Како да се стимулира мажот

научете како да стимулирате маж

Во општеството, грижата да им се даде задоволство на жените е многу пораспространета, бидејќи е покомплицирана анатомски. Сепак, не знаат многу жени како да се стимулира мажот. Мора да знаете како да ја поминете целата нивна анатомија и да ставите во пракса неколку трикови што можат да им помогнат да доживеат големо задоволство. Како и жените, и мажите имаат бројни ерогени зони кои се добро стимулирани и можат да доведат до одлична сексуална возбуда.

Во оваа статија ве учиме подобро да знаете и истражувате како да стимулирате маж.

Совети за учење како да се стимулира мажот

орален секс кај мажи

Мора да знаете дека човекот не се стимулира само со дела и дела. Тоа е, не треба само да нè допираат за да можеме да се возбудиме. Заведувајте, испровоцирајте и возбудувајте се клучните зборови што треба да ги разгледате време за споделување на именувана сексуална средба. Мора да биде јасно дека и човекот може да биде возбуден со тоа што има само очекувања.

Пред да научиме како да стимулираме име, мора да знаеме дека мора да почекаме малку. Тоа е, мора да знаете како да чекате интелигентно. Човек кој е испровоциран или интензивно, но суптилно заведен. Брзањето не се препорачува. Изберете добро време за стимулација. Кога ќе добиете ерекција, можете да ги користите рацете и нежно да го галите пенисот. Не бидете премногу интензивни, бидејќи тие можат да предизвикаат штета. Невиливиот член може да биде прилично чувствителен во зависност од личноста. Исто како што жените не сакаат грубо да ги допираме нивните сексуални органи, ниту мажите.

Имајте на ум дека мажот не треба секогаш да сака да има секс. Во општеството Се смета дека мажите секогаш сакаат да имаат секс со која било жена и во кое било време. Ова не е вака. Тоа зависи од секој тип на човек и од контекстот во кој се наоѓаме. Постојат моменти кои поради работа, стрес или едноставна апатија нема желба за секс. Ако се обидувате да научите како да стимулирате име, треба да ја имате предвид оваа точка.

Да земеме пример дека се обидуваме да заведеме маж да има секс. Ако мажот не изгледа многу приемчив, не продолжувајте да се обидувате. На крајот, тие имаат проблеми со комуникацијата и човекот ќе се присили да има сексуални односи. Она што го сакаме за еден, не смееме да го правиме за другите.

Стимулирајте ги ерогените зони

направи човек да ужива

За да научиме како да стимулираме маж, мора да научиме да ги артикулираме ерогените зони. Ерогените зони се делови од телото што се презентираат поголема чувствителност или нервни завршетоци ако ги споредиме со останатите. Тука имаме илјадници можни комбинации, исто така, во зависност од вкусовите на секоја личност. Beе има луѓе кои сакаат одредени делови од телото да се стимулираат, додека други воопшто не се возбудени.

Меѓу двете најчести ерогени зони за стимулирање на мажите го имаме следново:

 • Напе
 • Уши
 • Усните
 • Куело
 • Очните капаци
 • Пекторални
 • Низок стомак
 • Внатрешна бутина
 • Скалпот

Друг трик е да користите долна облека што е попривлечна. Купете саши долна облека без страв и срамежливост. Сигурно вашето момче ќе ви се заблагодари. Покрај тоа, ова е замислено како самоуверена и самоуверена жена и во своето тело и во нејзината сексуалност. Имајте на ум дека очекувањата на мажот исто така служат да го стимулираат. Затоа, долна облека што служи за создавање очекувања во голема мера може да ви помогне да стимулирате маж.

Како да стимулирате маж: имате секс

Конечно, мора да научите кои се клучевите за да научите како да стимулирате маж за време на секс. Една од тајните за одржување пријатна и долготрајна сексуална врска е практикување орален секс. Плунката прави пенисот да остане во ерекција подолго и му помага на човекот да има поголемо задоволство. Ако не ви се допаѓа или ви се гади, можете да користите некои лубриканти со вкус. Најнормално е што ако си со момче, не треба да те исфрлаат, освен ако мажот нема добра хигиена. Најнормално е што оралниот секс уживаше многу и кај мажите и кај жените. Тоа е клучен дел од сексот.

Мастурбацијата е исто така опција. Пенисот мора нежно да се фати од вратилото. После тоа може да се масира нагоре и надолу или да се менува ритамот. Може да ги милувате тестисите истовремено. Можно е токму човекот да го постави ритамот со кој сакате да го мастурбирате. Иако повторувањето на движењето нагоре и надолу цело време е повеќе од доволно, тоа е некако досадно. Постојат многу делови од машката анатомија што може да ги земете во предвид за да ве донесат на најголемо задоволство.

Ова е еден од проблемите што многу жени паѓаат во монотонија. И тоа е дека машкиот оргазам е многу полесен да се постигне отколку женскиот оргазам. Сепак, постојат различни видови на оргазми. Дека човекот достигнува оргазам не значи дека уживал во тоа на пријатен начин. За тоа, земете го пенисот за коренот и на кој добро се одржува со рацете. Можете да ги цените сите видови на масажи и галење, а галењето на гланката е добра опција, бидејќи е исклучително чувствителна област.

Точката Х.

како да се стимулира мажот

Оваа точка е вашата жлезда на простатата. Тој е одговорен за производство на поголем дел од спермата и е многу чувствителна ерогена зона. Може да ја барате неговата простата околу 7 сантиметри во вашиот анус, во близина на нивните гениталии. Има приближна големина пријавена за орев. Имајте на ум дека многу мажи ќе се чувствуваат непријатно со ова, па затоа треба претходно да прашате дали им се допаѓа или не.

Обидете се да и го масирате перинеумот, а потоа да го поместите прстот околу нејзиниот анус. Земете малку лубрикант и вметнете го внимателно. Откако ќе бидете внатре, поместете ги прстите нагоре и надолу и ќе видите дека тој возбудува.

Се надевам дека со овие информации ќе можете да дознаете повеќе за тоа како да стимулирате маж.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)