Како да носите патики во боја

Во последно време гледаме како обувките заземаат централно место во изгледот и тоа е подеднакво важен дел од создавањето на облека. Со доаѓањето на летото, она што најмногу сакате е да изберете облека и кул обувки да бидат удобни и бидете совршени во секоја пригода. Како што е логично, во текот на летото големи протагонисти се сандалите или еспадрилите толку модерни во последните лета, но не можеме да заборавиме на zapatilla.

Со доаѓањето на топлина и убаво време, орманите се полни со боја и чевлите немаше да бидат помалку, затоа можеме да ги најдеме од нај јасни и пастелни, сè до повеќе впечатливи бои што ќе ги привлече сите погледи.

Папучињата се удобни обувки и тие исто така можат да все комбинираат со секаков вид на изгледа, не треба да мислиме дека единствениот начин да ги исправиме е со спортски изглед. Можеме да создаваме Изгледа лежерно за ден, или нешто повеќе облечено за ноќно излегување.

Започнуваме со изгледа поедноставно како облеката, но повеќе впечатливо за неговите бои од сите три што ќе ги предложиме. Знаеме дека некои од вас сакаат да позираат за ризични комбинации и отпечатоци, затоа ги одбравме овие цвеќиња со цветен принт de ASOS како протагонисти. Како што го создадовме како изгледа преку ден или за на плажа и базен, вклучивме црвени бермуди ASOS y маица со цртеж на тропски мотив на Бланко. За овие топли и сончеви денови не можете да пропуштите неколку gafas de sol Како сте бели со внатрешноста на црвените бурни изгореници на ASOS.

Комо изгледа средно, што може да биде совршено за во кое било време од денот, сакавме да се обложиме на изгледа на стилот морнарица но воведување на некои поретки бои во овие стилови. Јасно е дека сината боја мора да биде присутна во облека од овој тип, затоа нашите протагонисти се некои сини патики Небо на ASOS. Како што рековме, не сакавме да паднеме во сината + црвена тема, затоа избравме панталони од синап од Зара како совршена облека за комбинирање. Друга основна во рамките на морнарски изглед се ленти со маици, затоа оваа во сиви и сини тонови на ASOS ни изгледаше совршено. На Очила за сонце Реј Бан, кои исто така можете да ги најдете во Asos, и нараквиците од Остров на реката го надополнуваат овој изглед.

Го оставаме погледнете со повеќе рокер воздух и дека може да биде совршен за летни ноќи. Ние комбинираме некои пурпурни влечки за чизми стил на кошарка ASOS, со некои темни фармерки со скршени и истрошени Zara. Така што сите изгледа не биди црна, туку следи линија во истите тонови оставајќи им ја на чевлите истакнувањето, ние избравме една сива маичка со отпечаток на череп de Остров на реката плус еден јакна во моторџиски стил de Zara. Бидејќи сме ноќен изглед, сметавме дека е добра опција да вклучиме некои додатоци како што е оној црна нараквица со сребрен затворач ASOS.

Дали претпочитате патики како летни обувки? Како сакате да ги комбинирате?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе Мартин dijo

  здраво мало прашање !! Која марка се патиките што се појавуваат во индексот! 😀

 2.   Хозе Мартин dijo

  ВИ БЛАГОДАРАМ!!!!!!!!!!!!! олеееее !! од страната

  1.    Сабина матесанц dijo

   Ви благодарам многу Joseозе !! 😀

 3.   Нестор Ванони dijo

  многу добро го сакав рокерот и морнарскиот изглед со сините патики