Како да се носи минималистичка облека

минималистичка облека

Ние се приближуваме кон минималистичката облека како друг вид на мода измислена уште во 1970-тите години на минатиот век, од Сузи Факс. Тие се едноставна, елегантна, неутрална облека или колку подобро можат да се наречат „безвременски“”, Бидејќи тие остануваат незабележани во која било сезона од годината. Без оглед каква комбинација сакате да направите со други тимови, оваа облека ќе ја направи совршена и замислива.

Сите едноставни мажи сакаат да имаат ваков тип на едноставна, природна облека во својот плакар. Со едноставен гест можат да направат целиот ден да изгледа беспрекорно бидејќи ако овие додатоци станат квалитетни, елеганцијата доаѓа рака под рака.

Карактеристики на минималистичката облека

Минималистичката облека се истакнува по својата едноставност и едноставност, но ниту таа теорија не треба да се искорени заради тоа што е. Неговите детали одат далеку од тоа како сакате да го квалификувате бидејќи може да содржи одредени детали што можат да го направат главен јунак.

Исто така, знаете како да ги изберете овие алишта Може да биде синоним за уредност, се додека немаат детали како да изгледаат излитено. Во комбинација со остатокот од комплетите, тој се издвојува за тоа што може да се користи повеќе пати и го прави човекот да се чувствува елегантно и актуелно.

Камиетас

Овој тип на минималистички маици Тие се истакнуваат по својата едноставност и затоа ги поставуваат трендовите. Не комплицирајте се во изборот на кошули со големи логоа и ужасни фрази. Изберете обични и класични бои, со неутрални тонови и секако дека не содржи ленти или отпечатоци. Оние што се навистина елегантни се оние со V-врат или со малку изразено деколте во облик на V-форма.

Чиста, нова кошула, со дишни и природни ткаенини, тоа ќе биде совршено надополнување за да се чувствувате обновени. Економски се работи за ефтина облека, а некои се изработени од органски памук, така што вашата кожа ќе го цени тоа.

минималистичка облека

Панталоните

Има тесни до нозете, удобен спортски тип, со неутрални бои, па дури и црна. Совршената комбинација многу пати што треба да се организира е комплет од две облеки „црна + бела“ или „црна + црна“, таа работи многу добро затоа што тие даваат допир на елеганција.

Може да имате во вашиот плакар некои фармерки, бидејќи тие се класични доживотно. Ако сакате да се обложите на одредена боја, подобро е да се одлучите за темна боја, тоа сигурно ќе ви даде подобри резултати кога ќе го комбинирате со што било.

Шорцевите исто така спаѓаат во оваа линија и класиците што не се спортски се совршени. Во однос на нејзината должина, се претпочита да се изберат оние што се наоѓаат на неколку сантиметри од коленото, така што секоја година ќе се вклопат во модата. Што се однесува до боите, подобро е да се одлучите за светли и пригушени бои.

Суичери

Тие ќе бидат оние што нема да се обидете да ги користите за сè, без да ги однесете во теретана, каде нема да недостасуваат оние што се изработени од памук и со мешавина од синтетички влакна.

Мора да заборавите, како кај кошулите, да ги купите оние со логоа или мали брендови. Вашите бои можат совршено да се вклопат од црна до темносина и тие ќе се совпаднат подобро од кога било со тесни панталони или чинови.

Камиса

Ако сакате да носите кошули можете да изберете тип Оксфорд, Овој стил може да биде идеален ако вашиот крој е близу до телото, но без да биде премногу тесен. Одлично може да се вклопи во која било облека бидејќи може да се носи под џемпер.

Ако од друга страна сакате типот каубој се исто така многу добар избор. Овие кошули изгледа дека никогаш не излегуваат од мода и можат да се разликуваат од другите по нивниот изглед. Меѓу боите за двата типа кошули подобро е да се обложувате на светли бои како бела или светло сина.

камиза

Theемперите

Sweемперите од urtелка прават стилска и совршена комбинација. Тие можат да бидат оние кои најдобро одговараат и ја трансформираат вашата облека дури и под јакна. Ако она што го претпочитате се џемпери, но без јака можете да купите оние направени со плетено, идеалите се оние што нема да имаат доволно дебелина. Во однос на боите, ние се држиме до истите бои, од црна до темно сина.

Костумите

Костумите се специјално дизајнирани да траат многу сезони и мода, се додека ткаенините не се добри. За да се појави специјален костум без да се забележат годините, можете да се обложите тенки одговара на јакни со два копчиња.

Овие јакни се вклопуваат со сите видови панталони, било да се тоа фармерки, фустани или панталони, но ова навистина има тесен изглед. Неговата текстура е да се претпочита фино и да не се полни, и по можност во неутрални, темни бои како црна или темносина.

ветрови и јакни

Палтата

Генерално типот на палта што ги нуди пазарот е минималистички. Одете по оние што не се премногу тесни за да можете да ги комбинирате со густа облека. Во однос на нивната должина, тие можат да бидат совршени ако стигнат до средината на бутот на ногата. Јакните се исто така основна облека и секогаш мора да се одлучите за онаа во неутрални бои и без каков било вид цртеж или букви.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.