Како да ставите марамче во џебот на костум?

Без разлика дали е да се ажурира костум или да се направи уште поформален, многу мажи имаат тенденција да носат а марамче во џеб од костум.

Оваа шамија не одговара на кој било начин.

За да го направите елегантно и уредно, мора да го сторите тоа на еден или два начина:

Летот дистрибуиран во марамче:

 1. Земи светла боја бандана (комплементарни бои на ткаенината на костумот обично работат добро).
 2. Земете го до центарот и притиснете го и потоа свртете го. Овој „јазол“ ќе му даде волумен на марамчето за подоцна да можете да го вметнете тој дел од марамчето во џебот од костумот.
 3. Можете да го распоредите во неколку слоеви како на фотографијата. Запомнете дека околу 4 совети ќе бидат доволни. Не претерувајте.

Класична бела линија:

Изработка на оваа шамија со права форма е многу едноставна.

 1. Треба само да земете бело марамче (тоа е единствената боја што работи добро) и да го свиткате на четири или, во зависност од големината на марамчето, да го преклопите на повеќе делови.
 2. Навлечете го во џебот од јакна и направете ја едната страна да излезе.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ПЕДРО МАРОТО Г. dijo

  Благодарам Но, шамијата, во зависност од костумот, ја признава и црната боја. Уште повеќе, бело на бело (на пример за лето) и црно на црна или темносина, па дури и бои на земја се одлични. Комплементот понекогаш мора да исчезне во првиот впечаток на комплетот јакна. Уште повеќе, и во други видови на облека што го дозволуваат тоа (подгответе го џебот). Благодарам

 2.   ХЕБЕР ГАРЦИЈА dijo

  Мораме да имаме предвид дека кај нас џебниот плоштад не е многу чест, но мора да се осмелиме, може да ви даде исклучително елегантен допир ако знаеме како да го комбинираме, може да се стави во боја на кошула или бојата на вратоврската според вашиот вкус, или во комбинирани бои, постојат и неколку начини да се облече. осмели се и ќе биде многу ефикасно

 3.   Pablo dijo

  Ви благодариме за бакшишот !!!
  Овој петок се мажам и ќе носам марамче во боја на вратоврската (црн фустан, црвена вратоврска и сина кошула, се надевам дека ќе играм)
  Немав идеја како да го свиткам и ми се допадна раширениот лет.

  sldos.-