Како да носите беж панталони

Како да носите беж панталони

Ние секогаш ги поврзувавме беж панталоните со типот на чино панталони, до оди правилно, случајно и секогаш биди модерен. Формите и различностите за комбинирање на оваа боја се бесконечни, таа е неутрална боја и е корисна за сите видови додатоци.

Панталоните што ја носат оваа боја се многу, и има толку многу што сега секој модел што ќе се појави на пазарот мора барем да ја објави својата беж верзија. Верзијата што можете да ја усвоите кога ги облекувате е со ваш сопствен вкус. Тоа е од истиот тотално формален класичен стил, до деконтекстуализиран, неформален стил или како сакаме да го нарекуваме лежерен. Откријте го нашиот дел каде што ќе ви кажеме за видови панталони за мажи тоа е на пазарот.

Начини за комбинирање на беж панталони

Ги имаме и двете верзии: лежерниот и хипстер, иако елегантната форма не е оставена настрана и отфрлена. Тие се двата начина што до сега можеме да ги вклучуваме во наш стил да одат уредно и со задоволство. Елегантната форма секогаш ќе се преведе во облекување панталони или чиноси, со обична кошула, фустан јакна во некои случаи, основен џемпер со кружен врат и елегантни чевли или чизми до глужд.

Случаен стил

Имаме три обични примери, со три начини да комбинираме разни видови панталони со секојдневна облека. Во денешно време тие можат да бидат облечени без надзор доколку се во ист стил и затоа ние користиме лежерен начин да го деноминираме. Првите панталони одлево се класични ogогер, удобни, со прилагодлив појас на врвка и еластична манжетна на дното.

Нивната комбинација изгледа многу спортски, но Тие сакаа да ја скршат структурата носејќи чевли од типот чизми да се даде тој допир на елеганција. Како надополнување е избрана бела обложена јакна со пет џебови и прилагодлив раб на страните.

Вториот модел носи Slim Fit чино, со двата предни и два задни џеба, и новина да има внатрешна еластика на половината. Нивната комбинација е невообичаена, но очигледно спаѓа во сегашната комбинација, многу удобна и лежерна. Овој вид беж панталони правилно комбинирајте со бели патики. Иако избравме и кожни чизми за подни во трак, во кафеава, пријатна, елегантна и прилагодлива.

 

Како да носите беж панталони

Како да носите беж панталони

Како да носите беж панталони

Третиот модел е многу поелегантен, со Straight Fit панталони во беж тон. Совршено може да се комбинира со тенка кошула и да се облекува однадвор, и со блејзер јакна или тенок и елегантен капут во истите нијанси. Како надополнување Избрав неколку еспадрили од јута, беж боја и со црн раб детал на контурата.

Следниот модел подолу носи а беж обични панталони, изработени од полиестерска ткаенина, со едноставен стил со предни и задни џебови и тенок рез. Неговата комбинација е лежерна и многу облечена од тинејџери, со црн џемпер од полиестер со качулка, нешто широк и завршен во Риб.

Како да носите беж панталони

Неговите додатоци се исто така многу удобни како спортските чевли Retro Soft во бело, со врвки и без каков било украс што го отстапува неговиот класичен и минималистички ефект. Овој стил на патики има класичен крој, со имитација на кожа и ретро естетика. Јакната е од типот Bomber, со ефект на велур и во кафеава боја. Се одликува со затворање на предното копче и џебови со патент.

Стил на хипстер

Тоа е другиот начин да бидете во можност да ја искористите заборавената облека во вашиот плакар и што би можеле да дадете многу други намени. Бидејќи стилот хипстер Не предлага да се носи модерна облека, туку да се искористи гроздоберот и алтернативата.

Следниот модел дава уште еден пример за тоа што носи беж панталони и во овој случај со типична кошула со структура на Оксфорд. Тие се кошули кои симулираат тексас облека за цел живот, откопчани, придружени со нетипична кошула и без напикање во половината. Јакните од тексас се исто така добро тврдење за овој тип на стил.

Стил на хипстер

На следната фотографија повторно ја наоѓаме истата Pantsогер панталони, многу удобни, со еластичен струк и врзани со врвка за влечење. Нивната комбинација е уште еднаш невообичаена, но која го придружува нашиот неформален моден стил. Можеме да видиме како се поставени маички во риги и памучен кардиган, со затворање на предното копче и V-врат.

Беж панталони со јакна од кардиган

Елегантните беж панталони со набори совршено се комбинира со добро познатите џемпери од памук. Неговата форма е класична и вообичаена, без да оди со намера да бара нешто посебно, но да продолжи со едноставното. Оние што можат најдобро да се вклопат се tелкастицата за зима, кружниот врат, па дури и типичните летни поло маици направени во трикотажа.

Како да носите беж панталони

Боите на кои можеме да се обложиме се оние што според нивните критериуми ја даваат големината, иако беж е сепак онаа што најдобро може да се вклопи. Истото може да се каже и за чевлите, беж, велур и ткаенина од типот Wallaby со врвки. Многу од овие комбинации не натераа да се вратиме на потеклото, да можеме да положиме раце на складирана облека или да сакаме да се вратиме во мотивацијата за купување на оние додатоци што веќе ги заборавивме. Стилот и фотографиите се тренд во овие моменти на облеката во Зара. Ако сакате да дознаете повеќе за нашите упатства за панталони, можете да нè прочитате овој дел


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.