската цел на оваа акција. Вие сакате да научите како се прави хики? Треба само да продолжите да читате

Хики, мода?

Означено хики

Претходно, беше многу вообичаено да се набудуваат млади момчиња и девојки кои се обидуваат да прекријат хики на вратот што нивниот партнер го сторил или се тркалал. Сепак, во моментов се чини дека луѓето не прават хики како порано ниту ја обележува територијата на ист начин. Ова е разумно да се помисли дека хикито беше исто така една од многуте мода во општеството. Може да кажете дека ако добиете хики овие денови тоа е старомодно.

Овој факт беше начин за обележување на територијата пред другите конкуренти. И кај мажите и кај жените, тоа посочува дека оваа личност веќе имала врска со некого и дека не треба да се допираат самите себе. Може да се каже дека тоа беше на ист начин како што кучето уринира на местата за да ја обележи својата територија.

Што е тоа и каде се прават хики?

Вид на хики

За оние што не знаат што е хики, ајде да објасниме. Тоа е предлог. Ова е она што се нарекува модринка наречена шимоза. Тоа е предизвикано од вшмукување на кожата што создава модринка по агресивно бакнување на кожата. Тоа се случува за време на епизоди на лута сексуална активност, обвинети за страст од двете страни.

Тие обично се прават на вратот, иако тоа може да се направи практично каде било на телото. Каде во телото да се направи, зависи целосно од моментумот и енергијата во таа врска во моментот. Виолетовата и трагата што останува може да потрае неколку дена да исчезнат. Отпрвин, веднаш штом ќе се направи, има црвена боја поради кршење на крвните садови под кожата. По текот на времето станува се повеќе црна, виолетова, сина, зелена, портокалова и жолта. Вкупно може да трае до 15 дена.

Чекори за да направите хики

Штом знаеме што е тоа и каде се случува најчесто, да видиме како да направиме хики. Willе анализираме чекор по чекор.

Побарајте дозвола

Барање дозвола за правење хики

Иако се чини чудно, побарајте дозвола овој пат е подобро отколку да бараш прошка. Лицето на кое му давате хики може да работи пред јавноста или да има проблеми ако луѓето го видат. Покрај тоа, од витално значење е односот да се чува во тајност. Затоа, подобро е да побарате дозвола од другата личност да ви даде потврда. Можеби ќе ја „пресече топката“, но е многу поискрено и покорисно.

Постојат многу начини да се побара тоа. Најдобро е да ја прашате додека ја шепотувате или бакнувате во близина на нејзиното уво.

Размислувајќи за тоа зошто сакате да направите хики

Страст и нежност

Јасно е дека во моментот не размислувате добро со главата. Сепак, важно е да застанете и да размислите за вистинската причина што сакате да и ’дадете на другата личност хики. Хики е сепак сексуална марка што може да трае и до 15 дена. Мора да размислите дали вреди или не.

Типично, хиките не размислуваат многу. Тие се моменти на чиста желба и страст каде што може да направи или направи незабележителен излив без размислување. Давајќи му на таа личност хики, вие сигнализирате дека тие се ваши и само ваши.

Одете малку по малку и изберете ја локацијата

Силни хики

Така што хикито не боли, туку дава задоволство, не е потребно да се оди директно на точката. Подобро е да одите бакнувајќи се малку по малку додека не стигнете до областа каде што ќе изберете да го направите тоа. Имајте на ум дека hickeys тие се поефикасни во оние области каде што кожата е потенка. На пример, вратот е област која нема слој од мускул и до крвните садови може да се стигне порано. Кожата на долниот лакт и рацете или внатрешниот бут се исто така оптимални локации.

Ако лицето со кое сте е срамежливо и не сака да биде забележано, најдете место каде што може да остане незабележано. Ако имате долга коса, задниот дел на вратот е добра идеја.

Раширете ги усните малку и ставете ги на кожата

Цицајте и ставете ги усните

За да го направите правилно, треба да ја ставите устата како да сакате да нацртате О или нула. Откако ќе се избере обликот, усните се ставаат на кожата и се проверува дека нема празнини за излегување на воздухот.

Цицајте ја кожата и завршете нежно

Прекумерни хики

Забите треба да се оддалечат за да не болат. Вшмукањето треба да трае 20-30 секунди за да започнете да оставате траги. Размислете дека можеби со помалку времесе појавува модринка. Треба да одите малку по малку додека не видите дека брендот е таму.

Важно е да се контролира количината на плунка. Најдобро е да се проголта плунка со секое вшмукување. На овој начин избегнуваме да ја оставаме другата личност полна со мрзеливост. Клучот е да си го цицате силно за да се расипат капиларите под кожата, но не толку силно што да ве боли.

Конечно, мора да завршите со бакнување на лицето за да не биде премногу грубо. Нежноста и страста се сензации што треба да преовладуваат во овој чин.

Се надевам дека со овие совети ќе можете да ја обележите територијата или едноставно да уживате во добро хики.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.