Како мажите треба да се облекуваат добро

Како мажите треба да се облекуваат добро

Човекот сака да се облекува добро и да се грижи за својот имиџ. За подобро да го подобрите вкусот и креативноста, треба да изберете статии каде што ќе ве водат како да знаете како да комбинирате облека и бои. Да се ​​облекувате добро значи да знаете како да се прилагодите на секој момент и околност, секогаш со вкус и личност.

За да започнете со убав стил, секогаш треба да имате на ум начин на живот и тен на телото. Низок човек не е ист со некој висок, човек со широки или многу тенки колкови ... затоа ние ќе ги детализираме сите тие детали тоа ќе не натера да направиме разлика.

Основна облека за вашата гардероба

Како мажите треба да се облекуваат добро

Секогаш е корисно да ги имате во вашата гардероба оние основни облеки кои ќе траат многу години и кои можат да бидат комбинирајте со која било друга облекаНа Идеално е да се фатите за основна облека и да ја комбинирате со нешто што е модерно.

 • Каубои: Тие се една од основните облеки за вашата гардероба. Фармерките или фармерките ја играат својата најдобра улога кога се во сина нијанса, без разлика дали е светла или темна. Изгледаат одлично со блејзер јакна, кошули, маици или џемпери.
 • Памучни панталони: Тоа е уште една суштинска важност и оние кои најдобро функционираат се кинескиот стил. Нејзиниот крој е класичен и не потекнува од нејзиниот стил, а има многу бои за избор. Се разбира, кога станува збор за престој со боја која е секогаш неутрална да одговара на која било друга боја, како темна нијанса или беж.
 • Бела или обична кошулаАко идејата е одвреме-навреме да се облекувате елегантно, белата кошула секогаш функционира. Работи исто толку добро и за свечени и за секојдневни прилики. Ако не ви се допаѓаат толку бели, можете да користите кошули со друга светла боја, но без никаков тип на цртеж.

Како мажите треба да се облекуваат добро

 • Фустан одело: овој комплет јакна и панталони прават совршен џокер, идеални се оние со основни бои, како сива, црна или темно сина. Сечењето на панталоните го победува натпреварот на тенок фит и јакните блејзер стил, па можете да ги облечете со друг тип панталони. Еден совет: обидете се да купите костум со убав финиш, кој секогаш изгледа како да е испеглан и со добра ткаенина, дури и ако ве чини малку повеќе пари.
 • Обувки: оваа точка е нешто повеќе лично. Има мажи кои претпочитаат да имаат убав пар фенси чевли и тоа трае многу години. Од друга страна, го имаме мислењето на адолесцентите каде што претпочитаат а удобни и лежерни патики. Сигурно не можете да пропуштите добри удобни и спортски чевли, кои може да се комбинираат на елегантен и лежерен начин.

Како мажите треба да се облекуваат добро

Како да се облечете во зависност од фигурата

Начинот на облекување е во согласност со фигурата на една личност, став високи мажи Важно е да се измери пропорцијата на облеката. Тие изгледаат многу добро американските јакни тип блејзери, долгите маици и сите модели и цртежи што ги сакате. Панталоните се подобри од тенок фит, направете ги прави. Чевлите треба да бидат со заоблен прст, оние со зашилена форма не изгледаат добро бидејќи можат да ја зголемат должината на стапалото. Истото можеме да го прилагодиме заоблениот облик во сите патики, чизми и чизми до глуждот.

Ниски мажи имаат и свои мали трикови. Не барајте маици или облека со широка облека, туку повеќе да се вклопите по висина на колковите и речиси цврстоНа Панталоните мора да се исечат „тенок фит“ бидејќи ќе ја издолжи ногата и ќе изгледа многу поодредено и витко. Отпечатоците со вертикалните ленти ја стилизираат фигурата, бидејќи хоризонталите ќе го прошират телото. Ако е можно, користете го комплетот облека со иста боја и ако можете многу подобро да носите чевли со висок ѓон.

Како мажите треба да се облекуваат добро

Тенки мажи Тие имаат и свои трикови за да не изгледаат многу послаби. Добро им прилегаат супер носена облека и панталони со странични џебови, се е да му дадете малку повеќе волумен на телото. Прави панталони тие изгледаат добро, но сече многу тенок, слаб или затегнат ги прават да изгледаат потенки. Кошулите треба да бидат широки и ако не сте многу кратки, долгите можат да бидат добри.

Чаби мажи Исто така, им се потребни нивните мали трикови и за ова мора да бараат облека со прави и линеарни резови. Не купувајте премногу тесна облека што не можете да ја облечете подоцна и не додавајте слоеви облека за разлика од витките мажи. Боите што се чувствуваат најдобро се оние што обезбедуваат неутралност: црна, сива, кафеава, беж, итн. Овие нијанси изгледаат добро и ги отстрануваат вишокот килограми.

За да завршиме и да додадеме неколку мали детали, можеме да го советуваме тоа никогаш не се занесувај од новите трендовиНа Можеби тие се ваш стил, но многу пати тоа не е најдобриот избор и може да грешиме. Следете го вашиот сопствен стил и не се занесувајте од модата како што ја разгледавме, иако секогаш може да се користи разноврсни и секојдневни парчиња дека сигурно се избрани со добар успех.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.