Како правилно да се примени контурата на окото

Состојбата на контурата на вашите очи кажува многу за секој од нас, и дали е тоа Ова е една од областите кои стареат порано ако не се грижиме правилно за тоа. Затоа, од суштинско значење е да користиме специфичен третман за да се грижиме за него.

По 30, кеси, брчки и темни кругови се многу позабележителни, и за да ги спречите, најдобро е да користите а контура за очи или гел или крем, се грижи за таа област секој ден. Не само кој било вид крем ќе работи затоа што оваа кожа дека имаме право под нашите очи, тој е многу потенок од остатокот на твоето лицеЗатоа мора да го разгалите со специфичен производ кој ја одржува областа хидрирана и еластична, избегнувајќи брчки и измазнувајќи ги оние што веќе ги имаме.

Верувале или не, овие типови на специфични производи успеваат, и да, брчките не изгледаат толку изразени, сè зависи од вас и вашата упорност. Во моментов имаме неколку производи кои ни помагаат да го направиме животот поудобен во однос на овие типови производи, кои содржат темни кругови, кеси и брчки сите во едно, што е добар избор за сите оние кои немаат време да се користат неколку производи.

Како правилно да се примени контурата на окото?

Сигурно сте виделе дека многу момци ја нанесуваат контурата на окото како друга крема, притискајќи ја контурата како да нема утре, па дури и ја триат областа, грешка! не треба да ја влечете кожата со прстите, правилно да го нанесеме на кожа тенка и кревка како онаа на нашата контура, од суштинско значење е тоа направете го тоа многу внимателно и пред сè со мали допири на целата површина на контурата така што производот е совршено апсорбиран.

Да го примени, користете го показалецот и го облече, а мала количина на производ. Поддржете ја таа количина на другиот показалец за да ја дистрибуирате контурата на половина и да ја имате за двете очи. Потоа, само треба да ја ставите кремата за контура на целата површина на окото, од солза до крајот на окото, без да заборавиме на долниот дел на веѓите, аголот на окото и темните кругови, и оди давање мали допири како масажа со врвовите на прстите така што на овој начин се апсорбира, а истовремено ја активираме циркулацијата на нашата контура. Успехот на третманот ќе зависи од неговата правилна примена.

Ако ти е тешко, Веќе има контури во форма на тркалање кои ја олеснуваат оваа работа. Треба само да го отворите контејнерот и да го нанесете превртувањето низ целата област околу контурата на окото, од солзавецот до крајот на окото, без исто така да ги заборавите областите споменати погоре.

Конечно, од суштинско значење е тоа контурата на окото е вашиот последен чекор во вашиот ритуал на хидратација, и пред сè бидете постојани да ги забележат резултатите.

Во Хавеклас: Креми за контура на очите, повеќе отколку што е потребно


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.