Како да комбинирате вратоврски и кошули во риги?

кошули и вратоврски

Кога нашите родители мораа да носат кошула и вратоврска, тие дури и не комбинираа кошула во риги со вратоврска со дезен, токму спротивното. Но, сега, од рака на повеќе револуционерни дизајнери, ова е бум и денес Стилски мажи Ние ќе ви ги дадеме упатствата за влез во овој нов тренд.

Пред еден господин да не размислува за мешање на ленти, плоштади, арабески или точки во иста облека. Но, веќе некое време, модата станува попустлива и оставете ја имагинацијата да постигне комбинации способни да го импресионираат женското женско око.

За да не бидете во заблуда, постојат две основни правила што треба да се следат при комбинирање:

  • Првиот укажува на тоа дека обрасците се распоредени или испресечени (на пример, расипано одело, обична кошула и дијагонална вратоврска во риги).
  • Вториот, гарантира дека боите мора да бидат во хармонија, односно дека бојата на кошулата се повторува во делот на вратоврската.

Маркичките можат да се комбинираат едни со други се додека големините се различни. Правилото за комбинирање на кошулата и вратоврската е дека вратоврската мора секогаш да се истакнува над кошулата и доколку сакате да биде обратно, вратоврската мора да биде мазна.

Како да се постигнат комбинациите?

Одржлива футрола за комбинации би била кога кошулата е сина лента со бела позадина, а вратоврската е дијагонално. Важното нешто што треба да се избегне смеење е тоа што ширината на лентите е различна едни од други и во друга насока.

Нешто слично се случува кога кошулите се на квадрат. Иако не изгледаат многу елегантно со квадратни вратоврски, тие одлично се комбинираат со риги и обични вратоврски.

Најмногу може да се комбинира, без сомнение, обична кошула бидејќи признава каква било вратоврска и го привлекува целото внимание на неа. Ако изберете обична вратоврска, проверете дали таа секогаш се истакнува над кошулата, така што изгледот не е премногу униформен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.