Како да ја исечете косата за да носите маркичка?

човек-со-тупе

Модата на носење коса во стил на Елвис ќе продолжи и во текот на оваа сезона. Многу познати личности веќе носат марамче во гривата и денес во Стилски мажи Ние ќе ви кажеме како да ја исечете косата за да бидете модерни.

Првото нешто што мора да го имаме е нешто долга коса, не мора коса дури и за мажи, но нужно долго за да можеме да ја извршиме оваа фризура.

Следниот чекор е да му веруваме на оној кој ќе ја скрати косата за да ни го направи вистинскиот крој. Јас би препорачал да одите на фризер каде се грижат прилично млади мажи кои знаат какво парче сакате да направите. И ако тие самите го имаат, ќе биде многу полесно.

Сега ќе ги видиме трите варијанти на марамчиња што ги има:

 • Најобично, облечено под многу пократко, така што марамчето зазема поголемо значење. Оваа варијанта ќе ги скрие заоблените лица.
 • Другата варијанта, посмелата, треба да се носи малку подолго со правење скалеста врска помеѓу горниот и долниот дел; и удирањата треба да се исечат правилно или зачекорено, во зависност од стилот на манжетната.
 • За помалку смел, носете го долниот дел од косата подолго и дека не е толку обележан за разлика од горниот и долниот дел.

Кој ќе го изберете? Дали се осмелувате да направите тупе?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Франциско dijo

  Кул е, само тоа што ти го кажувам за посекотините, хаха, јас веќе го исеков!
  и тие не ме исекоа како што сакаа, но твојата публикација е добра
  поздрав кул страница

 2.   Џонатан dijo

  што е марамче?

 3.   Карлос Маркс dijo

  Мислам дека ќе користам шанса и ќе се обидам да направам магазин како момчето на четвртата фотографија. Изгледа прилично добро и би сакал да го пробам.

 4.   Јован dijo

  ммм тупето ќе изгледа добро ако имам многу помош на челото¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡¡о каква фризура ми препорачуваш да сум маж ¡¡Да се ​​скрие