Како да носите фармерки?

лежерно-изглед-фармерки-панталони

El Фармерки Таа е најпопуларната облека ширум светот, историја на фармерки Датира од 1853 век во XNUMX година, времето на златната треска во рудниците на западниот дел на САД.

Пазарот во тоа време анализира и одлучи дека е она што навистина им е потребно на овие мажи панталони доволно силни доволно за да се спротивстави на строгоста на таа екстремна работа. Значи, се раѓаат првите фармерки. Фармерките денес станаа мода за двата пола. Име, Жан, доаѓа од зборот Genенова, и работата е што ткаенината е донесена оттаму, тврдо и отпорно кафено платно со кое се направени првите панталони.

Како што можеме да видиме, тоа беше само работна облека и модата ја претвори во секојдневна / неформална облека. Можеш Комбинирајте класични темносини фармерки со кошули за фустани и спортски јакни во светла боја.Посветлите фармерки изгледаат подобро со темни јакни или блејзер.

лежерно-изглед-фармерки-панталониИма многу повеќе бои за употреба, отколку само класичното сино, бело, зелено, црно, на пример, е прилично свечено, можете да присуствувате на состанок или изложба, но не носете кошула со лаки ракави и одете на една со тесни ракави . Маица под спортска јакна мора да биде ликра или спандекс, што повеќе се прилагодува на вашето тело и ги обележува вашите бицепси. Или на друго место, носете го во секојдневниот живот, можете да се видите себеси како Боемски во зависност од тоа што користите.

Лабава кошула ако носите тесни фармерки и ако носите лабави фармерки, користете ја најтесната кошула, бидејќи или се чини дека облеката ви е премала или премала.

El мат боја на чевли изгледа добро со фармерки, чевли со дебел ѓон или во форма на чизми, бидете внимателни ако е важен настан, се претпочита да бидете пософистицирани, како што се носење велур чевли или мокасини.

Широкиот ремен, во ист тон на бојата на чевлите, рамна тока и потежок од оној што обично го знаеме.

лежерно-изглед-фармерки-панталониJeanан е најблиската опција за повеќето активности што ги правиме секојдневно.

Преку: ropamodahombre.com


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.