Како да создадете рокерски изглед за мажи

Како да создадете рокерски изглед за мажи

Рокерскиот изглед продолжува да го поставува трендот. Тој секогаш останува на својата линија со своите лежерен и бунтовен изглед, каде што се издвојува црната боја, кожата, чизмите и каде што многу мажи ги придружуваат и истражуваат со внимателна грива.

карактеристики за да може создадете овој изглед се бујни, неговиот стил веќе создаде тренд пред неколку децении со присуство на облека што ја карактеризираше тој подметлив и сугестивен став. Неговиот синоним за бунт направи многу жени да полудат по мажи кои создаваат хармонија со храбра и горделива личност а во исто време дури и можеше да создаде врска со пин ап стилот кај мажите.

Создадете рокерски изглед

Овој стил отсекогаш бил присутен во модата. Има мажи кои не се рокери, но одвреме-навреме чувствувајте ја нејзината суштина и сакаат да копираат се што ја надополнува оваа форма. Како совет, секогаш креирајте изглед според вашата личност, почнувајќи да создавате свој стил и земајќи ја оваа серија препораки како што ги детализираме:

Ловецот

ловецот е вечниот рок моден додаток. Започнуваме со оваа облека бидејќи целиот нејзин ансамбл е сведена на кожената јакна, со и без патенти, што е безусловна икона. Може да биде од која било боја, иако црната боја е секогаш генерализирана, сето тоа го дава тој бунтовнички воздух.

Како да создадете рокерски изглед за мажи

Елвис Присли го направи овој стил модерен рокенрол моден декрет, со фустан на основа на кожа и карактеристичната јакна, исечена до половината, бесконечни џебови, со патенти и вкрстено затворање.

Ова е освртот што најмногу го карактеризира, иако мора да се признае дека изработени се верзии на оваа јакна многу суптилна и соодветна на актуелната мода. Во лето овој стил може да се означи со отфрлање на јакна и носење кожен елек.

Маици

Маичките се дел од секој стил, а во рокерот се дел од непослушен и смел стил. Нејзините главни бои се белата и црната, кои изгледаат широко или тесно.

Неговите цртежи се централни, на градите, со цртежи кои сакаат да симболизираат музички групи или кои ги поистоветуваат реквизитите на рок стилот со значајни и провокативни фигури. Секоја боја може да се вклопи во овој изглед, но мора да бидете внимателни со смелите мешавини, бидејќи може да го изгуби својот шарм.

Како да создадете рокерски изглед за мажи

карираните кошули тие доаѓаат од гранџ стил, но и тие спаѓаат во оваа линија. На ист начин можете да комбинирате дезени со пруги, иако изгледа малку необично, можеби ќе најдете и нешто што совршено се комбинира.

Кога купуваме рок маичка ги смисливме сите стилови. Од типичното лого на рок бенд или дури и корица на албум. Најзначајни отсекогаш биле Nirvana, Metallica, Guns N Roses или ACDC. Ние дури и персонализиравме кој било од нив со оставање впечаток на нашето име. Секогаш барајте го оној кој се поистоветува со вашата личност: кратки ракави, долги ракави, кружен врат, V-деколте, со прерамки... со принт кој обезбедува многу години квалитет и издржливост во модата.

Панталоните

Тесните фармерки, кожените панталони, фармерките... без сомнение тоа е неоспорната облека на рокерскиот изглед. Црвените и црните слаби фармерки го формираат британскиот изглед на рок бендовите во лежерен изглед, со рокер чизми и тренч-палто.

Фармерки или каубои тие можат да бидат тесни или лабави, речиси секогаш со рипки, иако без да претераат со количината или отворите. Најдобрите рипови беа добро на колена, секогаш во добра комбинација со патики, создавајќи го тој урбан рокерски стил.

Обувки

Има многу чевли за овој стил. На високи кожени чизми Тие беа фаворити, со врвки, столпчиња и токи, секогаш создавајќи го тој рокерски стил. Чизми до глужд во стил на мокасин Отсекогаш биле креирани со лежерен стил и без губење на стилот на високите потпетици, со тесни точки, сјајна кожа и со токи собрани од страните. Овие чизми се одлични за оние рок пејачи кои не го оставаат својот стил зад себе, облечени во костум без вратоврска и даваат тој елегантен шмек.

Како да создадете рокерски изглед за мажи

Конверзни патики Тие беа и силна страна на овој тренд, така што удобноста продолжува да се носи. На ист начин се создаваат комбинации со црни чизми, тесни панталони и со тенка или малку поставена кошула.

Рок фризура

Без сомнение гривите Тие отсекогаш го означувале овој стил, но за кратки фризури идеално е да имате израсната коса за да создадете долги шалови на горниот дел од главата. секогаш треба да означува есе пунто рокер и бунт, со огромни и лежерни топи, и со многу гел кој означува андеркратен стил на врвот. Или ако сакате, можете да се одлучите за кратка фризура, каде што ќе си играте со шишките, со мал избришан крој.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.