Како да поправите пластичен стол?

на пластични столици или градината со текот на времето се истроши. Постојаното седење на неа и различните количини на тежина на луѓето што ги користат, на крајот може да предизвикаат нејзино кршење, понекогаш претставувајќи срамна сцена ...

Затоа, ако се расипе една од рачките на столот, еве ја постапката за поправка:

 1. Земете вежба и направете две дупки во неа на темето на основата на секторот на столот на кој беше прикачена испакнатата или скршена рачка.
 2. Ако немате таларо, овие дупки можете да ги направите користејќи ја домашната кујна. Како е тоа?. Земете жица со средна дебелина и загревајте ја на вашата кујнска решетка додека не стане црвено жешко, секогаш користете ракавица или крпа за да избегнете да се запалите.
 3. Откако жицата ќе стане црвена, направете ги четирите дупки во пластичниот стол.
 4. Откако ќе ги направите дупките, можете да ја користите истата жица (откако е ладно) за да го споите скршеното копче до основата на делот од седлото.
 5. Завртете ги краевите цврсто со жицата така што рачката и основата се прицврстени и воила!

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ЕМИЛИО dijo

  Би сакал да знам од каде можам да купам количина столови од овој модел.