Како да се парфемирате за да одите на работа

Кул вода

Cool Water од Davidoff е идеален за патување поради неговата леснотија и овошна арома

Постојат оние кои не го гледаат тоа сосема јасно, но во овој блог ние се изјаснуваме целосно за парфем да одам на работа. Сепак, мора да имате предвид дека за да отидете во канцеларија не можете да го носите истиот мирис што го користите за да излегувате навечер.

На ист начин како што не би носеле смокинг во канцеларија, исто така не можеме да носиме а мирис дизајниран за ноќ, како што е 1 милион од Пако Рабан и други кои се карактеризираат со оставање на силна трага од мирисот.

Наместо тоа, одете на лесни мириси со ароми на цитрус и билни, што ќе ви овозможи да мирисате убаво кога сте околу некого без да претставува удар во стомакот за вашите колеги во канцеларијата.

За да одиме во канцеларија, би користеле мириси како Прада Луна Роса Екстремен, многу машки, но без да биде агресивен благодарение на неговиот сладок допир со ванила. Ако преферирате мириси на билки, одлична опција е Nautica Voyage.

Хили кардинал, исто така, изгледа идеално да оди во канцеларија. Во овој случај е чист и лесен, со допир на црн пипер. Морските и овошните ноти на Кул вода од Давидвоф Тие, исто така, го прават овој мирис безбеден облог за движење во работна околина.

Исто така е важно да се контролира количината на апликацииБидејќи ако користиме лесен мирис, но носиме премногу, ефектот врз другите нема да биде многу попријатен отколку ако користиме силен мирис. Се препорачува најмногу една или две апликации.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   шоктропер dijo

  Почнувам да ја следам оваа страница, многу добар совет и пред сè имаат теми од интерес, но мислам дека има нешто што може да ги подобри, а тоа е дека тие ќе вклучуваат врски за стекнување на некои производи како што се дезодоранси или парфеми, сепак многу добар совет.

  Ви благодариме и се надевам дека продолжувате да ги ажурирате вашите објави