Како да носите хипстерски изглед

Хипстерски изглед за мажи

El стил на хипстер е сè помодерен, бидејќи во рамките на своите боемски карактеристики и кои упатуваат на независен начин на живот, тоа е субкултура која не престанува да има одреден шик воздух, карактеризирана по својата страст кон технологијата гроздобер и кафулиња.

И иако е и женствен и машки тренд, главно мажите се тие што го презедоа овој стил, па ако сакате и вие носат хипстерски изглед,'Llе ви кажеме тука како да го набавите. 

 • За да му дадете боемски и лежерен допир на вашиот изглед, од суштинско значење е да носите брада или мустаќи, во зависност од растот на влакната на лицето. Може да се движи од нешто невешт облик до совршено исечена брада.
 • Плетените џемпери и капи се одличен начин да додадете поп боја и личност на вашата хипстерски изглед. 
 • Исто така, торбите се неопходни за носење таблети и други средства. За ова, се претпочита добра квалитетна торба во гроздобер стил. 
 • Марамите и марамите додаваат во боемскиот воздух на стил на хипстер, се соодветни за малите отпечатоци. 
 • Што се однесува до фризурата, и двајцата можете да ја носите неуредна и многу уредно стилизирана. 
 • Во врска со додатоците што ги дефинираат хипстерски мажиНесомнено, на овие чело се наочари, кои обично се направени од тестенини и со големи рамки. 
 • На Тесни фармерки Тие се омилени во однос на панталоните, во темни тонови и со детали како солзи и абење. 
 • Маиците со V врат се исто така основна облека во рамките на хипстер изгледот, како и гроздобер капи. 
 • Што се однесува до обувките, одберете патики или чевли во ретро стил. 

Повеќе информации - Ретротехнологија: гроздобер триумфи 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.