Како да ја изнесете вашата бунтовна страна

Хоакин Феникс за време на промоцијата на „Јас сè уште сум тука“

Дали се сметате себеси за а бунтовен човек, но не знаете како да го пренесете тој дел од вашата личност на вашиот изглед? Во оваа белешка објаснуваме неколку трикови, така што вашата слика ќе престане да биде формална и да одговара на вашиот начин на гледање на животот, што, на крајот на краиштата, е целта на модата.

Една од главните квалитети што треба да ја има бунтовниот изглед е цврстина, и малку работи придонесуваат исто толку во оваа кауза отсуство на боја во облеката. Набавете си црни памучни маици со вратот на екипажот и неколку црни или многу темни фармерки. Ако сакате рок музика, слободно носете го логото на вашите омилени бендови на градите. Обувките исто така мора да бидат во линија, затоа ве советуваме да инвестирате во чевли со врвки или, доколку вашиот стил е поспортски, во патики, да, секогаш црни.

Лени Кравиц

Лени Кравиц го истакнува бунтовниот изглед со децении

Храброста е уште еден квалитет што би требало да го имаат бунтовниците. И, кој подобар начин да го пренесете тоа на вашата лична слика отколку да покажете дека не се плашите од болка. Направете си а уво дупка ако сè уште го немате, или обете, или кажете му на светот колку е висок вашиот праг на болка со прободување на носот или убава тетоважа на раката.

Бунтовниот човек мора да биде, пред сè, кул, за што главно мора да промовира став „не е моја работа“, иако без да ја потценува моќта на облеката и додатоците. Облека, по можност црна и освен трендови, веќе споменавме во првиот пасус. Што се однесува до второто, секогаш додавајте барем неколку додатоци на вашиот изглед, како што се грав, челични прстени или темни очила за сонце.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.