Како да постигнете оргазам без ејакулација?

Дали мислевте дека можете да достигнете сексуална кулминација само со ејакулација? Па не. Во машката сексуалност не оди сè како што се очекуваше (ерекција и оргазам со ејакулација).

Популарно се верува дека машкиот оргазам и ејакулацијата се исти и тоа не е случај. Неодамна се покажа дека е можно мажите да доживеат оргазам без нужно да бидат придружени со ејакулација.

Денес ќе ви дадеме трикови за да го постигнете тоа или во кои случаи тоа се случува.

 • Пратениците можат да ги доживеат своите први оргазми без ејакулација.
 • Мажи кои не ејакулираат неколку секунди по оргазмот.
 • Мажите кои имаат проблеми со ејакулација, но се во состојба да доживеат оргазам.
 • Мажи кои можат да доживеат постојани сензации на ејакулација и затоа доживуваат оргазми, но без всушност да ја испуштат спермата.

Дали сте достигнале оргазам без потреба од ејакулација? Како го направија тоа?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

11 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   христијански џаир dijo

  хахахаха, не е за што да пишуваме дома, тоа е само прашање на концентрација и добро познавање на нашите сензации кога сме пред ејакулација и знаење како да ги разликуваме од сензациите на оргазмот за да ги контролираме. Може да се обидете да постигнете оргазам без да ејакулирате обидувајќи се да ја задржите спермата со договор со карлицата околу 10 секунди (во меѓувреме талкате во мозокот), а потоа едноставно ќе ја опуштите карлицата и може да излезе малку пред-свршување. И воила, ќе доживеавте оргазам без ејакулација и ќе продолжите со истата желба и сексуална моќ како и кога сте започнале.

 2.   прирачник dijo

  ха добро поминав скоро еден месец и мислев дека сум болен имав оргазам, но нема сперма мислев дека нешто не е во ред имав проблеми со партнерот затоа што мислев дека се преправам дека завршив кај психологот, тој ми рече дека имам анксиозност проблем тој препиша некои апчиња наречени имипрамин и подготвени една недела сè беше како порано

  однос на

 3.   саумал20 dijo

  Па, како што вели човекот погоре, тоа е прашање на концентрација ,,, да не се занесувате од возбуда, и да се обидете да го контролирате = П ...

  П: Д: не сакајќи да ве вознемирувам, но мислам дека насловот што го поставивте на овој пост не е вистинскиот ... веќе звучи како да ќе дадете совети или нешто слично ... дали ме разбирате ? секако ... без навреда ... на сите начини xvr вашиот блог 😀 ... поздрав

 4.   Леонардо dijo

  Ако вистината би сакала да го испроба тоа ... вистината и јас се обидов, но тоа е невозможно ... Се обидувам да ја контрахирам карлицата и сè уште да ејакулирам и не ми се допаѓа многу затоа што како да заврши сè за неа и таа ќе помисли дека нема да дадам поголема содржина е она што би му го кажал рецепт не би згрешил, не чекам, благодарам

 5.   Роке рокер dijo

  Вистина е, ако сакате да побарате мислење од други за збогатување на вашата тема, мора да го кажете тоа на почетокот. Тоа е исто така информација што е лесна на Интернет, затоа мора да ја имате. Поздрав

 6.   Ариел dijo

  Гледате, успеав да контролирам оргазми до степен да ги направам доброволни, кога сум многу возбуден и блиску до ејакулација, јас едноставно ги имитирам движењата на мускулите како да доживувам оргазам, ова дури генерира неколку контракции .
  По ова, мојот пенис се опушта како да ејакулирал, со што го проширив времето што траат моите врски, можам да го повторам ова околу 3 пати потоа е тешко да се вратам на потребната возбуда за да се ејакулира. Се разбира, ова во голема мера зависи од мојот придружник.

 7.   портокал dijo

  Па, вистината не е лесна, можам да ти кажам дека можев да го сторам тоа како тинејџерка ти се допаѓаш од 14 до 16 години, се сеќавам само дека пред да дојдам престанав да туркам за да го земам авионот и се опуштив и се договорив делот што го имаме меѓу тестисите и анусот што е растојанието дека е склучено и така и така како магија веќе не излегуваше, но се чувствував како да излегува еден вид воздух низ мојата урета, што беше чувство на ејакулација и откако требаше да мочам спермата го зеде, го открив ова случајно затоа што не сакав да ги извалкам чаршафите и изненадувањето не дојде додека не уринирав ,, но пуфф имам 22 години и вистината е тоа што не успеав да носам зошто се должи тоа.

 8.   алекс сервантес dijo

  Не склучувајте договор за разлика од обидот да ги користите силите од тестисите и анусот кога ќе дојдете, надувајте го стомакот и притиснете ги надолу и држете ги тестисите обесени ако ви одат нагоре, одите веќе ако сте го направиле тоа трипати кога имате сексуални односи. четврто, доаѓате во авиони затоа што се мешаат со прекумот од претходните прилики.

 9.   Нилис јуниор Јовера dijo

  Па, ако ме користевте неколку пати, вистината е, не знам зошто, но така беше…. Мислам дека ако пропуштам малку повеќе да се концентрирам или можеби е многу тешко. Направи го

 10.   Дамјан dijo

  Здраво како Аго да не ејакулира и да доживее интензивен оргазам ми треба помош

  1.    Армандо dijo

   Концентрирајте се на дишењето, почувствувајте како влегува и излегува воздухот преку вашиот респираторен систем, воопшто не размислувајте за ништо, обрнете внимание на сите звуци што ги слушате без размислување, без судење, не размислувајте, опуштете се и ќе видите како подобри