Како да идентификувате жена што лежи?

Лежечка жена

Дали сакате да демаскирате лажни жени? Повеќето од нас обично кажуваат необична лага да излезат од ситуација што може да биде непријатна, да се обидат да се покажат пред некои пријатели или затоа што во многу прилики не можеме да избегнеме лаги за да се чувствуваме добро, нешто тешко да се објасни, но тоа за жал се случува повеќе отколку што би сакале повеќето од нас.

Ние исто така го знаеме тоа жените лажат многу подобро од кој било маж, или барем тоа го прават со многу повеќе стил, можеби затоа што лажат поретко и знаат многу подобро да ги подготват своите лаги. Мажите по природа се повеќе несмасни во овој поглед и ние многу повеќе забележуваме дека лажеме.

Бидејќи жените лажат многу подобро од нас, денес сакавме да го подготвиме овој напис во кој ќе се обидеме да одговориме на прашањето; Како да идентификувате жена што лежи?. Ако сакате да откриете жена што лежи, прочитајте внимателно, бидејќи денес имате среќа и ќе откриете, благодарение на нашиот совет, како да ја ловите таа жена која е во вашиот живот, постојано ве лаже.

Поврзана статија:
Што значи жената кога вели ...?

Таа е нервозна

Сите кога лажеме стануваме нервозни и тие нерви може да ги согледа другата личност, особено кога лагата е, да речеме, голема.

Ниту една жена нема да стане нервозна со одземање на неколку години од нејзината возраст, бидејќи тоа веќе го прави често, сигурно, но да ќе се вознемири ако измисли цела животна приказна или лага, да речеме големи. За да ги откриеме овие лаги, мора да бидеме многу внимателни кон неговите гестови, што прави со рацете или ако може да зјапа во нас без да погледне настрана по неколку секунди.

Пред да го завршиме овој дел, не можеме да ве предупредиме да бидете многу внимателни со овој аспект бидејќи има жени кои по природа се многу нервозни или се во таква состојба кога се сами со маж. Можеби мислите дека ве лаже кога може да биде непријатно само од ситуацијата и да биде нервозна што е сама со вас. Ако ја обвинувате за нешто, бидете многу сигурни во тоа што ќе правите и особено имајте доказ дека ве лаже, бидејќи во спротивно може да имате многу голем проблем.

Збунете ја приказната или раскажете различни верзии

Пинокио

Да се ​​биде многу внимателен кон разговорот е од суштинско значење за да се открие лажлива личност и особено жена. Иако имаат тенденција многу добро да ги проучуваат своите лаги во секое време тие можат да се збунат или да кажат различни верзии на истата работа. Сеќавајќи се дека кажувате лага и колку и да сте ја практикувале, сепак е лага во која лесно можете да направите грешка.

Уште еднаш, бидете многу внимателни со обвинувањата што можете да и ги упатите на една жена и тоа е дека едно е да лажете затоа што е нервозна, таа се збунува кога ја раскажува приказната и друга многу поинаква работа што е збунета или заборава детал и мислиш дека е најлажливиот што некогаш си го сретнал.

Паузира премногу долго или одговори премногу кратко

Секој што ќе каже лага во прилики, во многу наврати ја повторил што дошле да ја интернализираат и верувале до таа мерка што ќе ја кажат без да трепнат како да е своја приказна. Како што веќе рековме, жените по природа не се лажговци, па кога лажат мораат да размислуваат за приказната што ја измислуваат и затоа понекогаш траат премногу долги паузи што можат да направат да видиме дека не лажат.

Исто така е можно да сфатиме дека се соочуваме со подобар лажго кога таа ќе ни одговори на многу концизен начин или без да даде премногу детали. Ова е првиот чекор за да се избегне измислување на лагата и затоа да се избегне долга пауза што може да ги открие.

Поврзана статија:
Што е тоа што најмногу ја привлекува жената кон мажот?

Прави гестови постојано и донекаде чудни

Погледни горе надесно за да го составиш одговорот и потоа погледни надолу надесно за да создадеш звук за оваа приказна.

Не е недвосмислен знак дека жена (или маж) лаже, но според неколку спроведени студии, повеќето од нас гледаат кога измислуваме приказна или одговор на конкретно прашање и потоа гледаме надолу надесно да започнеме разговор. Како што велиме, тоа не е нешто математичко, но ако видите како жена гледа нагоре и почнува да зборува кога гледа надолу надесно, почнувате да се сомневате.

Притискање на усните или истрчување на јазикот над нив

Womanена гризе усни

Многу жени можат да кажат по лиги дека лажат, но други се вистински експерти за лажење, па затоа е доста тешко да ги фатите како лажат. За жал, скоро ниту една жена не може да избегне притискање на усните или присилно лижење на усните кога лаже.

Ако сакате да знаете дали жена ве лаже, бидете многу внимателни кон нејзините гестови Затоа што можеби благодарение на нив можете да откриете дали приказната што ви ја раскажуваат е чиста реалност или само изум на таа жена која ве лаже секој ден.

Наш совет да откриеме жена што лежи

Откривањето на лежечка жена воопшто не е лесна задача, бидејќи како што веќе рековме, тие имаат тенденција да лажат во неколку наврати и кога ќе го сторат тоа, тие обично го имаат тоа многу добро подготвено, па затоа е тешко да ги откријат. Сепак, гест, слабо програмирана или предолга пауза може да бидат некои од клучевите за откривање лага.

Се разбира, за да ги откриете сите овие работи во вообичаен разговор, треба да обрнете многу внимание и без да ја изгубите нишката од она што ни го кажуваат, бидете многу внимателни кон секое движење, гест или сензација дека тоа може да нè произведе.

Со ризик да бидете заморни, сетете се уште еднаш на тоа не смеете да обвинувате никого дека лаже без доказ и само затоа што сте ја гризнале усната или сте раскажале приказна правејќи долги паузи. Обвинување на жена на маж за лага е многу сериозно, затоа обвинете го само кога сте целосно сигурни.

Како ја откривате лежечката жена? Можете да ни кажете во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.

Пазете се од жени што лажат

лежечка жена

Дури и ако имате слепа доверба во вашиот партнер или најдобар пријател, нивниот круг на пријатели може да биде оној што ја менува реалноста за да игра против вас. Ова е местото каде ги наоѓаме групите на лажни жени, и иако има и мажи од ваков тип, сите се карактеризираат со модификација на реалноста или кажување на „нивната вистина“ за луѓето да не веруваат во вас.

Сигурно некое време сте наишле и на ваков тип на однесување. Како откривте жени кои лажат во вашиот случај?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

105 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   анонимен dijo

  Понекогаш жените го имаат опишано таму ... кога после испрашување ... скапува ... тие ги прават тие погледи и тоа може да земе здив и да не испрати ЈАБИЛА .... и помислете на позитивен начин на одговарање ... не мора да лажете ...

  1.    Дерек dijo

   Хахаха, искрено пред да го дадеш своето мислење, врати се во основно да научиш да пишуваш, никој нема да те земе во предвид со толку ниско ниво на пишување и изразување.

 2.   santiago dijo

  Освен тоа, она што тие го именуваа е дека жените се обидуваат да ја избегнат темата, или затоа што немаат време или едноставно со кратки одговори и некако тоа ќе ти го кажат на груб начин ... кога ќе станеш историчен на тоа момент, тоа е затоа што таа лаже и тоа е местото каде што понекогаш ќе ве стави помеѓу карпа и тврдо место ... ставајќи ја на testубовта на тест ... треба да бидете поитри од неа ... и ставете картички на месецот и играјте уцени

  1.    Лола Бела dijo

   Вие не секогаш ќе сфатите дека гледаме злобни жени за кои уметноста на измама е ден за ден каде грешките не се дозволени

   1.    фабрицио dijo

    Да, но во одреден момент ѓаволот заспива, најдобриот начин да откриеме лажго е со преправање дека не ни е гајле за приказната за лага што таа ни ја раскажува, па затоа ќе инсистира и бидејќи веќе треба да размисли повеќе од двапати во ред, сигурно е дека ќе направи грешка хаха

   2.    РЕБЕРТ ЛЕИ dijo

    ЛАГОВИТЕ НЕ ПОСЛЕДНИ СЕКОГАШ, ПОСЛЕ ИЛИ РАНО ВИСТИНАТА СЕ ПОЗНАВА, СЕ СЕ СЕ ПРАВИ ПЛАТЕНО Е ДА СЕ КАELLАТ ВИСТИНАТА ИЛИ ДА СЕ ОДНЕСУВАТ ДОБРО ПО ОДАКА АКТИВНОСТА ДА БИДЕ РЕАКЦИЈА И НА КРАЈ НА СМЕТКИТЕ НАЈПОВЕЕНИ НИКОГАШ НИКОГАШ НЕ ЈА ИЗЛАИТЕ НАЈАТИОТ МАКЕДОНИЕ

   3.    отворете ги чаршафите dijo

    Здраво убава
    прво морам да ти кажам дека жените се најдобри во животот
    дека мажите можат да направат сè за што сакаме или за што сакаме
    и дека не е потребно да се лаже
    Мислам дека го сакаш кого знаеш најдобро и лагата порано или подоцна излегува на виделина и сега ако изгубиш добра, подобро е да се обложуваш на вистината бидејќи генерира посилни врски
    Сè е прашање на долгорочен облог, ако сакате да победите или изгубите на долг рок, лагата е како да плукате во небото и, вистината, не станува збор за морал воопшто, туку за погодност бидејќи тоа е подобро обложување

   4.    Едуард Барон dijo

    Мојата девојка, многу бавно ми одговараше, кога заминав од работа, направив видео повик и се заглавив на мобилниот телефон, и реков што прави, а таа апсолутно ништо не ми рече дека нема ќелија телефон во рака, кога во реалноста таа се јавив и тој одговори веднаш, преку видео повикот му реков да ми каже колку прави и тој испушти сомнително смеење, гледајќи дека му реков да ми испрати скриншот, во некои не траеше долго, но во други тој правеше изговори за да одложи повеќе, и пред да ми се налути ... патем, тоа е врска на далечина. ПОМОГНЕТЕ МЕ

 3.   Каталина dijo

  Може да кажете дека ова е напишано од маж, жените не се толку предвидливи, барем мојот тип. Овие „знаци“ не се секогаш реални, она што се случува е дека мажите веруваат во сè што правиме. 😀
  Збогум, извонредни заблуди.

  1.    Каталино dijo

   И бидејќи еден човек го напишал тоа, дали веќе треба да го презирате? Погледнете Каталина, предвидливоста не е ексклузивна само за жените, мажите исто така можат да бидат непредвидливи, но промените на мислењето се едно, а лагите се друго. Има мажи што лажат и жени кои лажат, а има и жени кои веруваат во машки лаги. Без оглед на полот, луѓето кои користат лаги како „дневен парфем“ во својот живот, на крајот завршуваат задушени во сопствениот отров. Јас би верувал во сите ваши лаги, Каталина ... сè додека не завршите и вие во нив. Изгледајте извонредно заблудено, нема подобра лекција во животот на мажот отколку да бидете фатени во одреден момент во мрежите на жена што лежи, затоа што тоа нè прави благородни! Прекрасни бакнежи!

  2.    Џоел dijo

   ХАХАХА веќе излезе еден дека треба да видат фатен, јас кеширав еден како тебе, и џетата што таа ги направи, ми даде оружје да ја оставам, тоа беше она што го барав валиден изговор да не ја видам повеќе, таа целулит, нејзиниот смрдлив град ми здодевно, само што ќе ја гризнав, но веќе беше голем стрес, па таа падна во глупава работа затоа што и тоа беше глупаво да не брише повици од нејзината нечистотија во ќелијата, и ја праќам на заборав, сега сиромашно момче што доаѓа не ја знае малата картичка дека ќе се фрли одозгора и освен како посно како тесто хахаха.

   1.    Петар dijo

    Elоел со сета почит што ја заслужуваш и се надевам дека нема да направам да се чувствуваш лошо со мојот коментар, но верувам дека некој умира како и да е и повеќе ако некогаш сме биле дел од нејзиниот живот, верувам дека треба да ја почитуваме, без оглед разделбата може да биде., како прво, мора да има разум во нас кои веруваме дека сме мажи и никогаш не ги критикуваме и уште помалку ги омаловажуваме и ако те оставам за друга, тогаш пробај да бидеш подобар во следната врска и ќе видете дека тие никогаш нема да ве изневерат, испраќам срдечен поздрав.

   2.    Brandon dijo

    Herе ја гризнавте ХАХАХА кога ќе излезете со многу жени, некои од вас треба да излезат кучка, затоа нема проблем само да се заштитите, разбирам дека сте под стрес затоа што го отежнуваат тоа и ве ставаат на тест СЕКОГАШ Јас веќе знам како да ги прескокнам нивните срања.

  3.    Оскар dijo

   Бидејќи не можам да излезам од главата дека сопругата е неверна, тој ми се колне и ми се колне дека не ме излажал дека можам да бидам

 4.   Хуан Карлос dijo

  Сосема се согласувам со Сантијаго, затоа што ја соочив сопругата со доказите во рацете и таа имаше нерв да негира сè и освен тоа ме обвини и со многу силен тон, подоцна открив повеќе докази, но знам дека тој ќе негирајте ги или направете глупави извинувања во секој случај.
  Ситуацијата е дека довербата повеќе не постои и не само моите ќерки ме тераат да не излегувам од дома.

  1.    отворете ги чаршафите dijo

   Ова е многу тешка ситуација затоа што мажите имаат длабок корен инстинкт на заштита, односно заштита на нашите деца и повеќе сакаме да веруваме во лаги отколку да ги оставаме децата сами, сите лажеме е реалност, но во однос на тоа што , лажливец не само што се уништува себеси, туку го уништува и нејзиниот партнер, па се поставува прашањето, ... ако сакате тие да продолжат да ве уништуваат ... за повеќе ментални трикови што некој си ги прави самата себеси вистината не се менува

 5.   ЕМЕТ dijo

  ОПШТО, WЕНИТЕ ТЕНДАТА ДА ИЗБЕГНАТ ОД ПРЕДМЕТОТ ДА СЕ ИЗБЕГНЕТ ОДГОВОРОТ НА ТАКВИ НАЧИН НА КОИ ШТО САКААТ ДА ЈА ОДВИРААТ ПРАШАЕТО, ИЛИ И САКААТ ДА СЕ ОБРАЗАТ ВИНОВИ СЕ СЕГА СИТЕ ИСПИТУВАЕ САМО. ВО НАЈЛОШИ СЛУЧАЈ САМО ОНА ШТО ПОМОГНУВА ДА ГИ РАБОТИ ВО ИНФРАГАНТИ И УШТЕ СМЕТАМ ДЕКА DЕ ЈА ОДГОВАРАТ

 6.   PABLO dijo

  Верувам дека жената лежи од потреба или кога порано ја лажеле.
  за возврат лажат и се одрекуваат.
  забележете како зборува или како гестикулира секој збор или како зборува, што зборува и што зборува.

 7.   Mabel dijo

  За да бидете лажго, мора да имате добра меморија, ха

  1.    Анонимен dijo

   Мејбел, најдоброто нешто за меморија е минерал што го содржат многу намирници. Се вика фосфор, а може да го најдете во риба, житарки, какао итн. Ако сакате да станете најголемиот лажго во светот, ќе мора да јадете добро, и да тренирате многу, многу, многу ... Кога ќе го срушите рекордот на лаги во вашиот живот, контактирајте ме и кажете ми дали навистина вреди да се лаже толку многу. Веројатно, тогаш, повеќе нема да верувате во себе. Ха

   1.    зумбул dijo

    Тие не се експерти за лажење затоа што само што се предадовте, тие никогаш не се чувствуваат непобедливи, сè има рок на траење

 8.   Mabel dijo

  Накратко, тие се стратегии за преживување. Нападот е најдобра одбрана, зарем не мислите? Ако ве излажале, треба само да го оставите, дури и ако се колнам и се колнам, кристалот на доверба и лојалност е веќе скршен, и повеќе не е поправен. Gиркање, глупаво е, навистина глупаво, како да го сториме тоа, ако не те почитуваат.

  1.    Анонимен dijo

   Никогаш, Мејбел, никогаш не ги прави лагите стратегија за преживување. Ако ги користите како спасител на животот, ќе завршите да се удавите во вашиот сопствен цинизам. Простувањето е тешко кога е нарушена довербата, тоа е вистина и се согласувам со тебе. Но, кој простува еднаш, покажува loveубов, покажува почит. Кој простува двапати покажува поднесување, кој простува три или повеќе покажува страв или страв. Секој што ја цени лагата според своите критериуми. Простувам, само еднаш ...

  2.    отворете ги чаршафите dijo

   поправи

  3.    MIGUEL dijo

   Во тоа што си во право, мора да го зграбиш ессот и да го оставиш, неверството не е простено, се заборава, но со друга личност си маж или жена.

 9.   PABLO dijo

  Мислам дека таа жена лаже кога сака да не се соочи со реалноста во која живеат. ИЛИ СО ВАШИОТ ПАРТНЕР, ПРИЈАТЕЛ ИЛИ ЧОВЕК, ИТН.
  ИСТО И ВЕРУВААТ ДЕКА НЕ СЕ ЛЕСНО ИДЕНТИФИКИРАНИ. ВЕADЕ ВО МОЈАТА НЕВЕСТИКА ЈА ОТКРИВАМ ЛАГА И МНОГУ. ИЗМИНУВААТ ИЗГОВОРИ ИДИОТИ И ДЕЛУВААТ РАЗЛИЧНО ВО РАЗЛИЧНИ ДЕНОВИ ОСВЕН ВО Викендите КОГА СМЕ ЗАЕДНО.

 10.   Јанус dijo

  жените секогаш лажат, нивна природа е да мислат дека се попаметни.
  Womanената треба да се чувствува секси ... затоа игра за да заведува и заведува.
  Во мојот случај, јас сум во брак 7 години ... и една година сопругата се однесуваше на многу чуден начин откако го именував за нејзин менаџер.
  Theената создава jeубомора, а потоа ја користи за нејзина корист бидејќи yубомората не е многу објективна, затоа најдобриот одговор што ќе ви го дадат е „Не можам да ја поднесам твојата alousубомора“ и се лутат, не сакаш да си легнуваш, итн ...
  Еден ден ми падна на ум да поставам mp3 на внатрешната обвивка од нејзината чанта, или случајно слушнав жена тотално поразлична од она што беше кога беше на моја страна, жена што ги провоцираше своите вработени, било по пат на флерт, и форми на разговор што никогаш не сум ги чул за неа »Се сеќавам и дека таа секоја недела правеше зони со секој нејзин продавач hen .кога се спротивставив и и реков» ме изневеруваш - таа секогаш негираше сè и после тоа, верувај ми таа направи се што е можно да биде отпуштена од својата работа и со тоа да биде со мене »
  Денес по 2 години, сè уште во умот слушам дека снимањето што веќе не постои затоа што го уништив », .. Мислам, никогаш повеќе нема да верувам во ниту една жена, бидејќи таа ми покажа дека ние мажите што ги сакаме ... ние сме едно идиоти да се за inубат .. и тие се едноставно уште „жени“

 11.   Хозе Луис dijo

  Срамота е за оние жени кои живеат лажејќи и нивниот живот станува тажна партија шах во која илузивно веруваат дека ќе победат ... Знам дека не е само кај жените, па овој совет им припаѓа на сите: вистината мора да биди добар, вистински и фер за сите! во моментот кога ќе замолчиме .... лажеме, во моментот кога сме лоши, лоши сме ние сееме дека жртвата или друга личност која може да набудува или да дознае подоцна ќе ни ја врати услугата и кога не сме фер, ние сме лажејќи се самите себе, сакајќи да се убедиме себеси и другите дека тоа е вистинската работа да се направи, знаејќи дека не е ... не заборавајте за „сексуалните игри“ кои завршуваат понижени пред општеството! Да се ​​грижиш за јебига ок? Залив

 12.   Ангел Р. dijo

  СО СИТЕ МОЈ ПОЧИТ. МОЕТО МИСЛЕЕ: THEЕНАТА КОГА ЛАIESА ПОВЕЕ, МНОГУ ПОДОБРО ОД ЧОВЕК. И Единствениот начин да се демаскира е да го фатиме на дело… и како што рекоа некои; УШТЕ, ТОА ЈА ОДОБИВААТ.
  ЛАГАТА Е ЛОША ДОЈДЕТЕ ОД КОЈ ДОЈДУВА, НО ВИСТИНА, ,УБОВТИ ЕНИ СЕ МАКСИМУМ ВО ВРЕМЕТО НА ЛАINGЕЕ.
  БИБЛИЈАТА ВЕADЕ ГО КАА: «WЕНАТА Е ЛАARАР; ЈА јаде, ја мие устата и вели дека не јадел »
  КАКО СИ….

  ЗАТОА НЕ ДАВАМ ЛОШ ИВОТ, АКО МЕ ЛАIEЕШ, ТОА Е ВАШИОТ ПРОБЛЕМ ...

 13.   Џери dijo

  Livedивеев со жена за која прв пат бев, после тоа и верував, и која, донесе човек во куќата кога јас бев отсутен од работа, и кога му се јавив од работа тој се заколна на вечна loveубов, таа доби бремена, мислев дека е мое, се роди детето, таа повторно забремени, се роди детето, забележав дека не се одделуваат од мене и рече дека по светиот Бог, дека според светата девица тие се мои, Јас им дадов ДНК и им реков дека ја навредувам со тоа, и кога ги виде резултатите, ниту едниот и другиот не беа мои, тогаш мораше да признае дека се мешал со еден во мое отсуство, а потоа се мешал со друг, суштествата беа од различни родители, така што се е готово, не знам дали е лажго или нешто друго,

 14.   maxi dijo

  Чие лудо, можеш ли да ми кажеш каде во библијата го пишува тоа?

  Јас би сакал да знам!
  Благодарам многу!!

 15.   Габриел dijo

  Jerери, колку е луда твојата ситуација?

 16.   фанатико dijo

  Јас сум тотално прифатлива со какви работи прави мојата девојка, не сум alousубоморна и ако добие некој подобар од мене, тогаш подобар за неа за да биде среќна !!!. !!!! 🙂
  затоа не мора да ме лажеш 🙂 XD !!!!!!!
  Што се однесува до erери, само оставете му да ја има куќата, преболете ја и изберете ја следната

 17.   ЈУРИЕЛ dijo

  НАПРАВИ СЕ ЗА ДА ГО ПОГЛЕДАМ ЛОШО ... СЕ УШТЕ СЕ ДЕВИЦА ... НИКОГАШ НЕ СПИЛАМ СО САМО СО ВАС ЧОВЕК ЧОВЕК ...

  1.    Анонимен dijo

   Нешто во реченицата не е точно ... Велите дека сте девица и тогаш велите дека никогаш не сте спиеле со маж, САМО СО ВАС !!! Ако веќе сте легнале, дури и ако е само „СО ВАС“, а велите дека сте девица? Секако, кој и да е господин »СО ВАС» ја знае вистината ...

   1.    отворете ги чаршафите dijo

    хахаха

 18.   Аксел dijo

  АКО ГИ ЗАТВОРИТЕ УСНИТЕ И СМЕСТЕТЕ СЕ САМО со устата

 19.   Хуан Риос dijo

  1.-кога жената троши повеќе отколку што заработува, таа лаже
  2.-кога жената измисли погреб на роднина веќе почината пред многу денови
  3.-кога жената вели дека нејзиниот начин на однесување не менува никого

 20.   Даниел dijo

  Го запознав најдоброто што ве збунува, ги заборавате датумите, не можете да издржите да ве прашуваат информации, но пред сè создавате паралелна вистина, на пример, ми ја покажувате вашата е-пошта, но не ми кажувате дека имаш две паралелни сметки, се приближуваш до некоја религија за да се извиниш за неговите лаги но не заради тоа што го скрил, тој игра за да види кој од двајцата е поинтелигентен колку што може да знае, врз основа на тоа ми кажува кога ќе се демаскирам него тој ме прашува за прошка бидејќи нераскажаната работа не беше да ме направи страдање, заклетва на Бога и на нејзината мајка, но не и за неа

  1.    Fabian dijo

   Да, како што е. Мојата беше болна во главата и лажеше дури и за сопствените чувства. Го видов неодамна во соживотот, за среќа заврши. Се чувствувам како да сум спасен од стапнување во воз.

 21.   Лола Бела dijo

  За ваша информација, има жени, иако малкумина сме дека уметноста на измама е ден за ден каде не се прифаќаат грешки и неуспеси, каде што малку по малку ќе ве вклучиме сè додека целото ваше битие не биде дел од оваа игра; ве лажеме додека гледаме застрашувачки погледнато кон вашиот, никогаш не се мешаме, никогаш не признаваме ништо, без оглед на доказите ... освен ако не е во нашиот план да играме со вас
  размисли, нема веќе да си паднал во канџите на некој од нас

  1.    лоло грдо dijo

   Да, да, Лола Бела ... тоа е примамлива, шармантна и заводлива игра и ве води кон таква зависност што со текот на времето животот ви се врти единствено и исклучиво околу лагите. Со текот на времето завршувате толку потопени во сопствениот отров , дека дури и не се гледате себеси способни да се ослободите од него, да го забрзате вашиот пад додека не завршите без витална енергија и без никој околу вас кој ви верува. Продолжете да ја играте таа игра „Лола Бела“. За неколку години ќе ми кажете како сте биле ... Бакнеж, убава вештерка!

  2.    хуанцито dijo

   луди се

  3.    Море dijo

   Лола; Само ве потсетувам дека колку и да сте убави однадвор и сите оние кои се однесуваат со тој став, тие ќе плачат нон стоп што ќе ви даде болка порано отколку што замислувате. Сиромашни скитници.

  4.    MIGUEL dijo

   Сигурно паднавте и во игра на лажго, јас еднаш бев во 3 попладне со девојка што убаво се заебавав, се бањав, јадев и спиев, а попладне со лажливецот што сечеше, јас дури и тој направи фелацио и тој дури и не забележа, хахаха, кога жените мислат дека се „копилиња“ ние веќе двапати сме се вртеле наоколу, НИКОГАШ НЕМАЈТЕ го ова со жена која ако е искрена, оди лошо за вас, со копилиња тоа е едноставна одмазда ситуации лол.

 22.   Адриана dijo

  Човекот кој се осмелува да каже дека и верува на жена е затоа што е луд. Многу е точно дека им се даваме со сета своја loveубов, но тоа е тажна реалност. Па, јас дизајнирав во Библијата кога Господ ќе биде прашан дали можам да се омажам за разведена жена. Бог не дизајнирал затоа што таа веќе се проституирала на патот.

 23.   на сите оние кои не успеаја со лаги dijo

  Па, им препорачувам на сите оние кои жените им зборуваат лаги, подобро е да ја прекинат таа врска засекогаш затоа што ако ги простат лагите ќе се плашат дека ќе продолжат да простуваат уште многу лаги затоа што ќе сфатат дека е исто кога жената е неверна може да има многу бракови, но кај сите ќе биде неверно јајце куче дури и му ја согорува устата продолжува да јаде јајце

 24.   Џо dijo

  Мислам дека довербата е чин на вера или во спротивно ќе се соочите со многу големи неволји. Мислам дека истите мажи, бидејќи одиме по жена, го сфаќаме нејзиниот „мал дефект“, но стануваме будали или го игнорираме, затоа што нè интересира физичкиот или сексуалниот аспект, па колку лаги ќе фатиме ќе се збуни или излечен со седница во кревет. Откако ќе помине ова чувство, почнуваме да забележуваме чудни ставови кај жените, некои се толку невини што се претпочита да ги игнорираме, особено кога субјектот станува искрена jeубомора, жената бара лаги како механизам за самоодбрана. Јас инсистирам дека има мажи кои ги бараат така и потоа се жалат. Сега, откривањето лаги кај жената може да биде многу исцрпувачки процес, бидејќи првично, ако има лаги, таа ќе се чувствува навредена, па дури и ќе прави работи како што се плаче или се колне во нејзината мајка, тогаш ќе побараме прошка од нив и ќе кажеме дека ние се совршени идиоти. Таа со доминираниот чин ќе не натера да ветиме дека повеќе нема да ги доведуваме во прашање, за доброто на врската. Тогаш, ако по подолго време и станеме вистински испрашувачи (со докази во рака) жената ќе се чувствува толку аголно што ќе сака да побегне, или ќе почне да плаче очајно што ќе создаде трага од чад за да го одвлече вниманието на нашиот полициски дух . Е има два резултати: повлекување или создавање огорченост толку сериозна што според неа нема да може да им прости. Кога ќе се почувствува откриена, ќе каже дека го сторила тоа затоа што се чувствува: 1 Сама, 2 Збунета, 3 Веруваше во некој друг и ја потфрли, 4 Дека ние застанувавме на нивна страна, 5. Не сакаше да не пречиме, 5 се колне и се колне дека ја клеветиме и бега да се засолни со пријателка, 6 Ни одговара со вербално насилство, 7 Не напушта нас како да се навредуваме и дека никогаш нема да ни прости што не и верувавме. 8 Плачете како Магдалена да ја изгуби, да и помогне на нејзината мајка на своите деца и да избегне прифаќање на вистината. 9 Таа прави да се чувствуваме глупави затоа што е иста како што е, но повеќе гледаме на нејзиниот задник или на лицето на ангелот, игнорирајќи ги жените кои вредат. 10 Weалиме што му верувавме на некој што го „сакавме“ и се чувствуваме повредени и осамени и веруваме дека „сите жени се еднакви“ (одреден профил на жени) Појаснување: Иако има многу жени кои вредат злато, но тие не ни се јавува внимание.

  1.    отворете ги чаршафите dijo

   хуо мајстор хаха
   Што ќе правиме, тој живот

 25.   pablo dijo

  Сè што беше кажано е вистина .. истото ми се случи и мене .. откако направи тестови .. тој ми одрече сè .. се раздели и зема многу од она што го направив во мојот живот .. тогаш ја направив онаа дека таа беше во право. Никогаш не и бев неверен ... сега и онака сум неверен, таа е прекрасна..но моите loversубовници се поубави ... .. и јас одам по моите работи .. откако ќе имам сè .. Ја клоцам .. видете дали жена ќе се посраме .. сите се курви x пари од еден клиент: Ел Хубан.

 26.   Оскар Хуарез dijo

  Мојата приказна се случи во 2010 година, јас целосно и целосно и верував на една жена ... жена со невидена убавина ... но таа беше омажена со 2 деца! Дури и така, со нејзините зборови се за inубив до тој степен што мојот живот беше во опасност. Таа ми рече дека се разделила од сопругот да биде со мене .. таа беше (со разлика од 2 месеци) ја напуштив работата на мојот универзитет и отидов да живеам во еден град за да бидам со неа, бидејќи таа доби бремена од МЕ!, кога ќе дојде во град .. нејзините родители, сестри, нејзиниот сопруг ми се јавија и ми рекоа дека сè што ми рече за една година е лага, никогаш не се одделила од сопругот .. ден пред да замине за градот што го зеде со сопругот .. а во исто време тој рече дека ме сака !!!! објасни ми го тоа! ?? На крај сопругот ми рече дека и тој му рекол дека го сакал, мислам дека сакал 2 ?????? 2011 беше тажна година за мене .. Ја заборавив со алкохол .. со дрога .. Ја оставив .. сега таа има 3 деца, третото е мое .. Јас ќе бидам 1 година и не познај го. Не сакам да го познавам .. затоа што тоа е резултат на нешто многу темно од нејзина страна .. Мислев дека запознав лоши и лажни жени но таа беше најлошата .. топ 1 .. не можеш замисли се што ми кажа колку ме сакаше и што умре за мене .. остави сè за неа .., сопругот ја остави .. се разведоа .. до денес 1 година после тоа .. сеуште бара јас .., таа е злобна .. похотлива .., не знам што повеќе велат ..

  1.    ОДДЕЛБА 2012 година dijo

   Гледај пријателе, таа приказна ја живеев .. и знаеш дека треба да провериш дали има некој роднина, било да е тоа тато, мајка или браќа или чичковци или пријатели .. знаеш дека споделувањето е од некој што го видел и го копирал тој вид на жени да бидат необични жилави и Curубопитни, тие избираат благородни парови со добри чувства и за жал, пријателе, овие типови жени се себични и незрели, ја знаете мрежата ...! држи се подалеку од нејзината пријателка и продолжи со студиите и биди добра жена верувај ми ќе ми се заблагодариш .. П.С .. Јас го живеев тоа.

  2.    Анонимен dijo

   Се согласувам со советот што ти го дава RAMA2012. Кога таквата жена влегува во животот на мажот, тоа е да проголта сè. Оскар, има добри жени, малку, но има. Дајте време на време и сигурно ќе сретнете некои. Засега, ослободете се од алкохолот, дрогата и сè што може да ви наштети физички и психички. Вратете се на својата работа, на студиите, живејте го својот живот и помислете дека еден ден вашиот син ќе биде доволно стар и зрел за да ја открие вистината и ќе сака да го запознае својот татко. Тоа е во ваши раце да ве запознаам како возрасен човек, здрав, благороден и силен. Од сега борете се за себе, така што тој ден, кога ќе дојде (дури и ако е потребно време), да бидете подготвени. Прегратка другар!

  3.    Пепе dijo

   воведе ја хехехех

  4.    отворете ги чаршафите dijo

   Запомнете фраза како спасител на животот кога мислите дека сте многу добри за да бидете вистинити, тоа е затоа што е вистина.

  5.    Johnон Кордова dijo

   Многу силна приказна брат ми, се надевам дека со сведоштва како твоето, знам како да запознаам жена добро, прегратка и среќа.

 27.   Педро dijo

  Мислам дека жените веруваат дека можат да изневеруваат, но мислам дека повеќе ја искористуваат својата женственост затоа што велат да видат кој не сфаќа кога не лажат, сите го сфаќаме тоа, ако не и самиот факт дека се Понекогаш жените се тажни и ставаат лице на Јас не бев ако не мислам дека ако бевме во исти услови пред некое време тие ќе беа со раздвоено лице и друго е дека ако им направиш нешто тие имаат сè за да победи од истата причина што тие се слаби сексуални луѓе повеќе нема да ја прашуваат причината зошто си го скршил лицето, но како е можно да си го сторил тоа, ти си бедник. И вистината е мислам дека најдоброто нешто е да ја напуштиш таа личност затоа што не вреди и кокошката што јаде јајца па му го отсекуваат клунот
  надвор од лежешкото ѓубре

 28.   Карлос dijo

  Лесната жена е лесно да се открие само дека мора да ја видиме со суровата реалност што не можеме да ја оставиме да нè понесе нејзината убавина или да сме в loveубени во неа, едноставно жена која добива чудни приказни или изговори многу често, затоа се случува нешто што жена што не оди Право со нејзиното момче мора да имаш среќа од еден друг xq ќе пристигне и со добро срце xq ако мислам дека има добри жени, но лажговците не треба да им даваат примирје и да му кажат на Бог дека е најдоброто.

 29.   Анонимен dijo

  Јас минувам низ процес токму сега во кој мислев дека ја најдов жената на мојот живот и се покажа дека тие беа мои илузии!
  Повици кон мојата куќа, добар третман дома, е-пошта, итн ... сè додека ненадејно почнаа да се шират. тогаш тој рече дека „работата и бизнисот“ мора да бидат разделени ... сè додека конечно не започна со однесувањето што го опишуваат, совршено вклопувајќи се .... Без да сфати, го провери мобилниот телефон и „брзите патувања до продавницата“ се навистина минливи средби со нејзиниот сегашен срцекршач. Ми даде многу храброст да го прифатам, но исто така и сеќавајќи се, одамна и помогнав да каже дека отишла со мене на одмор, а тоа беше да остане во куќата на нејзиниот поранешен партнер ... Јас сум неколку дена далеку од испраќањето на „врската“ во пеколот Бидејќи тој сака да ја следиме работната верзија, но вистината е дека јас веќе не сакам ниту да ја следам работната врска, затоа што мислам дека ако ме излажеше за нешто толку лично , што ќе го спречи да го прави тоа професионално? Ништо.
  Збогум на овие предавнички и лажни пеперутки.

  1.    Анонимни двајца dijo

   И јас поминав низ слична ситуација и познавам многу слични што им се случија на мои пријатели. Ова е многу чест проблем денес. И, и тие и ние сме кукавици кога ќе препознаеме нова врска без да ја прекинеме сегашната. Мора да се признае дека и мажите можат да дејствуваат на многу сличен начин во овие случаи. Понекогаш проблемот се замолчува затоа што неверниот дел од парот не сака да му наштети на погодениот дел, но со таа тишина проблемот се влошува. Други пати, неверната партија не сака да го изгуби својот претходен партнер и бара само афера, без да сфати какво страдање може да предизвика. Ако, покрај тоа, лицето кое претрпе неверство или пре adуба е за loveубено, тогаш може да се изложи на ризик менталното или физичкото здравје на лицето кое го претрпило или лицето кое го провоцира. Во нашиот случај, жените мислат дека немаме чувства и многу пати слепо се впуштаат во вакви авантури без да предвидат какви се последиците, а многупати се толку глупави што дури и не сфаќаат дека нивниот overубовник може да искористи или да се смее од нив.
   Секој е многу слободен да одлучи во својот живот што е најдобро за нив. Во вашиот случај, можете да одлучите да ја прекинете врската и да и дозволите да одлучи што сака да прави со нејзиниот живот, во добро или во лошо. Но, ако и раскинеш, немој да и правиш никаков вид отстапка, бидејќи ако и дадеш да разбере дека си за loveубен во неа, таа емоционално ќе те уценува дека повторно ќе те има покрај себе, ако не успее нејзината моментална авантура неа. Колку е помала важноста на проблемот и колку е поголема важноста на вашиот живот и сопствената среќа, толку поблагодатно ќе излезете од ситуацијата. Сигурно кога најмалку очекувате, друга жена ќе наиде на вашиот живот и ќе ве натера повторно да го гледате животот во боја, а вашиот поранешен партнер кога ќе открие, ќе започне да ја сфаќа својата грешка. Не обидувајте се да го направите jeубоморен, бидејќи тоа нема да помогне, само почекајте друга loveубов да ви тропне на врата и можеби со текот на времето ќе видите дека судбината и платила на девојката што ве изневерила со иста паричка. Заборавете на вашиот мобилен телефон, вашите средби, вашите приказни. Помислете на себеси и отсега натаму, не му правете никакви услуги. Ако решила да го напушти твојот живот, остави ја да ги претпостави последиците !!! Вие не интервенирате, апсолутна тишина. Само одете по вашиот пат и игнорирајте го, колку и да ве боли! Со текот на годините ќе сфатите дека оваа личност не ве заслужила ...
   Благодарам!

   1.    хуанцито dijo

    Многу добро благодарам! Во мојот случај, рудникот се забавуваше од самиот почеток, и јас, но само нормалното, од нужда, наместо тоа беше перверзна, правеше работи со пријатели и во неколку наврати со двајца пријатели истовремено, нешто што доаѓам да дознаете сега 4 месеци по излегувањето. Се дружевме 2 години, последните 4 месеци беше додворување и сега се разделивме.
    Сега сум многу лош, на крајот на годината започна целата криза, иако неколку месеци претходно веќе му велев да престане да прави лоши работи, како да разговарам со него кога тој само разговараше со неа за секс и таа рече не со него тој продолжи да зборува. Тој исто така разговараше со пријателите за пушење марихуана заедно и тие се договараа за денови и времиња во текот на целата година, и кога неговиот цимер замина. До последен момент не покажа промена. тој продолжуваше да се забавува и ми рече „добро се однесуваше“, но веќе не верував во ништо, дури и без да го видам. И тоа беше во тој момент кога ја започнав кампањата за да испитам сè, иако ти велам, беше многу лошо што ја најдов оваа жена и беше многу интелигентна, знаејќи како да го скрие и да го стори тоа, додека ме лекуваше лошо и ме натера да жалам за своите постапки и да се сменам ... вистината, многу лудост од рудникот што ме трогна ...

    1.    Море dijo

     Драг Хуанцито; Ви го кажувам следново, кога жената зема слепи периоди во текот на денот или нејзината недела и не ви е јасно што прави или каде или со кого оди, сигурно е дека е во погрешна насока. Може да се види од тоа како опишувате дека сте партиска личност, како што мислам дека многумина од нас сме биле или сме биле, но во исто време си ги давате своите граници, размислувајќи за прифатливо однесување како разумна и разумна личност и како што разбирам дека сакате здрава, вистинска и цврста врска. Јас ќе бидам многу специфичен во твојата ситуација затоа што веќе поминав низ нешто слично и иако многу ме боли затоа што си заубен и сакаш да работи, дозволете ми да ви кажам дека „излегувате со непријателот“ девојка е изгубена во однесувањето и не те заслужува, ти си многу маж за неа. Остави ја !! пријател и спаси се многу лоши времиња, грижи и драгоцено животно време што сигурно можеш да и ги посветиш на таа убава млада жена која наскоро ќе се појави во твојот живот. Не заборавајте да бидете внимателни при изборот, не вредат сите убави нозе, бујните гради и ангелските лица, ПОДАРЕТЕ СЕ САМО ВРЕМЕ ДА ЈА ЗНАЕТЕ девојката пред да се за inубите во неа и бидете јасни и цврсти дека сакате ексклузивитет и посветеност и дека вие го нудите истото. Среќно во животот Пријател. Радувајте се и бидете среќни.

   2.    зет dijo

    Драги пријатели; Им ја кажувам мојата ситуација, никогаш не помислував дека жените ќе лажат, или барем мојата сопруга, во последно време забележав нешто чудно во нејзиното однесување, далеку од мене, интимната врска се намали, таа повеќе не сакаше да ја допира кога бевме во кревет, таа се чувствуваше секогаш болна, болка насекаде, позициите ја правеа непријатно кога аседија имала сексуален однос; Забележав и многу излегување во продавница да и се јавам на нејзината мајка, и се јавија на нејзиниот мобилен телефон и таа одговори многу тивко и секогаш го бараше излезот од куќата и заминуваше кај другарка, и помина добро време и потоа се врати и ми рече дека тоа е пријател кој бараше фустан или извинување, одговорив. Му верував. сè уште не знаев дека ме лаже максимално .. еден ден тие двајцата седат пред TVвонеше на телевизорот, телефонот aвонеше, рече таа со селу на раката пропуштен повик; Подготвено нормално ми се чинеше, по повикот се чувствува лошо и рече дека и се повреди стомакот и отиде во тоалет, одеднаш забележав дека нешто не е како што треба и отидов по неа претпазливо застанав на едната страна од тоалетот и мое изненадување повторно за ranвони мобилниот телефон, таа брзо го замолкна, остави неколку минути да поминат, забележав дека мрмори како кога некој пишува и го изговара напишаното, ја оставив да продолжи со она што го прави, и дадов разумно време тој да ми даде доволно доказ за тоа што испраќаше преку пораки и да потврдам со кого комуницираше, по долго време неочекувано влегов во бањата и го грабнав мобилниот телефон и го најдов пт ... добро што имав врска со нејзин колега наставник, а повеќето свињи ми го негираа тоа што го напишав на телефон и имаа смелост да ми кажат дека пораките се испраќаат во име на пријател, бидејќи пораките се испраќаат во прво лице и да дојде од маеста Ра не можеше да поверува; … ..Сега таа ми се заколнува дека не била неверна и не знам што да правам, ако некој го имал ова искуство може да ми помогне, што да правам? Ја оставам, ја напуштам дома или јас прости и продолжи ја врската… колумбиската гева

    1.    отворете ги чаршафите dijo

     Пријателе, вистината е дека запознав многу неверни жени и го знам тоа затоа што сум им бил пријател и тие се грижат едни за други колку што можете да замислите, ако вашиот партнер повеќе не се грижи за себе тоа е затоа што категорично не само тој е неверен и долго време, ако не дека повеќе не се грижи толку за тебе и најгрдо е што нејзиниот lубовник ја мами само со убави фрази ... штом ти ја гласаш, тој ќе гласа за неа. Toе ти се заколне во најсветата работа дека не лаже, ќе плаче, ќе те колена, ќе ти каже, стори ми како што сакаш за да можеш види дека те сакам и сл., повеќе е ако Малку сака да ти каже дека само флертуваат, но не дојде до ништо .. за жал, знаеше малку за тоа како се жените и мислам само на прашањето за лажговци, запомнете да се држите до вистината и достоинството и ќе бидете среќни

  2.    отворете ги чаршафите dijo

   И што се случи потоа, се опоравивте или што се случи, но запомнете ја лагата е својствена за човечкото суштество и колку повеќе ги користите толку повеќе се уништувате себеси и ова е нешто што сите жени треба да го знаат и, ако тие се господари на измамата , запомнете кога мислите дека сте толку добри за да бидете вистинити, вистина е ... тоа не е реалност или е измама

 30.   Мигел dijo

  Па, ти ја кажувам мојата приказна, јас сум 25-годишен маж и имам 5-годишно момче и ќе ја завршам оваа врска, бидејќи вистината е дека мојата сопруга е лажна, тоа е она што мислам од неа затоа што открив многу работи на мобилниот телефон на компјутерот., поточно во сè и повеќе, тој сепак ми одрекува сè и ми вели дека снимам филм, вистината е дека секогаш сум била искрена со сопругата и не разбирам зошто му го прави ова на детето и јас не го заслужувам ова, името на Таа е Леиди, понекогаш велам дека одеднаш тоа е затоа што отиде да живее со мене многу млада, почнувајќи од фактот дека бидејќи јас ја запозна таа ми кажа лаги затоа што ми рече на возраст што не сум и кога сфатив колку години веќе бев во бременост и тогаш морав да одговарам за бебето но и ја сакав, колку е тажно да се каже , Не му го посакувам ова на никого, јас сум многу разумен човек, работам со музика, затоа што треба да знаете дека ова дело е повеќе од цела ноќ, а јас дојдов од работа и го најдов детето Или само во куќата подобро кажано ако продолжам да ти кажувам дека не го завршувам единственото нешто што ќе им го кажам на тие лажговци е дека тие го ценат она што го имаат затоа што не знаат што имаат се додека не го изгубат

  1.    хуанцито dijo

   О многу грд другар. Youе ве чини, но оставете го. Јас сум диџеј и ја запознав бившата така танцуваше и ми се насмевнуваше, многу убава, најубавата жена со која сум направила сè ... за среќа немавме деца. Таа беше многу измамна и јас, со компјутерски вештини и многу интуиција, започнав 1 година откако бев со неа да не верувам апсолутно на сè. Денес сфаќам дека порано, имав видено знаци дека оваа жена е таква, но како што вели една колешка погоре, јас бев заслепен од креветот и простив сè.
   што имам јас прифати дека секогаш ќе бидам курац со рудникот што ќе го добијам?
   или бидете трпеливи и денот кога ќе се сретнете со еден обидете се повторно да верувате?
   поздрав и направи го она што навистина го заслужува таа девојка, совет, не дозволувај да манипулира со тебе велејќи дека не е она што изгледа или велејќи: „имавте и грешки“ поздрав

   1.    хуанцито dijo

    и друго, работам со музика како тебе. Јас сум диџеј и работам звук и згора на тоа го учам тоа.

    Но, дозволете ми да ви кажам една работа. Не мислам дека „добра“ жена ќе биде со некој како нас. Многу интелигентна жена која се сака себеси, сака некој со истите карактеристики.

    друго: заштити го својот син, ако е можно тој да не оди со неа.

 31.   Анонимо 3 година dijo

  Ми се случи мојата девојка да ме излаже многу, (и не само во работи на верност) не сфатив, бев многу сигурна, никогаш не ја истражував и не се сомневав во неа, имавме 5 години, сè додека не забележав некои детали првиот пат кога ќе испитам дека почнувам да откривам сè, деталите беа само врвот на ледениот брег. Се чувствував ужасно, не можев да поверувам во неа, бев во депресија неколку месеци (чувствував дека се работи со години) до степен да сакам да умрам, тотално разочаран, разочаран од животот. Изгледаше дека не и беше гајле, ние се обидовме да останеме без мене, а јас без неа. Имавме по 3 врски. Но, цело тоа време, борбите и многу болни настани ни послужија да размислиме, да се запрашаме, да се спуштиме на гордоста, секој од нас отиде на терапија самостојно, прочитавме разни работи за емоционалната интелигенција, созреавме и сфативме дека и двајцата ја занемаруваме својата врска, почитта, loveубовта. Сфатив многу грешки што никогаш порано не знаев да ги препознаам и беше удавена во борбата со лагите. Го погодивме дното и од таму видовме сè со друга перспектива, погледнавме внатре. Сега сме во брак и имаме две убави девојки, една од 5 и една од 2. Научивме да се сакаме, иако од време на време се караме, сега знаеме како да комуницираме и да ги решаваме работите. Сега живееме будни за своите постапки, лагите и манипулациите се исклучени, малтретирањето, рамнодушноста. Јас прво само ја проценував како тотален лажго, но сега ја препознавам како многу вешта личност (патем адвокат) која знае да лаже кога е потребно (и тоа е затоа што светот е полн со диви и малициозни луѓе), но сега таа е мој сојузник Пред да се однесуваме едни кон други како непријатели, сега сме многу блиски. Ако ја сакаш својата сопруга, знај ја, добро испитај како е во твое отсуство, без таа да забележи, отвори ги очите и не се напуштај, но и препознај ги своите грешки, сите лажеме и криеме работи, не го негираме тоа, подобро да научиме да се познаваме Ние самите, не се залажуваме мислејќи дека сте добри, а тие се лоши, не е лесно да се сфати, но себичноста, каприците и рамнодушноста многу штетат Ако во вашиот случај ставите многу желба и чувствувате дека врската е нефер, разговарајте со неа и измерете ја заедно, но ако вашата старица продолжува со идиотизми, оставете ја, оставете ја да скапува сама, понекогаш само тоа го учиме начин и понекогаш луѓето никогаш не престануваат да се глупости. Ова беше дел од моето искуство, се надевам дека ќе ви помогне да ги споделите, исто како што ми помогна да ги читам оние на другите, ви благодарам.

 32.   жуан карлос dijo

  Во ова имам големо искуство, една девојка ми рече дека детето што го одгледувала е нејзиниот „мал внук“, кого го одгледувала затоа што тоа било производ на заблуда на нејзиниот стар партнер со нејзината сестра и кога се чувствувала страшно сакаше да го прекине, но ја спречи состојбата што ќе се грижи за детето. Тогаш дознав дека целата вистина е нејзиниот син.
  Потоа, тука е една девојка „на оваа ако и верував со затворени очи“, таа се наслика како многу чиста и невина, не уби мува, сета издржана не сакаше да ми даде „мал бакнеж“ хаха, но една вечер по забава во дискотека, тој отиде во стан со група пријатели каде што пушеа кока и направија оргија, хаха, мојот најдобар пријател беше таму, тој ми зборуваше за тоа, но јас секогаш се прашував дали и тој „се случи“ хахаха, секако после ова ја испратив слабата жена да лета, нејзините молби беа бескорисни, ниту плачењето ја натера скапо да ги плати своите лаги.
  Меѓу другите, таа е многу убава слаба русокоса, која наводно работела во кредитната банка, но кога ја прашав за детали, таа ми рече дека оставка дала тој ден затоа што сакале да ја пренесат во периферијата на Лима, секако звучеше повеќе лажна од сметка од 6 американски долари. Покрај тоа, таа рече дека нема момче или lубовник, но прави чести патувања во внатрешноста и честопати излегува надвор со своите „пријатели“, хаха и јас ја испраќав да лета.
  Можев да продолжам цел ден, но да покажам копче.

 33.   Ентони dijo

  Ми се има случено со сопругата, подолго време знам дека комуницираше со бившата, но таа секогаш негираше, се додека еден ден не го напушти својот Фејсбук и ја фати, секако беа само пријателски разговори, без авантура, но истата остана лага, сега прости her но сепак можам да го проверам твојот Фејсбук и твоите електронски пораки затоа што најдов стар нејзин мобилен телефон и секогаш проверувај секако дека не знаеш дека имам две мали деца и не сакам да ставам крај на брак таков, но ако фатам лага ќе ја оставам

 34.   Луис dijo

  Iousубопитно е, но некои жени кои одговараат тука се чувствуваат многу чингони затоа што според нив знаат да лажат подобро, за што прифаќаат дека се повеќе лажговци и неверни од мажите, но секогаш се прават свети и невини и тоа е карактеристика на жените. жени, кои никогаш не ги прифаќаат своите грешки и се многу лажговци и измислуваат многу работи за да ја сокријат вистината; инаку би биле мажи.
  Фатив 3 бивши девојки на дело со своите лаги, едната ја чуваше во лице и други 2 дури и со видеа и снимки што им ги ставав на долгиот нос од пинокио, толку ме насмеа и толку многу уживав кога ги фаќав црвено -рачни, и како типични жени кои никогаш не ги прифаќаат своите неверства и лаги, и исто така многу се лутат затоа што ги фатив во нивната голема лага, така што тие можат да лажат во моментот, но има повеќе гадови мажи отколку што ќе ги земеме и ќе ги испратиме во пекол Покрај добриот публицитет што ќе го сториме со нив како неверници и лажговци за да ги знаат добро. На крајот, лагите се секогаш познати.

 35.   РЕКСУСИ dijo

  хаха имав девојка која секогаш оставаше да го учи мобилниот телефон и кога ќе и кажам да оди да ја види или да го посети нејзиното студиско место ќе ме остави со два камења без толку обвивка што ја оставив и иако плачеше како идиот таа никогаш не верував во половина збор
  Не верувам во солзи на жена ... сите умираат

 36.   РЕКСУСИ dijo

  некои знаат дека имаат проблеми со мобилниот телефон, но тоа им одговара, па бараат изговори да не го поправаат
  тие губат неколку часа и кога ќе им се пожалите велат: не што се случува со овој уред што се исклучува хахахахаха
  Ако вашата девојка реагира дефанзивно кога ја прашувате џммммм Али има хаос и тие реагираат вака за да се погрижат да не се осмелите да се распрашате. МОРА да имате анкетен карактер

 37.   mauricio dijo

  Тоа е точно. Ми се допаѓа вашиот коментар, тоа е злобна и перверзна игра. И ние се излажавме, знам, неодамна сум повреден со пријател кого го сакам (би сакал?) Бидејќи многу често излегувавме, бевме другари, се бакнувавме, бесконечно и да се за Iубив во неа, но таа не покажете affубов кон мене, само компанија, поминете добро време за викенд. Неодамна, таа се сврте на другиот пат, излегуваше со момче 10 години помладо и тоа го криеше од мене со недели и недели, велејќи ми дека никој не е заинтересиран. Патем, таа е разведена, затоа што остана бремена од друг, додека беше во брак со мој познаник. Потоа го испрати и таткото на неговата ќерка да лета ... што ќе му помине низ умот?

 38.   mauricio dijo

  Вашите ставови се одлични. Проверив со текот на времето и мојот однос со моите партнери, дека вака тие реагираат кога сакаме да ја извлечеме вистината од нив. И ако се залажуваме, тоа продолжува да не повредува и тоа е трн во умот и започнува недоверба. Гиз колку комплицирани односи со одредени луѓе. Појаснувам: Јас не сум светец и исто така лажев и изневерував, поради недостаток на зрелост. Но, кога ќе ми го сторат тоа ме боли, боли.

 39.   mauricio dijo

  Уф колку силно живееше со таа жена Оскар. Мојот е скоро благ во споредба. Се дружев со поранешната сопруга на еден пријател, да, мој пријател со години, и тој никогаш не знаеше, но тие веќе беа разведени затоа што таа остана бремена со друг маж, пред да се разведе од мојата пријателка, таа ја имаше својата ќерка, тогаш и тој го испрати таткото на таа девојка да лета, и тој ќе ме бараше, ќе излезевме, пријатели, да се прошетаме или да се напиеме. Но, сега тој забележа момче и тој веќе не ме бара. Таму не знае што го чека.

  1.    CESAR dijo

   ЗДРАВО МАУРИЦИО ВАШАТА ПРИКАЗНА Звучи за мене СЕМЕЈСТВО ДЕКА СЕ БЕШЕ ТОА И ШТО Е ТОА ИМЕ НА OMЕНАТА

 40.   Џоел dijo

  Кеш лажго, добрата работа беше што ние бевме само loversубовници, на почетокот ситуацијата секогаш се менуваше, се зголемуваше луѓе или се отстрануваше, она што ја уби несреќната жена е што тој ден го исклучувам мобилниот телефон и го обвинувам уредот што не успеа, хахаха ослободи ме Фала му на Бога за неа, нека го чува своето бедно мајмунско лице, сега е прдеж на старицата.

 41.   ricardo dijo

  вистината е дека има многу жени кои лажат во се што е личноста од која живеам е една од тоа со тоа покажува кога лаже и вистината е тоа што ме прави многу лош на моја возраст нема да лажам со кој сакам да живеам жена што не ти се допаѓа лагата ,,,,,, извини ми на другите жени

 42.   Ангел dijo

  Најтажно е што колку и да ве лаже жената, вие секогаш несвесно ќе го забележите отсуството на нејзиното битие, а најлошото е што ако сте слепо за inубени, тоа ќе бидете вие ​​кои ќе се лажете себе си за да не да ја видам вистината, се разбира дека лажат подобро, но тоа не ги прави подобри луѓе, мажот или жената, кои не знаат да живеат без лаги, се осудени да ја трпат тежината на осаменоста, бидејќи без искреност, доверба и лојалноста се само илузии во воздухот.

 43.   Темен витез dijo

  Останав буден вечерва затоа што ја барав целата мрежа за начин да го фатам мојот партнер. Сè уште не сум докажал дека е неверна или дека ме изневерува, но утрово го прочитав секој коментар на оваа страница еден по еден и можам да заклучам дека таа ги има сите оние карактеристики на жена во агол, кога тврдиш нешто од неа. Мојата историја со оваа жена датира многу години, и според она што го научив вечерва сум скоро сигурен дека ми е неверна од задоволство, дека е една од жените што сака да има две-три романтични врски, мојата работа сега ќе го демаскирам, како компјутерски научник ќе го користам ова за да го фатам. на крајот ти ја раскажувам целата своја приказна.

 44.   Карлос dijo

  ИЗЛЕГУВАМ 7 МЕСЕЦИ СО ДЕВОЈКА, ПРВАТА НЕГОВА ЛАГА ШТО СЕ СЕ RАВА КОГА ЈА ПОБАРУВАМ ДА ИЗЛЕЗЕ, ДАЛИ ДАЛИ ДАЛИ DЕ САМАТЕ НЕКОЈ? ОДГОВОРУВАМ НЕ, И НА ТОЈ МОМЕНТ ЈА ПОБАРАМ ДА ИЗЛЕЗЕ СО МЕНЕ. НА КРАЈ НА 2 МЕСЕЦИ ПОЧНАВ ДА РЕАЛИЗИРАМ СЕКОЈ ДЕН ЗА ИСТО ПАТ ОД КОГА СЕГА ЗБОРУВАВ СО ИСТО ЛИЦЕ, предлогот за неговиот поранешен партнер, ТОА БИЛ ПОДОБРО ДА СЕ ОДБЕЛ 4 МЕСЕЦИ ДА ЈА ЗНАЕ ОНА НЕАГО НЕКОГА ШТО ГО НАПРАВИ СО ДРУГОТ СО КОЈ СЕКОГАШ ЗБОРУВА ЗА TLF, НЕГОВИОТ ДРУГ ПРИЈАТЕЛ, НЕВЕРОЈАТЕН И ЛАARАВ. Кога научив за сите нејзини лаги, контактирав со нејзиниот друг пријател да објасни секој детал за детали, јас му реков дека ме измами и лажеше, привлекувајќи се и двајцата, тој не знаеше затоа што живеевме на 300 8 работници ДОБРО ОТКАКО ОТКРИВИ ГИ СИТЕ ЛАГОВИ ИДЕО ВАКВИ ЛАГОВИ КОИ ГО ОДНЕСУВААТ ОД ДРУГИТЕ МИСЛИТЕ ДЕКА НЕ Е СО МЕА НЕ ЗНАМ ШТО ЛАГА КА THАМ ДА СЕ ПОГОВОРИ КАЈ СЕЛО И ТОА ЈАС ДА СЕ РАБОТИВ ДА СЕ РАСТАВАМ СО НЕГО ДРУГА КАКО НЕМА ДА ОДИ СО НЕГО, ПРОДОЛИ ИЗЛЕЗУВАЈТЕ СО МЕНЕ И УШТЕ САКАМ ДА МИ СЕ ИСТО САМО ОВАА ВРЕМЕ, МИЛИТЕ НАМЕНИ СЕ РАЗЛИЧНО ДА СЕ ПОСЛУУВААТ СЕЛФИНИ НА ПОСТАПКИТЕ ДВЕ ДЕЛО ОД СИЛИ АУДИО САКАМ ТИ СИ НАЈДОБРИОТ ДОБИР ДРУГ, ,,,, ПАК ПОВТОРНО СО КОНТАКТИРАМ СО ДРУГОТ АМА ОВОЈ ВРЕМЕ СО ТЕСТИ ,, И ОТКАКО ГИ ПОГЛЕДАМ СИТЕ ОБЛАСТИ СО ОЧИТЕ ОЧИ И СЛУШАЈТЕ СО ВАШИТЕ УШИ !!! НЕВЕРОЈАТНО НЕ ЗНАМ ШТО ПОВТОРНО NEW ПРОЧИВААТ НОВИ ЛАГОВИ ОСТАНА КАКО ЛАГАРНИКОТ, И ВЕADЕ XNUMX МЕСЕЦИ ПОДЕЛЕНИ СЕ УШТЕ СПОЈАМ СО НЕГО И АКО СЕ ОБЕДАВ ЕБЕДЕН И СЕКОГА ДА Му кажам, Продолжив да му ги испраќам тестовите и вистината дека се добри држави лаги што за секој доказ што го испратив имав голема лага каде што будала во оваа приказна денес се верува дека сите лаги, тој е присилен лажго МНОГУ ДОЛГО И WЕ ЗЕМАМ ДВА ДЕНА ДА ПИСМАМ ТУКА… ОД НАЧИНОТ КОГА ЛА LЕ HEЕ ГО ПОГЛЕДУВА ВАШИТЕ ОЧИ И НЕ ЗНАЕШ НИШТО.

 45.   г-дин карпа dijo

  Какви топчиња имаат

 46.   калр dijo

  Здраво пријатели, сите ваши одговори се многу интересни, нешто ми се случи со мојот партнер од пред 14 години, сè започна кога открив разговор на Фејсбук, од неа тоа беше само пријателство, но од него само инсинуации и покани да се видиме , тогаш почнаа да разговараат едни со други на мобилен телефон, повеќе од една година, без мое знаење, детето нема да се сомнева во ништо, сè додека не го видам целиот разговор, го идентификував бројот, го барав на неговиот мобилен телефон и секако имаше неодамнешни повици од неговиот поранешен. Грешката беше да се спротивставам веднаш, јас требаше да се надевам дека ќе има каков е нејзиниот следен чекор .. добро се спротивставив на неа и секако тој ми одби сè, тој рече дека имало само неколку повици како пријатели и дека никогаш не се виделе .. тој се колне и се колне, дури и за нашите две деца, вистината е дека од тој момент па натаму, довербата е изгубена и сега скоро една година по ова, јас барам за убедливи докази за да се стави крај на ова мачеништво.Благодарам на помошта.

 47.   Алекс dijo

  Тие знаат дека овие зборови се за оние што лажат бидејќи не знаат дека можеби имаат добра личност покрај себе и дека некој не знае што имаат се додека не ја изгубат и таму има луѓе кои вредат повеќе од златото и жените кои лажат порано или подоцна Тие секогаш се фатени во лаги и вистината вреди помалку од здив на воздух!

 48.   Jorge dijo

  Здраво, само момци, жените ја знаат моќта што ја имаат во својата школка, и повеќето знаат како да ја искористат, повеќе нема да наоѓаат inубов кај жена, само долги заебавања на почетокот, и по уцена на дете, досадна работа се уморни и одлучувате да ги дадете сите ваши пари за да заминете или за дел од нив. овации лижат момчиња биде толку ладно и реално

 49.   Хорачи dijo

  Најлошото нешто што може да ви се случи е да и верувате на жена. Порано или подоцна, ако имате среќа, ќе сфатите дека ве излажал. Се надевам дека ќе биде што е можно побрзо, па имате мачно задоволство да ја испратите во пеколот. Тие секогаш ќе ве манипулираат. Се разбира, подоцна тие се жалат на мажи кои им го прават истото.

 50.   Розалина dijo

  Фатен мојот сопруг како мами како можам да го спречам?

 51.   Окунинуши dijo

  добро господа, ова е мојата приказна, јас сум очаен да барам совет од оние што ги поминале овие ситуации, извинете ако приказната е долга
  Ја запознав пред околу 7 месеци. Таа е убава жена, не онаква каква што се појавува на насловните страници на списанијата, туку онаа што го зафаќа срцето на мажот.
  Таа е УЛТРА христијанка, на ниво на перење мозок и оправдува многу свои постапки. Досега не сме имале секс, според неа меѓу повеќе причини, поради нејзината религија (иако е јасно утврдено дека не е девица)

  Кога започнавме да се дружиме во јуни, таа ми рече дека нејзиното поранешно момче, кое е во соседната земја (која нема војска), ќе дојде меѓу 8 и 11 септември. Реков добро, ајде да ја земеме врската спокојно. Во земјата во која живееме ние сме странци и таа е сама овде, без семејство, ние сме од иста националност (Колумбија), затоа и понудив да живеам во мојата куќа додека таа ја реши својата ситуација
  Од еден во друг момент таа ја ставаше ногата на бензинот и се чинеше дека нашата врска расте. Еден ден се вознемирив затоа што тој виде разговор на мојот мобилен телефон со мојата поранешна девојка (со која раскинав пред повеќе од две години), која беше со некоја нова. Не разбрав зошто е вознемирен ако го истуркам бившиот од патот, се чинеше како готов изговор за расправија. Затоа, тој ми даде да го проверам неговиот мобилен телефон и најдов разговор со неговиот поранешен, каде што тие зборуваа многу приврзано. Таа е обожавателка на одредена германска марка класични автомобили, па и дадов чаша со логото, во разговорот и ја испрати фотографијата велејќи дека ја има на подарок за кога ќе дојде. Тој и испрати и фотографија од календарот со обележани денови, некаде освен разговорот таа му рече дека не ме сака, но тој ме сакаше. Во текот на денот не можев да ја сокријам мојата вознемиреност и сето тоа заврши со тоа што ме критикуваше затоа што погледнав во мојот мобилен телефон без нејзина дозвола и таа никогаш не се осврна на она што го видов. Издржавме два замрзнати дена и од никаде таа поправи сè и повторно стана приврзана со мене. издржавме скоро еден месец без да ја допираме темата, сè додека едно утро не и реков да биде искрена со мене, да разјасни дали ќе дојде нејзиното момче или не и дали е навистина сериозна со мене. Ми рече да, дека сум добро, пријатно и пријатно со мене и дека Андрес го откажал патувањето. (Неодамна најдов е-пошта дека и ја испратил со билетите, но тој не рече ништо друго, што значи тоа?) И ме увери дека нема за што да се грижам. Од таму решив да верувам во неа и никогаш повеќе да не се сомневам, сепак сфатив дека таа го сменила кодот за отклучување на нејзиниот телефон што ме направи сомнителен. Без таа да примети, ја погодив новата лозинка и влегов неколку пати и ...

  1. Открив дека има пораки на whatsapp со неговиот поранешен, не можев да ја прочитам содржината, но можев да утврдам дека има избришано неколку пораки
  2. Имаше пораки до друго момче во кое тој испраќаше фотографии од патување што го направивме заедно по копно до границата (патем, граница со земјата каде што е нејзиното момче ...)
  3. Тој навиваше на истото шега на ова друго момче што и го правам јас, а на моменти ќе му кажев дека е многу симпатичен

  После неколку месеци релативно смирување, еден ден повторно отидов на неговиот телефон и видов многу лежерен разговор со Андрес. Тој сè уште ја бара, јасно е дека одвреме-навреме ја контактира што ми кажува дека не знае дека таа е со мене. Ова е еден од деловите што ме гребе по главата. Знам дека нешто не е во ред, но сакам да разберам што е тоа. Кога ја видов таа порака, се соочив со неа, и реков дека ми е жал што го прекршив и го видов нејзиниот мобилен телефон, но дека го најдов ова. Таа полуде, ми рече дека сум психопат, дека имам проблеми со кои сум опседнат, дека ќе ме остави истата вечер итн. Му реков дека ако воопшто ја цени својата врска со мене да направи нешто во врска со тоа. Веднаш тој се смири и се извини, и ние бевме добро. Тоа е толку добро, тие не даваат толку многу ...

  Неодамна видов порака од ново момче со презиме Галера, кој е во нашата земја на потекло, кој ја побара за неа whatsapp и таа рече дека е многу среќна што тој и напишал. времињата кога можев да и влезам во телефонот, видов дека ги брише пораките што сама ги пишува, но момчето одговара на нејзините работи како „колку си убава“, „убава ноќ“ итн. Имам ограничен пристап до нејзиниот мобилен телефон, но се сомневам дека треба да се идентификува кога ќе го погледнам, затоа се обидувам да го сторам тоа стратешки, а не кога е очигледно, па ми недостигаат пораките што таа ги брише

  Има многу други суптилни или не толку детали, таа избегнува да зборува за секс, некогаш сум видел повик до непознат број, итн итн

  Моите теории за ситуацијата се очигледни за оние што ја гледаат однадвор, но има и други работи (сè помалку) што ме тераат да мислам дека е искрена
  1. Таа е со мене од интерес, фактот за живеење во мојата куќа, имам подобра плата од неа, ја земам и ја носам, итн ...
  2. таа очигледно не ја оставила својата бивша или игра двојна игра
  3. ова е најболно. Таа бара авантури и флертува со други луѓе за да има кој да ги задоволи нејзините физички, емоционални и материјални потреби

  Знам дека сум многу глупава, но сакам да верувам дека сум параноична и дека таа е добра жена, иако се повеќе се сомневам во тоа. Ја раскажувам приказната со надеж дека некој ќе ми даде продуктивна гледна точка, дури и со сите индикации што ги напишав, можеби некој што го чита ова ја знае, бидејќи се чини дека не е прв пат да се однесува вака со маж.
  PD
  чекајќи коментари

  1.    сензие dijo

   Мој пријател од сопствено искуство, ја испратив таа жена да лета, вие го гледате нејзиното глупаво лице затоа што ги наоѓате пораките и таа веќе знае како да ве лаже за да се справите со ситуацијата, јас веќе ја сфаќам вашата слабост, тоа нема да напредува, јас помина 22 години сфаќајќи дека сопругата ми го стори истото и секогаш кога ќе ја откриев ми рече да ми даде шанса дека сега ако сакам да се сменам, се додека еден ден не го зграпчам нејзиниот мобилен телефон и открив дека разговараше со мила за 5 месеци, самата курва Таа кажа сè и ме уцени да и простам или морав да го напуштам станот и бидејќи имаме 2 деца и станот го купија двајцата, и реков дека не заминувам, затоа што проклетата работа направив лажна жалба и бев затворен тогаш кај Womanената, законот ја брани, дури и ако таа каже лаги, и малото срање со кое се возам со рогови ја фрлам и ја фрлам уште Го обработувам разводот, несреќна работа е моите деца што ќе продолжам да ги поддржувам во се што е потребно, тоа се случи на крајот од минатата година и сè уште не се опоравувам, се надевав или дека советот ви служи, подобро е да го фрлите на прва лага отколку да почекате да го подигне нивото на тоа и сè да излезе од контрола.

 52.   Мајк Портној dijo

  Здраво Окунинуши: Се надевам дека ќе најдете одговори на овој линк: es.rudd-o.com/archivos/how-se-crea-una-personona-infiel

 53.   Карлос dijo

  Кога велат дека живеат на друго место

 54.   Romina dijo

  Здраво, ќе ви кажам за мојот случај, се наоѓам во ситуација во која не сакам да оставам двајца мажи, двајцата се добри, мислам повеќе на едниот од другиот, но решив да го напуштам ова, реков и двајцата дека сакав да бидам сама, едниот е мој партнер, а другиот е мој пријател ништо повеќе, но обајцата ме сакаат, но јас сум лажго, мојот партнер не знае дека сум и рекла на другарка ми дека сум се заубил со него и мојот пријател не знае и мисли дека мојот партнер е само дечко коска Не можете да замислите колку сме блиски, па од каде да знам дека тоа не е во ред? еден целосно доаѓа во мојата куќа, некој може да помогне јас, навистина се обидувам да го поправам и да не изгледам полошо, но не знам како да го завршам ова

 55.   Мани dijo

  Сенси е многу жал за она што се случи верувајте ми дека не е последен ниту прв, така што има многумина во оваа ситуација сте биле вистински воин да бидете покрај некој што ве лажел многу, но се држите до изреката дека вели дека нема зло што за добро Не доаѓај и му дадовте многу шанса и од таа злоупотреба ако во еден часот во два многу во 3 пати тој не се поклопува повеќе ниту ќе се смени со удари ако оди од 2 до повеќе можности веќе, ниту зошто да продолжам освен ако тој сака мачеништво, дајте време на време, рано е да се опорави, а уште помалку со времето што живеев со оваа личност и децата кои се вклучени, ќе кажам ти требаше нешто. Ми требаа 24 месеци да ги залечам раните. Срце, како што ми кажуваш, запознавте малку постара жена со две ќерки благодарение на оваа социјална мрежа на myspace во 2007 година, очигледно таа беше емотивно болна. Со добра волја, понудив ја моето медицинско покритие за кое морав да се омажам за неа и добро се венчавме во јули 2008 година со услов декаАко не работеше, се разделивме, па издржавме 4 години, конечно решив да и се придружам за да живеам како пар во јуни 2011 година, ја ставив да студира кратка кариера наместо да студира дека се посветува на курвата да оди со една и другиот почна да пристигнува во куќата со цвеќиња тие веќе ми рекоа дека жената те изневерува и јас бев будала верувајќи и во неа, решив да барам докази што ги најдов и се соочив со неа и негирав сè врз основа на што told реков дали сака со еден од многуте со кои се фотографираше, таа ми рече не дека ме сака повеќе, тоа ќе биде мојот паричник затоа што исто како што имавте добра работа и таа не работеше ми требаше да ги платам сметките и толку многу што ја прашав, таа не се смени повеќе додека не даде подобро за да се за loveуби во друга и ми беше одбиена девојката што толку многу сакав да и простам и следниот ден повторно да се бакнувам со момчето што беше капката што ја истурив чашата со вода, ја фрлив и тогаш ќе и простам дека сфати дека тој сака да одам тука Промена што ќе функционира Сакав да ја пробам два месеци само преку текст, тогаш сфатив дека така што со големината на таа штета таму и сè почина за мене беше тешко да издржам две години страдање, но благодарение на највисокиот Бог Исто така го обработувам разводот и ако даде Господ оваа година ќе дојдат подобри можности секогаш има некој за секого со среќа другар расположи можеш

 56.   клаудио цезар dijo

  Ви благодарам за вашите зборови тие се многу точни, но мојот случај е многу специфичен, се запознав со една девојка пред една недела, во првиот впечаток ми се чинеше искрена, денови подоцна ја придружував да го земе татко и од станицата, почувствував врска со неа и нејзиниот татко чувствував дека ми се допаѓа, неколку дена подоцна ми рече дека ја ограбиле во нејзината соба каде што живее и дека исто така во нејзината работа ја ограбиле сопственичката и дека и треба некој да и ја позајми, јас не прифаќај ја мојата помош, но ако таа сака да најдам некој што те позајмува, вистината е, не верувам многу во ова, чудно е, но не сум сигурен, можеби е дека сум во право или тоа сè е лага, јас само продолжувам со ова, но ако ти кажам дека е грешка или не, и ако плачам со мене неколку пати се чувствував лошо, но не знам нешто, тоа не ми дава доверба и не знам што да правам, многу ми се допаѓа и сакам да и помогнам и знам дека и таа прави, но не и како да ги открие нејзините лаги, помогни ми, ти благодарам. Лима Перу

 57.   Алекс dijo

  Минатата недела на 30 април, ја пребарував мојата девојка во кревет со друг маж затоа што во сабота секогаш имаше изговор и не ја гледав и таа секогаш ме манипулираше со потребите на нејзината ќерка во јуни со кој се дружевме две години за кои живеевме околу четири месеци заедно, тогаш се разделивме и таа не ме пушташе во нејзината спална соба сè додека не ја ставам во кеш со некој друг .. на жена која од почеток и даваш пари што ќе бидат вредноста што ќе ја заслужиш и што повеќе give даваш толку помалку ќе те цени затоа што тие пари не се толку за нејзината ќерка, па парите ќе одат кај човекот што го сака кого го моли. Бидејќи и дадов трипати 3000 пезоси да плаќа струја и таа не ми плати, тоа беше како 230 долари пред скоро две години додека не отидов и не платив така, ја познавав со многу недостатоци. И тогаш му дадов за работите на девојчето и тој не ги купи сè додека не ги зедов и не платив со текот на времето сфатив дека тој нема еден, туку многумина кои му дадоа пари, но не и она што го пробав, но толерирав многу затоа што паднав loveубов кон неа, но за среќа кога ја ставив во кревет во кревет со некој друг, го тргнав погледот и сега кога тоа оди добро.

 58.   Маркос dijo

  Придружници, жените се максимални и најбожни, но секогаш мора да бидете внимателни кон нив, особено во случаи на лаги и измами.

  Мојата приказна, брзо, имав 9-годишен пар и две деца, имавме проблеми скоро 5 месеци разлика и наизменично имавме секс и се баравме да излеземе со деца
  Излегува дека одличната жена зготвила 2 јајца, едното пржено, а другото варено, всушност излегов од дома затоа што почувствував нешто чудно во околината и само еден месец откако престанав да ја гледам, веќе им претставував друг сопруг на нејзините родители 'куќа, кои мислат на ова. И, всушност, што беше мојот дом и домот на моите деца го внесоа во нашата куќа.

  Едноставно, претпоставувам дека таа ја имаше таа врска уште пред да заминам заради проблемите и помислата на куќата и оној многу дегенерираниот уживаше во обајцата, вистината е дека некои жени се цинични и многу лажговци.

 59.   анонимни dijo

  Барем мислам дека жената, дури и да е најубава на светот, ако не сака да зборува работи, не треба да паѓа во лага, јас лично сум видел дека ме лаже и многу често е дури и иако немам потреба да прибегнувам кон лажење.Сите повторуваме модели на нашите родители и таа имаше многу лажни татко и мајка бидејќи се лажеа едни со други за што било.

  Штета што ги повторуваат научените обрасци.

  1.    Хозе Алберто dijo

   Сум бил сведок на толку многу лажни жени што го изгубив броењето, не значи дека нема такви мажи. Јас се осмелувам да кажам дека врската со другиот човек постоеше малку пред да започнат проблемите со вас. Кога ќе започнат врска надвор од брак, времето што е потребно за да се одбие сопругот е многу кратко и да се создадат конфликти во многу случаи за незначителни нешта да создадат непријатност и да започнат да ги отвораат просторите за да му дозволат на другиот да влезе.

 60.   алфонзо dijo

  Зборувам од искуство, и мажот и жената, кога се среќавам со наведениот или оној. Тоа нема да го измери нивото на лаги или гестови за нешто што го велат, loveубовта е слепа и за интелигентните кои први ги набудуваат карактеристиките, одликите, физичката форма, чувствата итн. кога сакате.! нема да мерите неуспеси на почетокот што се прави по некое време, можеби околу 6 месеци доволно за да знаете лично дека вреди да продолжите да вложувате време, loveубов, надежи итн.

  за нешто (LИВЕЕМЕ ОД НАШОТО ИСКУСТВО ГОСПОЛНИЦИ)

  Ја чекам критиката XD

 61.   Лусио CCONISLLA TRUEVAS dijo

  4.-СТИЛИ ЗА Учење: Разновиден, асимилатор, конвергентен и сместен.

 62.   Ricardo dijo

  Само ќе кажам дека ако жена ми ме изневери еден ден, WЕ ЈА РОДАМ МАЈКАТА И ПОДЕЛНО ДА ЈА КОНТРОЛИРАМ ТРИ МЕТРИ затоа што не игра со мене и знае дека не толерирам никакви лаги таа знае дека можам да бидам најдобрата личност, најдобриот сопруг, најдобриот татко на семејството и многу заштитничка, но јас веќе разјаснив дека пред да стори срање, тој нема да живее за да го каже тоа и уште полошо за лицето кое беше дел од грешката (Санчо) затоа што и тој ќе плати со својот живот.

  Сето ова го велам бидејќи јас сум личност со вредности и многу образование, ја почитувам и сакам мојата сопруга, затоа не дозволувам ниту ќе дозволам никакви срања во мојата врска, затоа мојата сопруга мора да има иста цел и не промаши

  Препорачувам тие да бидат добри луѓе и да се насочуваат со своите девојки, а уште повеќе со своите жени затоа што чувствата не се во прашање и помалку кога врската е веќе неколку години и со деца помеѓу ...

  Подобро е да ја известите вашата партнерка и да го предупредите дека врската не е игра и дека може да предизвика сериозен крај ако тој направи грешка да ве изневери, тогаш на овој начин таа ќе ја измери водата во чорбата.

  Јас не оставам никого и затоа сопругата знае дека може да смета на мене во сè, но никогаш не смее да направи погрешен чекор затоа што последиците би биле многу сериозни.

  Uените или UАЛИТЕ се оние кои бараат силни емоции или бараат ѓавол, само за 5 минути срање тие ставаат крај на нивната врска или брак и најлошото од се е што копилот што ги зеде ги користеше само за да помине време а потоа одат наоколу барајќи прошка и мислат дека е лесно да се заборави предавството.

  Ако сте жена и ја читате оваа порака, ве советувам да ја сфаќате вашата врска многу сериозно и да не барате проблеми и помалку кога има вклучени деца, сакајте го и ценете го вашиот сопруг и тој треба да одговори на ист начин.

  Секој си жнее што ќе посее.

  Верувајте што ви велам, кој сака да игра кур, порано или подоцна ќе биде откриен.

  КАРМА ПОСТОИ И НЕКОГАШ ВО ВАШИОТ ИВОТ OUЕ ГО ВИДИТЕ ДА Е ДОБРО ИЛО ЛОШО

 63.   Г-дин Анонимен dijo

  Здраво Дон Хуанцито, ќе ти кажам за мојот проблем. Пред два дена девојка и 45-годишен чичко му рекоа на мој пријател дека сум направил нечисти работи со нивните фотографии, тотално е лага, што да им правам на девојчето и момчето ??? Дали ги убивам? Јас ги јадам.

  Ви благодариме за советот и разоружете ги среќните копилиња.

 64.   Ману dijo

  Партнерот ме праша за време, од недела до понеделник тој целосно се смени, ги зеде своите работи и ја гледам многу чудно ..
  Нема физички контакт, ја гледам без да сакам ништо, одговорите на WhatsApp се кратки, збор-два, разговарам со неа на темава и ја менува темата ... и ја гледам многу далечна.

  Имам чувство дека постои друга личност.

  Какво е Вашето мислење?

  Благодарам

бул (точно)