Како да се носи кафеава оваа сезона

Како и секоја година, кафеавата боја се враќа во нашите животи со почетокот на есента, но оваа година тоа го прави со поголема сила, бидејќи стана тренд.

Ве охрабруваме да ги разгледате следниве идеи ако сакате да го прифатите кафеавиот тренд или едноставно барате инспирација за обликување. стилски преоден изглед во неутрални тонови.

Кафеав џемпер + Фармерки + Спортски обувки

Кафеав џемпер со фармерки

Сен Лоран

590 €, г-дин Портер

А високо есенска комбинација и, пред сè, многу удобно. Обложувајте се на построги џемпери (како овој) за вашето слабо вклопување, прави и заострени панталони, додека џемперите со големи димензии се најдобри за вашите слаби фармерки.

Кафеав костум

Кафеав костум

Zara

79.95, Зара

Додавањето кафеав костум во вашата гардероба е одлична инвестиција. И тоа ќе ви овозможи да заслепите во канцеларијата не само оваа есен, туку и ќе ви даде многу игра во следната, бидејќи тоа е боја која никогаш не излегува од мода. Комбинирајте го со плетени кошули или поло маици со долги ракави ако барате алтернативи за типичната кошула.

Браун ровот палто + Панталони фустан + Спортски чевли

Кафеав ровот

Манго

79.99 €, манго

По неговото триумфално враќање, рововите палта остануваат меѓу трендовските палта оваа есен / зима. Поврзете го со лежерна облека како маици и патики за современ раб.

Кафеави панталони од џемпер + џемпер + блејзер

Тепсија панталони со блејзер

Jacејкоб Коен

234 евра, Farfetch

Панталоните со гајтан се одлична алтернатива на чиновите со цел да се формираат паметни секојдневни изгледи за канцеларии што не се корпоративни. Додадете тенок џемпер, тегет блејзер и недооценети патики.

Кафеав плетен џемпер + Панталони за облекување + Спортски обувки

Плетен џемпер со панталони за облекување

АМИ

295 евра, Farfetch

Завршуваме како што започнавме: со едноставна и удобна комбинација. Кафените плетени џемпери тие прават одличен пар и со фармерки и со фустани со панталони. Декантанте за оваа последна опција ако сакате попаметен ефект, иако со модерниот допир што го нудат спортските обувки.

Белешка: Цените се наменети само за кафеава облека.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.