Како да носите чизми со костум, оваа зима се неопходни

Иако сме во последниот метеж на летото, многумина од нас веќе размислуваме за есента што доаѓа. На места како Мадрид, нема средно решение, од пеколна топлина преминувате во поларен студ и наскоро ќе се видиме како најдобри пријатели на зимските чизми и чевли. Едно од големите прашања што секогаш си го поставувавме, со чевли како чизми, е Со каква облека можеме да ја носиме? Дали има некој начин да се носат чизмите со костум?

На ова одлично прашање, одговараме на одлично да. Да, тие можат да се комбинираат совршено, се додека е соодветна чизма, така што е совршена со секаков вид костум. Не облекувај ги првите чевли што ќе ги фатиш, или некои чевли за пешачење, затоа што, пријателе, не изгледа добро.

Какви чизми можам да носам со костум?

Во рамките на многу потписи, имаме опции на чизми што се комбинираат со костуми. Изберете оние кои имаат елегантна и едноставна силуета, без премногу компликации, и пред сè, оставете ги чизмите со гумени ѓонови или оние што симулираат бушотини. Бидејќи иако тие се многу корисни во зима, со костум, тие воопшто не изгледаат добро.

Оваа нова генерација чизми што треба да се носат со одела се нарекува „чизма за облекување“, и се карактеризира со носење а традиционална силуета која совршено се вклопува со костум, како што се вклопува како чевли. Дебелиот ѓон е негова втора карактеристика, не е ист дебел колку што е доволно, а пред сè, дека е удобен, затоа што сигурно ги мразите оние чевли што ве тераат да одите како да го правите на шила. Денес ви оставам неколку примероци за да видите дека е можно да се комбинираат чизмите со костум.

На врвки

Тие се движат од типични и традиционални чизми од Оксфорд кои имаат повеќе класичен стил до кожни чизми кои скоро личат на чевел.

Чизма со детали за боја од Зара

Чизми на Челзи

Карактеристики на станот и стапалата, удобна, елегантна и мажествена обувка идеална и за спортски изглед и за комбинирање со костум.

Различни и оригинални чизми

Ако сакате чизмите да направат промена во облеката и пред сè, да ја обезбедат таа доза оригиналност, не заборавајте да изберете една од оние што ги предлагаме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Фран Капитан dijo

  Здраво, добро попладне, само што купив морнарско сино одело и би сакал да знам дали би изгледало добро некои мартинели кафеави чизми до глужд за облекување не се спортски
  Фала многу, итно ми треба одговор, се викам Фран 669039716