Како да флертувате со девојка

Како да флертувате со девојка

Се чини дека нашиот начин на флертување стана многу помалку каприциозно, и повеќе ако сакаме да го направиме тоа на виртуелен начин. Сега тој флертува со девојка преку социјалните мрежи, бидејќи изгледа многу полесно и побезбедно да го стори тоа личноНа Но, далеку од реалноста е најдобрата предност, бидејќи на жените тоа не им се допаѓа. Тие означуваат кај момчињата мал интерес за пораки и тие не додаваат убави детали во вашиот разговор.

Ако вашиот начин е да го направите тоа лице в лице, ние веруваме во тоа е најдобрата предностНа Мора да ги проширите хоризонтите и да знаете каде можете да ја побарате таа убава девојка, а можеби и бидете отворени да сакате да ве запознаам. Најдобрите места се јавните места, на работа, на улица или во кафетерија, ноќни клубови, барови ... бидејќи луѓето што излегуваат низ овие места веќе треба да запознаат нови лица и да видат друг тип на околина.

Пред да флертувате, обидете се да разберете како се чувствува таа девојка

Обидот да собереш или заведеш жена може да биде тешка задача за некои мажи. Многу помалку од реалноста може да биде многу полесно отколку што мислиме, само треба да ја создадеш таа храброст и да знаеш Како ќе постапи таа девојка која не ја знаете

Womenените не ги сакаат мажите кои сакаат да ги креваат градите или кои се обидуваат да создаваат арогантен разговорНа Исто така, не сакаат старомодни комплименти кои бараат само изговор за скратување на патот. Овој начин денес воопшто не функционира.

Како да флертувате со девојка

Она што тие го сакаат е  да бидат заведени на неутрален начин, не им го покажувајте тоа тие сакаат сериозна и трајна врскаНо, тие исто така не сакаат мажи кои само бараат да имаат секс токму таа вечер. Е се означи дека вашата намера тоа е нешто случајно, Но, ако сакате таа да оди многу подалеку, мора да создадете разговор што ќе ве вклучи, чувствува дека сте чувствителни и дека таа се чувствува слушнато. Делот од чувствата прави голем вдлабнување во првиот контакт.

Едноставни чекори за тоа како да флертувате со девојка

Мора да го пронајдете вистинското време да се претставите на таа девојка. Приближете се и покажете ја својата учтивост, без лоши манири и без кажување лоши зборови. Пред с,, обидете се да го почитувате разговорот, не обидувајте се да кажувате груби зборови или да осудувате нешто за нејзиното тело, без разлика колку е убаво.

Поврзана статија:
Ме гледа и брзо го свртува погледот

Најпрво барајте сопствена сила и доверба, на овој начин ќе ви биде многу полесно да разговарате без да се плаши од ништо. Ако ја покажете сета оваа моќ на сигурност, ќе биде многу полесно да се случи ефект на доверба.

 • Најважно е да ја задржите својата линија бидете сами и не изменувајте ја вашата личност. Womenените се многу интуитивни и веднаш ќе забележат кога играте втора улога или се преправате. Ако мислите дека состаноците не се ваша работа, туку се обидувате, не се откажувајНа Девојките сакаат храброст и таму го покажувате оној дел што ве интернализира.

Како да флертувате со девојка

 • Одржувајте правилно држење на телото. Рацете мора да бидат опуштени, а рамената назад, без да се обидувате да ги прекрстите рацете и нозете. На овој начин, вие прифаќате приемчиво држење на телото.
 • Секогаш обидувајте се да задржите насмевка на твоето лице и не барајте постојано да се обидувате да го гледате нивното тело бидејќи може да испадне нечесно. Womenените сакаат да го покажуваат своето тело, но она што најмногу им се допаѓа е тоа што се обидуваат знај ја неговата внатрешност.
 • Ако водите разговор навалете го телото кон неаАктивирајте ги вашите пет сетила за целосно да сфатите с everything што тој вели. Мора да чувате држење на внимание и интересНо, не изгледајте зашеметено, не знаејќи што да направите. Овој дел е малку потежок, бидејќи ако сте многу нервозни, ќе биде тешко да одржите опуштен разговор, но не обидувај се да пелтечиш или да пелтечиш.

Како да флертувате со девојка

 • Погледнете ги сите знаци дека таа ти покажува. Ако таа ви се насмевнува и одржува контакт со очите, тоа е затоа што е заинтересиран да ве запознае. Ако разговарате и таа е многу внимателна, тоа е добар знак. Спротивно на тоа, ако ја видите расеан или гледа настрана тоа е затоа што не покажува никаков вид фасцинација.

Во момент каде што треба да го завршите разговорот, можете збогувај се учтиво и на позитивен начин можете да го побарате неговиот телефонски број или неговиот профил во социјални мрежиНа Може да се збогувате велејќи дека беше задоволство и дека одлично се забавувате, но треба да направите други плановиНа Ако не можете да го добиете нивниот телефонски број, ве молиме збогум велејќи „имај убав ден“. Напротив, ако го направите, почекајте неколку дена за да останете во контакт.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.