Како да се заведе мажена жена?

Совети и трикови за заведување на мажена жена

Заведувањето на мажена жена, како општо правило, не е нешто едноставно, но има и одредени трикови што треба да ги знаете ако сакате да знаете како да заведувате жена што спие секоја вечер со некого. Ако сте запознале некоја од овие жени или вашата фантазија е да се поврзете со жена со прстен, останете затоа што во овој напис ќе научите и знаете сè што треба да знаете.

На прво место, важно е да имаме предвид дека мажена жена е оној што има партнер и тоа за да ја заведеме мора да и понудиме нешто подобро од она што го има секој ден секој пат кога ќе се врати дома и што ќе најде секоја вечер кога ќе влезе во кревет.

Набавете пенкало и хартија и подгответе се да забележите дека ќе започнеме.

Кој е клучот за заведување на мажена жена?

Главниот клуч за заведување на мажена жена што веќе го дадовме во воведот на овој напис и тоа е тоа во поголемиот дел од времето жените се привлечени од нешто што го подобрува на некој начин она што веќе го имаат. Тие можат да погледнат маж со подобар фигур, кој ги тера да се смеат секој ден или кој едноставно ги слуша и веќе е познато дека бракот завршува со исклучување на сè, ако не се грижи за себе секојдневно со големо внимание.

?Големината на вашиот пенис Дали е тоа ограничување кога станува збор за освојување жена? Тогаш ви препорачуваме преземете ја книгата Пенис мајстор од тука со цел да ги откриеме најдобрите трикови за зголемете ја големината безбедно.

Ова е наше мислење е клучот, иако има многу други работи, исто така од голема важност што мора да ги земете предвид кога се обидувате да заведете мажена жена.

Препорака, обидете се да се покажете различни, но не и крајно различни. Ако се обидете да заведете мажена жена направила вистинска одвратност и се облекувате на пример со она што сте го купиле со години, започнувате многу лошо, без оглед колку и да се покажувате како друга личност. Оженетите жени бараат нешто поразлично, но не нешто што со тоа што се различни се влошува нивниот сопруг.

Покажете се различно и побарајте ги слабите точки во бракот.

За една мажена жена да биде заинтересирана за вас, без разлика дали сте во брак или не, мора да се покажете поинаку, иако без да престанете да бидете сами. Позицијата како некој што не сте ќе ви служи неколку дена, но на долг рок тоа ќе биде нешто негативно за вас и многу фрустрирачко за неа која ќе си замине мислејќи дека на крајот на краиштата нејзиниот сопруг е таков каков што е и од време на време Тој дури и ја сака многу многу некое време.

Друг важен аспект е да откриете слабите точки на бракот на жената што имате намера да ги заведете. Анализирајќи ја ситуацијата, кога жена или маж сакаат да имаат врска надвор од брак, тоа е затоа што нешто се случува или не оди како што треба. Можеби е исто така дека барате нешто различно или живеете нови сензации, но во тој случај, сè ќе биде многу полесно и поедноставно и скоро би се осмелил да кажам дека можете да престанете да читате и да продолжите со тоа.

Како да имате односи со мажени жени

За да знаете како да играте на вашите карти, мора да знаете кои се тие слаби точки. Можеби пропаѓаат минимални работи или воопшто не успева сè, што ќе биде многу добра вест за вас бидејќи ќе ви биде многу полесно да ја заведете.

Се разбира, имајте на ум кога ќе ги откриете слабостите на вашиот брак, дека мора да го сторите тоа на суптилен и маскиран начин. Ако барате нешто надвор од вашиот брак, тоа е затоа што на вашиот брак не му се допаѓа многу и затоа нема да ви се допаѓа да зборувате премногу за тоа подолго време.

На нападот, иако со претпазливост

Откако ќе ги дознаете слабостите на жената за која сте заинтересирани, се покажавте поинаку и сте сигурни дека другата страна е приемчива и заинтересирана за вас, дојде време да тргнете во напад.

Знајте ги слабите точки на жената и како да ги искористите
Поврзана статија:
Кои се слабостите на жената?

Во овој чекор е од суштинско значење да го преземете тоа смирено и со претпазливост бидејќи не смееме да заборавиме дека се обидуваме да заведеме мажена жена која во повеќето прилики, иако не сите, се плаши од предавство на својот сопруг, без разлика дали се за inубени во него или не и претпочита да биде безбедна пред да даде некаков чекор или да направи секој потег.

Можеби е добра идеја покани ја на вечера или да се напие пијалок и да се покажеш. Секако, бидете внимателни каде ја носите бидејќи никогаш не треба да заборавите дека таа има партнер и дека може да ве фати во најмалку очекуваниот момент. Ако дежурниот сопруг ве фати на вечера со својата сопруга, откажете се од смртта и пред се од заборавената, бидејќи мажената жена ќе негира сè и за да не го изгуби она што го има, таа никогаш нема да ви се јави или да остане со вас.

Бидете трпеливи и не брзајте

Одење во напад не значи дека утре вашата нова loveубов ќе се оддели од вашиот сопруг, оставајќи сè зад себе, за да одите со вас да живеете нов живот. Врската треба да напредува малку по малку и да се консолидира И за жал за вас, таа претпочита да ги одржува живите и двете врски, па мора да знаете да бидете трпеливи.

Научете да заведувате

За среќа, одлуката да продолжите покрај неа откако ќе успеете да ја заведете, зависи од вас. И, мора да бидете многу свесни во секое време што сакате и ако ви е доволно да ја заведете таа мажена жена или да живеете авантура или да посакате нешто друго со неа, што несомнено мора да се случи затоа што таа ја раскинува својата врска.

Како да препознаете дали оженета жена ви се допаѓа  

Дали некогаш сте се запрашале дали изгледот на мажена жена на кој наидувате секој ден значи нешто друго? Во вакви ситуации секогаш ќе останете да се прашувате дали навистина има интерес од нивна страна, или тоа е само еден вид curубопитност.

Има некои клучни точки што треба да анализирате:

Погледот

Контактот со очи не е конечен, но тој е многу дискретен начин за воспоставување на прв „комуникациски канал“. Ако навистина сте заинтересирани за неа, таа ќе ве гледа често, дури и упорно и континуирано.

Навистина, ако некоја домаќинка ве сака, едноставно ќе морате Оставете се да ве понесе нејзиниот поглед, бидејќи таа ќе биде таа што ќе го иницира тој контакт со очите.

El размена на погледи е доказ. Ако го задржи погледот и не ги повлече очите, има добри опции за освојување. Во случај да погледна настрана, треба да почекате за еволуцијата на ова однесување во идните средби.

Јавен јазик

Заведете мажена жена

Со говорот на телото тие можат да испуштаат знаци кои ќе бидат јасен доказ дека си по негов вкус. Замислете дека таа оди на сензуален начин, за да ја погледнете или да ја погалите по косата кога ја гледате.

Доказот дека ви се допаѓа веќе ќе биде очигледен ако се обидува да се приближи до вас, суптилно, или бараат стратешки позиции за започнување разговор со тебе.

Поинаква слика

Ако успеете да разговарате со неа и да забележите, во текот на разговорот, дека таа ви покажува аспект на неа што на почетокот може да биде непознатТоа е исто така знак дека тој е заинтересиран за вас.

Мора да знаете дека мажената жена им нуди одредена слика на луѓето околу неа, но тоа не значи дека таа е најкомплетната слика. Ако сте оној кој ве сака, можно е тоа откриваат некои делови од неговата личност за кои многу малкумина знаат дека постојат.

Кога мажена жена ќе остави впечаток дека е пријатна, надвор од она што можеме да го наречеме „нејзина зона на удобност“, тоа е доказ дека ти се допаѓаш. Меѓу другото, затоа што имате способност да ја натерате да заблеска нешто што таа не сака да им ја открива на другите луѓе, но со тебе таа се чувствува многу пријатно.

Што ќе се случи ако го направи првиот чекор?

Иако ова веројатно нема да се случи веднаш (може дури и да не се случи), една од можностите ако на мажена жена и ’се допаѓате е дека е самата која го прави првиот чекор.

Како реагирате во овие ситуации? Секако дека треба да им го олесниш тоа, обидете се почетната напнатост да исчезне што е можно поскоро, и појасни дека и ти имаш интерес за неа. Клучот е што овој прв чекор е развиен што е можно поприродно.

Како што гледаме, знаат како да го толкуваат женскиот јазик на телото Неопходно е да можете да знаете дали ви се допаѓате и оттаму да преземате безбедни чекори. Исто така, не е здраво да губите време на жени кои немаат вистински интерес за вас, или да ве гледаат од curубопитност итн.

Што да и кажам на мажена жена за да ја придобие

Како да се заведе мажена жена

Освојувањето жена не е многу едноставна задача. Ако сте во брак, тоа е уште покомплицирано, но воопшто не е невозможно. Големата тајна е да ја „охрабриме“ да размислува, односно да предизвика во своите размислувања за тоа дали е навистина со личноста со која сака да биде, зошто поминува повеќе време со пријателите отколку со него?

Кои зборови би можеле да ги користите? Во никој случај не е да се користат волшебни зборови, туку да се откриваат работите што ви се допаѓаат и оние што не ги сакате во највисок степен.

Тогаш гледаме неколку примери на ефективни фрази за освојување на мажена жена:

 • „Ми се допаѓаш затоа што си енигматичен, посебен, различен од другите жени. На нив секогаш тие сакаат да се чувствуваат уникатно, пред другите жени, компаративно кажано.
 • „Вие не сте како другите… имате нешто што не знам што е, нешто необјасниво што ме вознемирува, тоа ме тера да се заубам “. По истите линии како и горенаведеното.
 • „Кога сме близу, вие ме воздигнувате во друг свет, свет во кој постоиме само вие и јас“. Со оваа фраза веќе сте поминале во директната фаза, каде што сте проектирање на ситуацијата во која веќе сте заедно на некое место.
 • „Само заради вашата убавина би можел да ги направам потребните чекори. Со оваа фраза сте покажувајќи ја вашата храброст и предиспозиција да се вклучи со неа. Ова покажување на сила ќе и биде многу важно; не заборавајте дека нивната несигурност и стравови се големи.
 • „За вас можам да станам идеален маж, вие сте една од оние жени кои навистина вредат и јас би сторил сè”. Продолжувајќи со редот на претходната реченица, станува збор за растерувајте ги стравовите во неа и направете ја да има сигурност во вашите намери. Огромна фрустрација за неа би била ако „сценскиот страв“ ве натера да ја напуштите компанијата во последен момент.
запознаваат жени
Поврзана статија:
Што значи жената кога вели ...?

Наша препорака; уживајте, забавувајте се и научете да бегате

Секоја личност е различна, но нашата препорака е различна дека уживате во секоја врска, дури и во онаа што може да ја имате со мажена жена и да се забавувате без да размислувате премногу. Ако премногу размислите за сè, може да завршите лудо, а исто така да не уживате во вашите достигнувања и во таа извонредна жена што успеавте да ја заведете.

Исто така е важно да научите да бегате, без оглед колку сте за loveубени или закачени со жена и кога работите ќе станат грди, треба да трчате понатаму, толку подобро. Ако жената што сте ја завеле ви го комплицира животот повеќе отколку што ве прави среќна, нејзиниот сопруг е секогаш присутен и вие мора да живеете во трајно криење, да научите да бегате, ќе си направите многу добро.

Подготвени да заведете мажена жена и да не потфрлите во обидот? Ако сте сакале да дознаете повеќе за да успеете, не пропуштајте што е тоа слаби точки на една жена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

219 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Чарлс dijo

  Верувам дека ова не само што служи за освојување мажена жена, туку и за чување на онаа што ја имате во вашата куќа ... Мене ми изгледа како добра тактика.

  1.    Исајас dijo

   каков добар совет, среќните се многу корисни

   1.    kevin dijo

    Па, јас бев со мажена жена, но тоа траеше 5 дена, бидејќи тоа беше само преку разговор кога ќе го видевме сопругот како ги чита сите пораки дека е срамота таа е 24 години, а јас сум 16 години, малку постара од мене точно и таа ме тера да се за fallубам

    1.    кабарун dijo

     Ако не ти се допаѓа, тогаш чингасс ааа твојата пуута мадриее шупак и сакам да знаеш дека ја форнирам твојата пуута мадери

     1.    чичу dijo

      ајџајајајајајајајајај каква среќа


 2.   Карлос Марокин dijo

  многу добра статија, многу ми се допадна, тоа е исто така авионска ситуација што им се случува на многу мажи и не можеме да ја разликуваме на време. одлична статија честитки

 3.   ФЕРНАНДО РЕЈС dijo

  Вистината е, ова е навистина корисно за кој било од двата дела, санчо и санчадо, хехехехе ... ова навистина работи, брат ми е колибри и секогаш ми кажуваше нешто слично на ова; Мислам дека главната страна за влез е емотивната.

 4.   анонимни dijo

  Здраво, ми се допаѓа мажена жена, има деца и е постара од мене, има 32 години, а јас 19, како и да е, и реков дека ми се допаѓа и ми го рече истото, но додадов дека е мажена после тоа таа ми рече: Те сакам многу мојата myубов не заборавај.
  вистината е дека ми се допаѓа дека ја сакам и не знам како да ја направам таа бариера проблем, ако можеш да ми помогнеш, ти благодарам таму и ја оставам е-поштата man_.com@hotmail.com ах, ова се случи на 12 октомври 2009 година, коската е кул

  1.    Виктор dijo

   Здраво анонимно, само што го прочитав вашето писмо за очај, вистината е дека се обидов да бидам во контакт со неа, или преку телефон, фиксен или мобилен телефон, не пречејќи ја многу често, за да знае што да постои, и само таа ќе ви кажам кога и како да наведете што сакате, се надевам дека пораката не доцни, со среќа

 5.   Кајзер dijo

  Написот удира во ноктот по главата, јас поминав низ слични ситуации и таа емотивна работа е многу вистинита, жената, за разлика од мажот, се движи повеќе од таа страна, не треба многу за да се сфатат нивните недостатоци, но главната работа е да сфатиме дека зад сето ова има луѓе кои ќе страдаат поради твојот потег, така што и ти и таа ќе мора да бидеме сигурни во тоа што сакаат и до каде се подготвени да одат. Излезе, тој е ефикасен ... но внимавајте, многу опасен терен.

 6.   Диего dijo

  Вистината е дека сè што вели статијата е многу точно. Друга поента што треба да ја имате на ум е дека не мора секогаш да гледате што недостасува ... исто така треба да ги земете предвид очигледните работи што ги сака секоја жена, на пример: Која жена не сака кога ќе и подарам цвеќе? Или чоколади? Нешто е очигледно дека се исплати ... и многу добро. Бидете внимателни со сетилата, но никогаш не ја вознемирувајте, а уште помалку да и создавате проблеми.

 7.   Меморандумот dijo

  Сакам да ја заведам секретарката која работи во средното училиште каде што давам социјални услуги има 10 нозе и шета во 40-тите години, но не знам како да добијам шанса и ова ми одговара благодарам П.С. Лошо е што таа има 5 годишна ќерка но не ми е гајле хахахахахаха нета го сакам тој мал задник

 8.   Франциско dijo

  Имам проблем, повеќе се наоѓам со мажена жена, ја гледам секој ден, јас сум личност што живее, само сакам да знам што ве советуваат. таа има 21 година, а јас 40 години

 9.   Хозе dijo

  ова е многу корисно

 10.   Фреди Ермогенес Миранда dijo

  Навистина е многу добро, користењето е најдобро

 11.   јмс dijo

  напис срам
  Во кој век живеете?

 12.   Исус Валадез dijo

  Мислам дека жените навистина имаат чувства. Погледнете, јас сум или сум во процес на развод, и покрај тоа, имав успех со други жени, како? како и да е во рамките на нивните мисли и интереси, џентлмен НИКОГАШ НЕ СЕПАТИШ НИШТО, за да бидеш поуспешен со нив

 13.   Оскар Севилја dijo

  Овие совети ги сметав за фантастични, бидејќи сум во слична ситуација, честитки

 14.   Франциско Лорин Колорадо dijo

  јмс, мислам дека колку и да достигнеме еднаквост меѓу маж и жена, чувствата на жените се многу различни од оние на мажите, затоа верувам и давам верба дека написот се прилагодува на реалноста, за жените треба да се води грижа толку многу во афективноста, како и во сè друго.
  Честитка.

 15.   сексуален манијак dijo

  Ова е добра тактика, но што се случува ако девојката што ја заведувате се коси со самата себе

 16.   Кристофер dijo

  Одлично, но навистина мора да имаме предвид дека ако се за inубиме, тоа е многу комплицирана ситуација.

 17.   дете без убов dijo

  Јас заведов околу 220 и толку приближно имам 40 години и вистината е дека ова е најдоброто нешто што може да се заведе е како крајно тајна честитка за секој што напишал.

  1.    Луис dijo

   Се надевам дека ќе најде некој како тебе, жена ми е тешко да се заведе не знам што да правам

  2.    Луис dijo

   Тој ти го даде мојот број за да можеш да ме обележиш ако имаш многу искуство како што велиш 3323130805

 18.   IOTA dijo

  Здраво, овој напис е помош и покрај упатството, вистината е дека сум за loveубен и во мажена жена, се обидов да ја ограничам и да ја заборавам за една година, но излегувам не на состанок со неа 2 пати сега и повторно се в inубувам, таа е омажена, исто и јас, но длабоко во себе знам дека никогаш нема да го напуштам семејството .. Јас сум во дилема

 19.   адолфо dijo

  написот е многу паметен, многу паметен,

 20.   Игникс dijo

  Добро кажано, мислам дека имаш апсолутно право, ми се има случено и дружење со мажени жени, но во моментот ме интересира сопругата на братучедот на мојата сопруга, бидејќи откако ја запознав, ме интересира, но тоа е проблем Ако почнам да ја заведувам, ќе им кажам на нејзиниот сопруг и на сопругата, ве молам дајте ми ориентација, затоа што навистина сакам да имам ноќ со неа.

 21.   Оскар dijo

  Тоа е добра статија, но многу генеричка, секој има свој начин да допре до жена, своите зборови, тонот на гласот, држењето на телото, облеката, начинот на постоење, интелигенцијата, деталите и секоја жена е свет за кој дел ... има многу детали за кои треба да се дискутира, би советувал тоа да биде раскажано детално и без страв како што беше како е освоен одреден тип на жена, затоа што некогаш некој мисли дека освоил мажена жена, но она што не знаеме е дека таа прва ја освојувам, тоа друго чувство за жени што не го разбираме и немаме, не го гледаме нејзиниот бурен буд и нè освојува дури и без да го знаеме, темата е многу широка .. многумина велат дека сум имал многу жени, но сакаме детали за секоја од нив и да можеме да донесеме заклучоци за тоа како, каде, околностите, зошто таа жена дозволила да биде освоена, сите сакаме да научиме и да бидеме успешни со жените , Се надевам дека ќе прочитам добра вистинска приказна. со среќа на сите

 22.   Луис Хавиер Нужез dijo

  За inубена сум во оженета тетка тетка што ја поминувам размислувајќи за неа
  но не знам како да го кажам, многу ми се допаѓа, не можам повеќе да издржам
  нема да бидам долго, ве молам, ако можете да ми помогнете
  селос аградесерија xfa

 23.   џони dijo

  одлично ве молам испратете ми и други совети што треба да ги освојам мажена жена која ме засака треба да ја легнам да се чувствува уникатно посебно

 24.   Хозе Рејес dijo

  Па не велите многу, но секој човек мора да воспостави свој метод
  1 биди дискретен 2 дека ти веруваат 3 кажи им да излезат на невин начин 4 држи ја за раце кога ќе одговори ќе се земе здраво за готово

 25.   ЧАРНО dijo

  Ми се допадна многу

 26.   Кристијан dijo

  Им честитам на сите, но сакам да ве замолам за какви било предлози пред околу 2 недели чувствував привлечност за соработник, но ова е омажено, неблагодарната жена која има проблеми со сопругот ми рече дека има 23 години има добро тело таа е убава и вреден детал е јас сум 33 како и јас, освен што оди како да сака познаник ми помогне да ја заработам те молам благодарам однапред

  1.    Карлос dijo

   Техника што треба да се следи според мојот концепт. Тоа е постојана подготовка на заведување, дистрибуирана на начини на дејствување во секое време, жената знае пред да се види дали ќе ја направите среќна. И, ако вреди да ве познавате затоа што сте различни и како додаток да се чувствувате сигурни во вашиот капацитет како маж во секое време. . Секојпат кога ќе ја видите, погледнете ја со желба, погледот travel патува низ целото тело и застанете без скрупули и меѓу нејзините нозе колку што сакате, тоа е порака што ја збунува, и таа ќе си каже себе си дека оваа сака однесете ме во кревет без понатамошно разочарување. ласкај ја колку што можеш. Дајте a роза и кажете that дека е поубава. дека не треба да носите парфем затоа што мирисот на вашата кожа е најмногу
   арома отпушта, и дека јас почнувам да треперам кога сум покрај тебе. . кажи му колку би сакал личноста што е со тебе навистина да открие дека тоа е сè што заслужуваш. Кога имаш можност, бакни hand ја раката за да ја почувствува силата на твоето галење со твојата уста.Никогаш не престанувај да гледаш во нејзините очи што гледа во тебе дека си нејзин маж затоа што во твојот поглед затвораат свет на желби, и ако те праша зошто ја гледаш така, кажи tell кажи и дека е невозможно да не го сториш тоа и дека му се заблагодаруваш на Господ што има можност што постоиш и имаш предност да можеш да го смислиш без повеќе се надевам дека ќе помогне тебе, но морам да те предупредам дека ако не го доживееш тоа, интуицијата на жената ја согледува

 27.   МАКСИ dijo

  Добро е затоа што освен заведување на веќе мажена жена, можеме да ги одржуваме нашите врски гледајќи ги и нашите девојки исто така во брак, за да можеме конечно да видиме дека ни недостасува и да и го дадеме она што we треба и ние сме единствените во нејзиниот ум .. иако тоа е многу комплицирано ... и така тие не ни одземаат прегратка од страна!

 28.   ЛАСАЕТА dijo

  Се в loveубувам во мојата соработничка која живее со нога 5 години, веќе излеговме и испивме вино и по пивото се вртевме во главата и таа ми раскажа за својот живот што беше толку тежок во првата обврска што ја имаше со нејзиниот поранешен сопруг и дека таа направи 2 деца, тогаш почна да плаче и конзолата, а потоа почнавме страсно да се бакнуваме, но лошото е што бевме во ресторан; Тргнавме таму и сакав да ја одведам во хостел, но таа ми рече дека мора да стигне до нејзината куќа бидејќи ја чека нејзината сестра, зедовме такси и ја оставивме во нејзината куќа. Следниот ден разговарав со неа и и реков да ја чува тајната и таа ми рече дека ќе биде така. Ја поканив да излезе за 4 дена да испие кафе или да јаде и ми рече дека ќе види на ден како ќе биде. Сакам да ми помогнете како можам да го земам за да го направам мој.

 29.   Поет, луда половина и трубадур dijo

  Многу добра статија и работи многу добро ако сте паметни.

  како што вели добриот Хавиер

  Не користете го за да ги уништите стабилните врски.

  Сега велам дека го користам за да ја израдувам жената од твоите соништа.

 30.   Бул Julулио Цезар dijo

  Мислам дека предметниот напис е многу добар, јас само ќе додадам конкретно мислење и ќе знам како да играм со отсуството; Тоа е, премногу снабдување ја намалува цената, колку повеќе ги гледаат и слушаат, толку е помалку потребно тоа лице да ве разгледа, малото привремено повлекување ќе ги натера да зборуваат повеќе за вас Запомнете дека недостатокот на производ ја зголемува неговата вредност.

 31.   Ангелика dijo

  Вуооо, мислам дека ми се случуваат, само што сум жена, а некоја личност сака да ме освои на тој начин, но јас сум мажена жена

  1.    пикон dijo

   Па нека Ангелика не ја пропушти можноста да проба уште еден питот

 32.   Лало dijo

  Целта не е физичкото освојување на другата личност, туку духовното, неговата мисла. Таму се случува вистинската заuубеност. Задоволството од заведувањето им се дава на сите луѓе и колку повеќе напнатост создава заговорот за заведување, толку е поголема желбата и задоволството. Заведувањето е таен концепт, тоа е сценариото за да се освои другата личност, да се направат зависни од тебе, и колку повеќе желба создава, толку повеќе задоволство создава. Како и во претходните коментари, мажените жени се предмет и предмет на заведување. Тие како субјект заведуваат околу нив, не само што им припаѓа сопругот, ним им припаѓа секој што ќе се за loveуби во својот шарм (внимавајте ова да не го толкувате како неверство), мислата и желбата на нивните loversубовници им припаѓаат нив, таа е предмет на нејзините желби и размислувања, што предизвикува кај нејзините loversубовници многу пати принудно измени во нивното однесување (поминувам покрај неа и паѓа кафето затоа што и се тресе раката). Ова е многу честа појава кај соработниците. Внимавајте продажен службеник ако сте предмет на неговата желба, бидејќи тој манифестира некои потешкотии при ракување или пишување нешто, неговото размислување е нарушено. Постојат многу стратегии за заведување, сите се валидни, иако експлицитната понуда за секс може да се смета за најсурова и најнеобмислена. Иако по долго и освоено заведување, сексуалниот чин станува ослободувачки и доказ за таа меѓусебна привлечност, самиот сексуален чин не е заводлив.

 33.   Јули dijo

  Ова многу добро кажува добар совет

 34.   Eелап dijo

  Многу добри коментари написот е интересен и, всушност, веќе извлеков заклучок.
  Од почетокот на написот беше нешто многу разоткривачко, со многу добра стратегија да ја освојам духовно, но која стратегија би ја предложиле дека е најдобра кога кога ќе ја одведам во кревет е нешто незаборавно за неа, сакам таа да го уништи она што го има само сакам да си дадам многу добар вкус, што сакам да го повторам ...

 35.   ѓубре dijo

  Знаеш дека ми се допаѓа жена која е супер згодна, има околу 30 години и има деца, јас имам 18 години, таа ја сече косата и доаѓа во куќата да стави боја на баба ми и тетки ми, ми ја сече косата и Зборувам со неа, но не знам како да му кажам дека ми се допаѓа и така ...
  ве молам помогнете

 36.   Карлос dijo

  Здраво, се за loveубив во мажена жена, навистина ми се допаѓа многу, таму чувствувам дека ме провоцира или станува стерично кога сум со други пријатели, имаме пријателство, сакам да верувам дека сум ' не сум во право, погрешно во пријателство. Јас навистина не се осмелувам да и кажам како се чувствувам за неа.

 37.   Роберт dijo

  Предметот е многу добар, но јас сум во ситуација да ми се допаѓа жена постара од мене до 14 години и таа е омажена пред некој ден ми кажа што чувствувам за неа и и реков дека ми се допаѓа што и се допаѓа. Не бев рамнодушен кон неа, но дека ништо не можеше да се случи меѓу нас затоа што е омажена и дека не можев со каење на совеста да ми кажам што правам, продолжувам да инсистирам или да се оддалечам од неа

 38.   Роберто dijo

  Се за loveубив во мојот колега и таа е омажена и иако не ми кажува директно знам дека ја интересира иако е авантура, но се плаши затоа што тој е наркоман и пијан што можам да направам, но ми се допаѓа неа

 39.   Хорхе dijo

  Мислам дека е всушност нечесно да се игра со чувствата на двајцата во зависност од случајот, понекогаш ако беше за забава може да заврши со трагедија, мислам подобро дека ако е во брак жена или маж тие се тие што треба да започнат врска што е да се каже низок сопствен ризик ако навистина ви треба нешто друго ...

 40.   Лучито Лопез dijo

  Има една мажена жена која работи со мене. Тој ми рече дека ми се допаѓам како жена и дека мисли на мене и дека се плаши да ја прегази линијата на пријателство. Но, јас ја нарекувам „симпатична“ или „убава“ и таа ми рече дека и се допаѓа, но тоа прави да се чувствува засрамено. Затоа што може да биде?

 41.   Ramon dijo

  Се обидувам да земам мажена девојка, разбирам дека односот со нејзиниот сопруг веќе не е добар. Може ли некој да ми даде неколку совети за да ја придобијам?

  1.    топлани dijo

   Фотографирајте се со вашиот петел многу крут, напишете позади дека ќе заебате четири како кучка и дека ќе се за inубите, ставете ја фотографијата во плик и понудете му ја лично, заедно со црвен каранфил и збор »Те сакам» многу меко во увото и ја моли да пие кафе или ручек; Веднаш ќе се оддалечите со насмевка и кога ќе ја напуштите работата, тоа е ваше, ве уверувам дека ја ебете многу вкусно на денот на закажувањето, но тогаш ќе мора да издржите меѓу прашина и прашина џагор во кој таа ќе оди ослободување за нејзиниот несреќен живот во соседството на нејзиниот сопруг, таму треба да бидеш внимателен и секогаш да и даваш причина и да придонесуваш со злонамерни идеи против нејзиниот веќе кукав маж, секогаш давајќи го твоето мислење, никогаш твојот совет; додека ја слушаш треба да се обидеш повторно да ја загрееш, до нејзиното уво и тивко, додека ја бакнуваш кожата како дете, wh шепотиш дека се чувствуваш добро со неа, дека нејзиниот сопруг е неблагодарен што не ја ценел доволно, колку си среќен што треба да ја имаш во раце, др., не се сечи повеќе и ослободи го својот страст, цицај ја со порок и без разум, стави го кур во уста и кажи и да те погледне во очи за да може да види како уживаш, мора да ја ебеш во интервали од морбидно и сладост, да бидеш мек и нагло, приврзан и морбиден, да прави да ужива како кучка, да ја става на четири и да го камшикува задникот, јава како кобила, ја влечеш за коса и ги бараш усните, и кажуваш перверзни работи на увото, конечно ксавал, те гледам малку несмасен кога го имаш толку лесно, но не заборавај една работа, ако добиеш ќе имате некоја организација Ние сме неописливи, но и проблемите ќе започнат, вреднете го xaval и не влегувајте во кошули од единаесет прачки, не ве гледам многу убаво да се справите со таа жена, бидете внимателни.

 42.   Дејвид dijo

  Здраво, јас се викам Дејвид и навистина сакам мажена девојка, многу зборуваме и се забавуваме, но не знам како да и кажам дека многу ја сакам, знам дека и таа ме сака мене, изјави нејзината пријателка мене, која исто така ми е пријателка, но таа малку се плаши да јаде хророр со мене, но ми се допаѓа и сакам да го освојам, се надевам дека ќе ми дадеш совет што ми е е-пошта ever_27_07@hotmail.com

 43.   INИНО dijo

  навистина добра тактика, за освојување но се оддалечувам од неа бев многу за inубен ,,,,,,,,,,,

 44.   Мајкл dijo

  Јас го имам истиот проблем. Луда сум по мажена жена. За мене таа е толку привлечна и убава жена што понекогаш ми е тешко да ја зачнам целата нејзина убавина. Таа работи со мене и ја познавам скоро 8 години. Таа знае како се чувствувам затоа што откако разговарав со неа и добро, ми рече дека ќе продолжи да ме сака и цени над сè друго и дека го сака својот сопруг. тоа очекував да ми каже. Поентата ми е дека и покрај ова, со текот на годините ја развивавме оваа посебна врска помеѓу нас двајца (иако никој од нас не го признаваме тоа) ... на пример, двајцата стануваме alousубоморни ако видиме некој друг, таа повеќе ми флертуваше одеднаш и јас возвратив на ист начин, јас сум педантен со неа и таа е приврзана со мене, ако ја видам со нејзиниот сопруг или нејзините ќерки, таа е некогаш сериозна и подоцна таа ме фаќа за рака или ме прегрнува. Очигледно е дека сè уште ја сакам… и понекогаш и верувам и неа her. Ја сакам толку многу до тој степен што нема да може да стори нешто што му штети на нејзиното семејство или на нејзиниот брак, но ако ми даде упатство да направам нешто, не би размислувал двапати бидејќи нема што да посакам повеќе од тоа да ја бакнам и водеј loveубов со неа.

  1.    Карлос dijo

   Liveивеам во куќата на свекрвата и деверот има посебна куќа со син и спектакуларна жена која би го сакала цела ноќ, но тоа сигурно ме полудува и не се осмелувам да кажам него што сто и колку за него освен мене јас би сакал да имам секс и малку loveубов, ништо ...

   1.    Карлос dijo

    Па, ми се случува да ми се допаѓа сопругата на мојот девер и да не знам како да ја освојам, само би ја сакал цела ноќ и ќе ми давав малку loveубов и ќе ја бакнував од врвот на главата до последниот врв на нејзините прсти.

 45.   Александар dijo

  Здраво, јас сум Алеш и сум за loveубен во снаата и вистината е дека ако се пошегувам со неа понекогаш се насмевнуваме, но не знам дали е нормално или нешто, брат ми не дава нејзе и се допаѓаат како што сака, вистината е дека не знам што да правам подобро и ако ја напојам, дај ми убав совет x fas за да знам како да дојдам до тебе… ..

 46.   кортеси на едгар мартин dijo

  Здраво, јас сум Едгар и сум за loveубен во сопругата на сопругата, таа нема добри гради.

 47.   кортеси на едгар мартин dijo

  амм здраво, како за животот вели за шетање куцајќи затоа што мрежата не знае зошто им се допаѓа но тоа го прават без мерка и добро, ааааааа и покрај тоа ми се допаѓа орален секс што со големо задоволство ме цицаат
  ееееееееееее
  око за оние што ги фаќам ееееееееееее
  затоа што го имам голем
  хехехехех
  но не е за да се покаже

 48.   цезар монталво wallsидови dijo

  еееееееј, но ми се допаѓа лало

 49.   Остин dijo

  Ми се допаѓа многу, тој е оженет, има 10 години, таа работи со мене не можам да престанам да ја гледам и да ме повика премногу и да ме придружува, но таа остава брзо, сакав да пораснам само за да ОСТАВЕТЕ СЕ НАскоро АЛА КРЕВЕЕ КАКО што е можно тоа е тоа што многу ми се допаѓа и имам OVубовни очи, јас сум ЈЕ ФЕ инспектор каде што работи и таа е само работник, но тој ме гледа мене и јас секогаш гледам себе си, но и самите себе си Како да ја натерам да ја сака и да ја направи моја дури и само еднаш

 50.   ФАБИЈАН dijo

  Имам проблем Јас сум за loveубен во мажена жена, таа има ќерка има 1 година има 22 години и сопругот има 45 години учи ноќ, вистината е никогаш не и реков дека ми се допаѓа неа и дека сум в loveубен во неа лично таа веќе знае. Таа знае дека многу ми се допаѓа затоа што и испратив розови букви, чоколади и полнети животни, а таа знае дека тоа сум јас и ја испратив на посебни денови како Ден на мајката и Денот на вineубените. Вистината е, не знам што да правам. Го запознав нејзиниот сопруг во бизнисот и многу ми се допаѓа, сите ми велат да му кажам лично, но се плашам дека ми треба помош

 51.   анонимни dijo

  В inубена сум во снаата, двајцата сме долго во брак, имавме емотивна средба, но јас не го искористив тоа, двајцата се допаднавме, но ништо не се случи, нејзиниот сопруг ја вознемирува многу и не се однесува кон неа како што заслужува и сопругата ме има, ние не споделуваме ништо.

 52.   Саул Креспо Барера dijo

  Здраво, вистината е дека живеам со сопругата и живеам во куќата на свекрвата, има 45 години, убава е, алегантна и многу палава и многу лабава.
  Има 3 деца и сопруг кој малку добро и оди на куќата, тој оди само да спие. Тој ја сврте, но таа му прости… но тие излегоа со нејзините пријатели и и се јавија на нејзиниот мобилен телефон, но таа рече дека не прави ништо лошо… и вистината ме прави jeубоморна.
  Таа има фризер, а вие ги имате нејзините пријатели ...
  Но, понекогаш ми се чини дека ми се допаѓа, но не се осмелувам да му кажам дека ми се допаѓа затоа што тој не знае како би реагирал или одеднаш и рече на својата ќерка да се чувствува jeубоморна на неговата мајка ... еден ден го поканив да разговара и да земе цирбеза и таа ми одговори да, но подоцна и се јавив зошто да не е бенија и таа ми одговори и одеднаш нејзината ќерка го зеде мобилниот телефон и ми направи проблем, но тоа се случи .. после неделава told кажа што се случи и таа рече дека нема Avia kon kien да ги остави своите деца ... добро беше минато ... но од сега па натаму имам малку сомнеж за да не ја допирам повеќе оваа тема .. трошејќи малку време и праќам порака прашувајќи за мојата ќерка и таа најдобро ми одговара, но ти велам, не и кажувај на твојата ќерка затоа што е многу alousубоморна, но понекогаш и избега мислам дека
  Потоа му испратив порака во која му се заблагодарувам што добро се грижеше за мојата ќерка и му реков дека го поканив на комер и да оди на прошетка, но тој не ја сака неговата ќерка и таа не знаеше ништо, таа молчеше затоа што ќерката не ме тврдеше ... но ние не заминавме Зошто и реков ќе ми каже ... до денес не знам што да правам, мислиш ... таа вели дека сум убав и кога јас има проблеми со нејзината ќерка, се согласува со мене ... Не знам што да правам, Саул, имам 26 години, не знам дали да и се јавам и да и кажам дека ми се допаѓа или да ја прашам. но се плашам дека ќе и каже нешто на својата ќерка

 53.   Карлос Росалес Гарсија dijo

  Здраво, ти пишувам за да кажам дека сакам мажена жена, таа е многу убава и многу е убаво колку е лошо омажена, секогаш ја гледам како поминува со сопругот држејќи се за раце и изгледа многу за loveубено во нејзиниот сопруг. Посочи дека секогаш ја сонувам не можам да ја извадам од умот ја имам присутна во умот секој ден, можеш ли да ми дадеш совет да ја освојам или да знам дали и таа ми се допаѓа, ти благодарам

 54.   јас мислам dijo

  Aената е посложена од тоа, мажот кој напредува е затоа што тој доаѓа во време на поголема ранливост во животот на таа жена, ниту една жена што ќе се пофали дека е добра жена нема да ве слуша, единствениот начин е таа навистина има проблеми. Не влегувајте во животот на жената за да го скршите она што го има малку или многу, ако не започнете да бидете тој шармантен принц каков што ветувате дека ќе биде.

 55.   Ricardo dijo

  многу добри мислења …… .. ви благодарам

 56.   алекс вега dijo

  Советот е многу добар и мислев дека знам сè, навистина ми се допаѓаа, само треба да стават како да го направат за да не се за loveубат ...

 57.   Мајкл dijo

  Вистината е, не знам што да правам сега ... навистина ми се допаѓа оваа мажена жена ... не можам да престанам да ја гледам. Сакам да ја гледам како минува и не можам да не ги видам задникот или градите од тоа. Тоа е женска кожа и не можам да ја имам, не можам ни да ти кажам што чувствувам. Треба да заборавам на ова (дури и ако навистина не сакам) затоа што знам дека е најдобро за мојата сопствена благосостојба. Јас би го дал својот живот да помине една ноќ со таа жена. само една ноќ

 58.   психолози во Гвадалахара dijo

  Според мене, имате сè за да освоите мажена и немажена жена со оваа одлична листа. Ми се допаѓа начинот на составување на информациите. Исто така, ми се чини дека со оваа листа можете одново и одново да го освојувате вашиот партнер. Сигурно си непогрешлив со овие вистини!

 59.   Фернандо dijo

  Здраво, мислам дека советот е добар, многу добро ми успеа, јас сум со ожено 18-годишно девојче и имам 42 години, се запознавме пред 5 месеци и мислев дека ми се допаѓа само додека не сфатив дека таа се вуби во мене и јас во неа, веќе имаме месец и половина врска и уживаме прилично добро

 60.   Дани мксли dijo

  Здраво, како си? Прво на сите, овој напис е полн со разум! мажена жена која е во брак повеќе од 1 година е веќе запоставена од нејзиниот сопруг !!! И секој маж колку и да е камен, сè додека разговара убаво со неа и е детален со неа, тој паѓа затоа што паѓа! Јас сум во ваква ситуација .. Јас сум со мажена девојка, таа има 24 години и таа има 4 години. Таа е моја вработена и почнав да и донесувам појадок, поканувајќи ја да јаде, започнав да се шегувам со неа, велејќи nice убави работи, некои детали и со тоа падна !! Сега таа е добро за inубена но јас не сум оженет !!!! хехехе ... но не занемарување на сопругата затоа што е мала !! со среќа на сите !!!

 61.   Рубен А.С. dijo

  Се дружам последните 8 месеци со убава 40-годишна мажена жена, која има 3 деца, имам 51 година и веќе 7 години сум разделена од сопругата. Само сакам да ви кажам дека врската беше многу убава, полна со добри искуства, започнавме во пријателство генерирано во мрежата, и иако таа е конзервативна жена, можам да ве уверам дека написот опишан овде е дефинитивно точен, таа можеби има сè, освен емоционално и сексуално, Таа падна во рутина и сопругот не цени колку е скапоцена, па дури и со вишок килограми изгледа многу привлечно, пожелно. Сега, до сега бев трпелив, бидејќи одевме само на кино, некои паркови и ресторани се согласија да го сторат тоа наскоро и прашање на само неколку дена е да ја кристализираме нашата врска во најдобрите мотели во Монтереј. Бакнеж на мојата убава дама, ќе биде нешто незаборавно кога сме заедно.

 62.   ждрепката dijo

  По овој напис, мојата стратегија за заведување на оженети жени е зајакната. Еден дел што го препорачувам е да креирате име што може да го разберат само двајцата

 63.   Вљубен dijo

  Колку добра статија !! Се надевам дека ќе ми служи затоа што сакам да освојам мажена жена, таа е моја сосетка, таа има 35, а јас 23, само има уште еден мал проблем: јас сум жена !! Seeе видите дека ќе го постигнам, тогаш ќе ви кажам како помина

 64.   Карлос dijo

  Мислам дека сум збунета со жената со која работам и поради животни околности мора да бидам покрај неа. Размислувам да ја засакам, но понекогаш велам дека не е правилно затоа што таа е пријателка на мојата сопруга, но како и да е Не знам што друго да се збогувам

 65.   Александар dijo

  Многу се согласувам со пишувањето како да заведувате мажена жена, но верувам дека пред да започнете со лансирањето, мора да го познавате сопругот, па затоа ќе знае кој е главен за кого треба да се грижи. Исто така, користете ја првата фаза од состанокот и давајќи M на Менсираните чекори, фатете ја за рака во форма на галење и во поздравот и дајте бакнеж на вратот, но влажен бакнеж за кој чувствува дека е бакната и во секое време кога и зборува дека е гласот е заводлив и не престанувај да гледаш во очите и во секое збогум пред да постигнеш интимни врски спомени ја фразата loveубов моја те сакам се надевам дека ќе видиме повторно да ми се јават, кога ќе се постигне врската ако е во нечиј стан, да не се поправам многу ако го чувам чист, но донекаде неорганизиран, типичен стан на сингл маж за кратко време, никогаш не чувај фотографија од други жени од минатото минато, ако има фотографија твоја или нејзина, но во собата каде што друго лице не може да го види, само таа кога ќе сподели А. тебе со многу едноставна, но lovingубовна посветеност, ти благодарам што ми дозволи да го давам моето мислење Алехандро секогаш во задоволство на loveубовно размислување ..

 66.   Александар dijo

  Здраво Карлос, погледнете жени, тие немаат пријатели, кога станува збор за желбата и задоволството, ниту пак гледаат на возраста на мажот во кој сакаат да уживаат, како нивниот брачен статус не е повеќе можам да кажам дека мажите во брак жени од кој било статус ги бараат Едниот затоа што се во брак е подискретно, друг затоа што водат сексуално активен живот и уживаат повеќе во двојна смисла да уживаат во човекот на другиот и друг затоа што знаат дека во случај на ејакулација на некому му треба подолго, однапред подари кожа на твојот соработник и уживај во тоа во потполност, остави ја трага од твоите, така што таа секогаш ќе има твое интимно чувство и незаборавно сеќавање дека добро ти одиш Алехандро.

 67.   полицаец dijo

  Многу е емотивно да прочитате ваква статија, јас излегувам со мажена жена 4 години и живеевме низ сè, и среќен сум поради тоа. само што малиот и голем проблем е што се за inубувам во неа и почнувам да и требам секој ден се повеќе и повеќе, понекогаш ми се чини погрешно да продолжам со нејзиниот сопруг, но што да правам кога со неа се чувствуваш најмногу сакан човек во светот .... поздрав ... многу добар тест.

 68.   јоана dijo

  Здраво, јас сум оженет и излегувам со 25-годишно момче, јас tg 44, тој ми рече дека многу му се допаѓа, но еден ден ја виде ќерка ми и призна дека му се допаѓа .... не знам што да правам, вистината е дека тој го сакаше

  1.    Здраво Јоана dijo

   здраво јоана

   Се прашувам дали сакате да го проширите вашиот круг на пријатели, мислам дека ова момче е природно да го гледа така бидејќи е помлад јас сум зрел маж од 44 години и барам пријатели за разговор затоа што чувствувам дека сум губење на мојот живот само работа, а не јас имам пријатели, па јас ви нудиме мои пријатели, ако сте заинтересирани оставам мојата е-пошта elnortonmx во yahoo.com.mx

 69.   ЈОНЕС dijo

  ЗДРАВО ПРИЈАТЕЛИ ОДИМ СО СЛИЧНА СОСТОЈБА, ЈА ЗНАВ ПРЕД 5 МЕСЕЦИ И ISЕНИЈА НА МОЈОТ КУЗИН Е 36 И ЈАС 23 ВИСТИНА ДЕКА СИТЕ ВО ВРЕМЕ НЕМА ДА T кажам ништо, но кога ќе бев блиску МОЈОТ БИДЕШЕ ИЛА ИЛЈАСТ ОД ЧАС, НЕ ПОДАРИ НИШТО, СМЕТАМ дека УБОВ СЕ УБОВ ВО НЕГОТО ДЕЛОТ НА СОНУВАЕ И РАЗМИСЛУВА ALLЕ ЗА СЕГОВИОТ ДЕН или споредувајќи ја со друга жена или гледај ја нејзината личност во друга ДЕКА НЕ МОАМ ДА ЗАБОРАВАМ, КОГА ОСТАНАВ КАДЕ LИВЕЕЕ, ТОА МИ КАА ДЕКА MEЕ МЕ ИСПИШТИ, ТОЈ ШТО МЕ ИСКОРИСТИ И ТОА АКО НЕ ОДАМ ДА ЈА ПОСЕТАМ, WЕ ДОЈДЕ, АМА СИТЕ ИДИОТ TO реков дека не мислам дека ми недостасуваш, што ќе се случи неколку дена. И ќе се случи, но сега што не ја гледам, мислам за уште повеќе, ”совети

 70.   ПЕТЕР ПАНК dijo

  Со почит !! одлични коментари, од моето искуство, можам да ви кажам дека сум лекар, жени од сите возрасти доаѓаат во мојата канцеларија, многу од нив со многу емотивни и сексуални недостатоци, итн. Пред една година се омажив и ветив дека никогаш повеќе нема да бидам со мажена личност или да имам вонбрачна врска. ДОДЕКА НЕ ГИ ЗАГЛАСУВАМ WЕНАТА, конечно паднав, претпочитам омажените жени да бидат повеќе дискретни И како добра доктор ги чувам сите свои професионални тајни. ДЕНЕС ДАВАМ ТЕРАПИЈА НА МНОГУ БАРЕНИ ,ЕНИ, ИМ САКАМ LOУБОВ… СОВЕТ НА СИТЕ: ПОСТАВУВА ,Е ДАВА… НЕМА WЕНА, СЕКОГАШ СЕКОГАШ ПРЕТПОЗНАВА ОД ОВАА ТАКТИКА И СТРАТЕГИЈА. ПРВИ СИТЕ МНОГУ ДИСКРЕСИЈА, ТОА Е ЗЛАТНОТО правило ... Дури и засекогаш

 71.   Адријан Хернандез Мартинез dijo

  Сакам да запознаам дама која ме учи на сè во животот и дека споделуваме работи за родителство

 72.   Адријан Хернандез Мартинез dijo

  Веќе имав напишано пред да заборавам да го оставам телефонскиот број 0445512904996 Атен. Адријан Хернандез Мартинез

  1.    ЕЛСА БРОЗОН dijo

   ДОБРО ОЧЕКУВАНО Хахахахаха

 73.   Хуан Карлос Гонзалес dijo

  Здраво, како си, што мислиш за мојата состојба? Се за loveубив во 26-годишна мажена жена, ја познавам 6 години и знаеше за моите чувства за 3, имаме одредена работа врска, со тек на време таа почна да чувствува нешто за мене, исто така е во брак 3 години, во овие последни денови почна да ми се разјаснува дека и таа се в inубуваше во мене, пред сè јас го перцепирам тоа и целиот тој чин на заведување се случува за време на нашиот работен контакт, Проблемот е во тоа што кога таа е веќе со своето семејство или надвор од својата работа се чувствува каење и ми вели да се држам настрана, дека нејзиното семејство вреди многу повеќе, се разбира дека ја разбирам затоа што мислам дека истата, но сепак не сакам да ја изгубам. Таа е многу збунета, последно што ми рече е дека не знае што сака затоа што кога би го сакала сопругот не би помислила на мене, и ако ме сакаше ќе беше со мене, како и да е ... таа ќе сакам да знам дали навистина се за loveуби во мене или ја оставам сама, добро се обидов, но не можам да поздравам

 74.   БИЛИ ГЕРЕРО dijo

  Здраво Ј Карлос
  Ми се чини дека треба да ја оставиш да донесе одлука и да не ја притискаш со твоите чувства.
  Јасно е дека емотивно сте влијаеле, но таа има што многу да изгуби и одеднаш не вреди
  Прегратка
  БИЛИ ГЕРЕРО
  ЛИМА ПЕРУ

 75.   ПЕТЕР ПАНК dijo

  Драг Хуан Карлос: Не прашувајте !!! Ако таа жена ве интересира, одете по неа, нешто многу важно што ќе коментирате е дека е малку неодлучна, односно ја направивте неверојатна, се сомнева помеѓу сегашната врска и вас ... потребно е да се нападне, но некаков увид ... Како добар џентлмен, донеси flowers цвеќиња и кажи you дека се одрекуваш од неа, СО ОВА FORЕ ЈА СИЛИШ ДА ПАALLА ВО ВАШИТЕ УСЛОВИ И ОД ЕДНАШ ГО ОСТВОРИШ ОВА, НЕ ПОДАРУВАШ ТРКА ... СЕ RАТЕ СЕ НА ОВО ПОБАРУВАЈТЕ ДА ГО ПОДАРИТЕ ... ПОДАРЕТЕ И ПОДАРЕТЕ ПАКОВА, АКО ОДГОВОРИ ТРЕБА ДА ПРОДОЛУВАТЕ И АКО НЕ, ОДБРАВИ ПОРАДИ ТАА WЕНА НЕМА ДА БИДЕ ВО ВАШЕТО КРЕВЕТОТ (ДАЛИ НАЈМУСТИЈА, НАЈПРЕКИЛНИ НА СВЕТОТ .. Паѓа затоа што паѓа ... го гарантирам тоа, но златното правило ќе биде многу различно, затоа што може многу погрешно да оди и на некој што е искусен да ти кажам така ... верувај си и си играј си

 76.   кисела краставица dijo

  дефинитивно каков добар напис и каков добар коментар, иако е многу точно понекогаш жените ни даваат крилја, можеби не ги сечат ако се мерат, јас сум во фаза на освојување на жена омажена со 6-месечно бебе и нејзиниот сопруг покажува дека оди по вашата ролна. Ме фасцинира и почнав да сум малопродажник (подароци) со неа и тоа ја задоволува до тој степен што се навикнувам на тие детали и кога ќе одам по неа и не и донесувам ништо, ме прашува или прави шеги со тоа! Дали ќе ви се допаднат деталите и дали е во фаза на асимилација или дали е заинтересиран ???? Очигледно во овој момент тој знае дека сум заинтересиран, но не сум го разгневил затоа што сакам полека да уживам во тоа!
  Појаснувам дека таа знае дека мојата економска позиција за разлика од неа и нејзиниот сопруг е прекрасна.
  Друг детал кога зборуваме тој никогаш не го спомнува сопругот, а кога ќе го стори тој се обраќа себеси како „татко на девојчето“. Поздрав ги ценам вашите мислења

 77.   ФАРАБУНДО Марти dijo

  Кога бев само млада девица, еден од моите братучеди беше во целосна убавина (политички братучед), за промена што сопругот (мојот прв братучед) потпевнуваше со друга девојка. Таа, во потполност на осаменост, ме малтретираше, носеше мини, без долна облека. тоа беше женско во драма !!! Како добар неискусен, бев исплашен и го свртив пресвртот, сè додека еден добар ден не се изморив и решив да одам до крајот. Тој ден ја изгубив својата невиност, таа беше омажена, но беше многу лошо згрижена, можам да признаам дека таа беше моја учителка, ние бевме loversубовници повеќе од 5 години, мојот братучед со неговите освојувања, тој не сакаше да присуствува на своите бизнис ... ДЕНЕС ГЛЕДАМ ДЕКА КОГА ECЕНА ОДЛИЧИ ДА СЕ ОСТАВИ КОРНИТЕ НА СЕБЕ, НЕ ГО ТЕШИ ТЕШКИТЕ ... ПОРАДИ ИНТЕНАЦИЈА, ДИСТАСТРАФИЦИЈА ИЛИ БИДЕЈКО ЈА САКА БУРЛСКОТО ...

  МО CАМ ДА КААМ ДЕКА НЕ ИЗБИРА THEЕНИ што се заебаваат, или оние што се заебаваат, ТОЈ Е КОИ ЈА ОДЛУЧУВААТ ОВАА СОСТОЈБА, МО ONEЕ ДА ПОЧНУВААТ, АЛИ НА КОЈ ОДРЕДУВААТ ...
  НИШТО ПОВЕЕ ИСКЛУЧНО ОД ЗАБРАНИОТ И СТРАНСКИОТ ОВОШЈЕ ...

 78.   ЕФРАИН dijo

  Јас секогаш имав добро искуство со девојчињата од средно, средно и колеџ. Кога ја завршив кариерата како стоматолошки хирург, имав 25 години, девојка која многу ја сакав и со која мислев да основам дом. Во тоа време бев христијанка, таа исто така беше и иако бев суперверна во својата религија и со моите убедувања, жените надвор од мојата религиозна сфера летаа околу мене. Дури и другите сестри во црквата флертуваа со мене. Во една прилика, една сестра ме замоли за стоматолошки преглед, изговор беше да лекувам нејзин пријател ... Сестрата беше многу блиска со мене, само што никогаш не и дадов влез, занеме кога ја запознав нејзината пријателка, тоа беше чудо на една жена, само тоа со дефект (оженет и со мало девојче). Тие се степаа меѓу пријателите, јас започнав да се забавувам со ГРЕЦИЈА ФАБИОЛА, ја засакав како никогаш во животот, завршив со мојата девојка христијанка, ме избркаа од црквата, целото мое семејство беше против оваа забранета и недозволена врска, помалку за неа и за мене, живеев идила, голема loveубов, иако да ... имаше свои последици. Набргу по напуштањето, почнав да уживам во сексот како што никогаш не сум уживал до денес, ја забременив и најлошото нешто беше кога дознава нејзиното политичко семејство, затоа што таа отиде во болница, поради бременост со висок ризик ... сопругот ја однесе, откако ми ја скрши мама! Ме отпуштија од работа, пријателите престанаа да зборуваат со мене, прва ми сврти грб мајка ми, практично изгубив сè, сè, моето верување, мојот срам, а да не ја спомнувам мојата девојка со која ќе се омажам и кого го уништив.. Денес живеам посмирено и иако звучи како приказна, тоа е вистина. ЗА МЕУВАЕ НА ГОЛЕМА LOУБОВ, Се сеќавам на тебе ГРЦИЈА ФАБИОЛА IИЈОН ВЕРГАРА, ТАМЕ БИЛЕ НЕКОЈ ПРЕД ТЕБЕ, НИКОЈ ПОСЕБЕ, Дури и помислен дека си во брак.

 79.   Хуан Хернандез dijo

  беракера

 80.   Корнелио Лилигуикота dijo

  Ми се допаѓа омажена жена, но не знам со кои методи да ја освојам. Може ли да ми дадеш совет на ФБ?

 81.   Корнелио Лилигуикота dijo

  Ми се допаѓа мажена жена, но не знам какви методи да освојам, работевме заедно три години.
  Многу добро, веќе и реков дека многу ми се допаѓа, но кога сакам да кажам wordsубовни зборови, многу се срамам

 82.   Корнелио Лилигуикота dijo

  Сакам да ми дадеш совет

 83.   Кристијан ба dijo

  Спектакуларни господа на Јиголо на врската, тоа ќе ми послужи огромно за моите нови практики. Јас секогаш велев дека сум рекол и ќе кажам, жени, за нас мажите се важни, и уште повеќе во куќата
  многу и чекам други предлози за примери

 84.   Хари dijo

  Не заборавајте дека е важно жената да се чувствува самоуверена и со некој кој е сигурен во себе.

 85.   Гиilleермо Урбанос dijo

  Во мојот случај, јас секогаш одам по брана, таа е вродена во мене ... Секогаш ми пречи и оној што ме запира, го ставам забот во него. неодамна падна една што ја испитував една година ... Супестаменте се за inуби, ми рече дека и го уништив животот ... но имав односи со неа само еднаш и не продолжувам затоа што сопругата веќе ме фати и имам дете надвор од брак. I'mал ми е што не продолжувам со неа, но би влегол во огромна неред
  .

 86.   xavier dijo

  Мојот случај е, ми се допаѓа мојата гефа, но таа е омажена со 2 деца, јас имам 21 година и таа 29, што можам да направам? ... Одам со неа две години и сега открив дека и таа ми се допаѓа многу би рекол. Ве молам, ако некој има можност да ми помогне во мојата е-пошта zxavier-13@hotmail.com

 87.   ПЕТЕР ПАНК dijo

  Иако сум доктор, морам да признаам дека пред се сум маж, откако страдам од нарушување на личноста, СУДУДИВ сум, според психијатриските теории и книги како што се ревидираниот DSM V и CIES 10. Како и да е, признавам, но она за што навистина станува збор е дека кога третирам жена како пациентка, првото нешто што мислам да ја заведам, ако е во брак многу повеќе. Знам дека е неетичко, всушност многумина легнав, моите омилени се движат од 35 до 45 години. Според експертите, тие велат дека се воспоставува однос на моќ кога пациентот е ранлив, а лекарот е оној кој владее, или има предност, не само во општото истражување, градите, стомакот, вагината, итн .; но исто така и во ефективниот, сексуален дел и дознавате за толку многу недостатоци, фантазии и фрустрации, сега гледам дека морав да се посветам на друга професија, затоа што препознавам дека сум многу слаба ... сепак од правни причини јас може да влезе во огромна борба, само што За да го избегнам ова, јас сум толку подли, што започнувам со заработка на нивната доверба, потоа се обидувам да се продадам и да се направам неопходен за нив, ќе се обидам да создадам зависност и тогаш табелата е сет ... толку многу жени маршираа низ мојот живот, јас започнувам земајќи им рака, овој едноставен контакт ги убива, тогаш тој ги остави да сакаат акција и под ова мислам на бакнежи, тогаш ги исмејувам, па тие бараат кревет ...

  Не можам да помогнам, жените се мојот пад

  1.    Ана dijo

   Се чувствувам лошо, дали може да ми помогнеш?

   1.    пончиски dijo

    Здраво Ана, кажи ни како можеме да ти помогнеме

    пончиски

 88.   Корнелио Лилигуикота dijo

  Сакам да дознаам повеќе за тоа како да освојам мажена жена

 89.   Браулио dijo

  Читањето на оваа статија ме засрами. Тоа е покана за пре adуба и неверство. Каква бесрамна.

  1.    Jorge dijo

   не биди квир

 90.   ФЕ КАСТЕЛОН dijo

  Одлични совети ... Понекогаш не се бараат „околностите“ што едноставно се случуваат ... Ми помага да ги ценам жените повеќе и да не ги исмејувам ... третирам како вистински дами.

 91.   Jade dijo

  Не, што можам да кажам. Полн е со пориви и тие само сакаат да легнеме, од она што го прочитав и добро. Им честитам бидејќи и нивните мајки се во брак, што им го препорачувам на сите! ° !! Тоа е да се оди во основно за да научат да пишуваат и да не бидат толку неуки, и добро мислам дека сите што пишуваат тука се грди затоа што сакаат да се загреваат, како да кажат ... епа туѓо млеко !!!! Не е можно да мислат дека омажена жена сака да wallирка така со некој од вас, во тој случај сите што ќе постигнат освојување ќе бидат повеќе од лесни. Но, еј, им се допаѓа лесно и тоа се случува брзо.
  Оди во училиште !!!!

 92.   Клаудија dijo

  хахахахаха !!! ХАХАХАЈАЈАА! Но, да видиме. Каква наивна манга! Освен 3 интервенции, останатото е „тага“. „Написот“ (како што го нарекуваат некои) е со длабока едноставност ... од другата страна (ќе забележите дека сум WЕНА), се плашам што толку многу мажи ги сфаќаат тие редови како нешто интересно и непогрешливо!
  Господа, секоја жена е различна. Секој брак е различен. Очигледно на некои ќе им недостасува „нешто“ во брачниот живот, а можеби и на некои ќе им биде „подостапно“, но овој факт е ЧИСТО ЧОВЕЧКА СОСТОЈБА, а не женска состојба.
  Имам впечаток дека „статијата“ мора да биде напишана од некој многу млад и / или неискусен. Како што вели еден од вашите коментари: »Можам да кажам дека не се бираат жените што ги заебава (….) Може да се иницираат, но на крајот тие одредуваат…». Womenените секогаш знаат кога ги „заведува“ и многу од нив се радуваат и дозволуваат да бидат „ласкани“ без да значи дека ќе одат понатаму (за разлика од многу мажи кои со помалку „тактики“ и реквизити паѓаат на мрежите жени).
  Момци, господа ... ВНИМАВАЈТЕ, стрелките одат и на два начина и имајте на ум дека многу жени сакаат да имаат „пријатели“ (хехе) внимателни и „разбирливи“ со кои никогаш, никогаш нема да одат чекор напред. Ова го велам за оние кои бараат нешто повеќе од фрлање. Кој игра со оган, велат тие, завршува да гори!
  Како и да е, најдобра среќа на сите (ќе ви треба!) И, ако имам некој совет, не глумете дека воопшто ги познавам жените. Фокусирајте се на еден и ќе имате задачи цел живот!
  Честитки!

  1.    зачуден dijo

   Леле! Тој месец си оставил зашеметена тетка ... многу си во право ... ти си скоро совршената жена ... само што имаш дефект ... »ЈАБИ !! СЕ ОБЕЛЕТЕ !!! СМЕЕЊЕ НА ГЛАС"

 93.   lu dijo

  ЛИЦЕТО КОИ МО И ПРАТИ СЕ УШТЕ ИЗНЕСЕТЕНО ОНА СЕ СЛУЧИ, ОТКАКО ТОА ТАКА ИЗГЛЕДИ ДА ГО НАПРАВИ И ПОБАРУВАШЕ ЗА НЕШТО ШТО МИСЛАМ САЛО ВЕMPНО да го достигнам, Ајде да се обидеме. * За себе кажете го името на единствената личност од спротивниот пол со која сакате да бидете (три пати ...) ... * Помислете на нешто што сакате да постигнете во текот на следната недела и повторете го тоа за себе (шест пати ) ... * Помислете на нешто што сакате да се случи помеѓу вас и посебната личност (што го кажавте во бр. 1) и кажете си го тоа (дванаесет пати)… * Сега направете една последна и последна желба за желбата што ја избравте . * Откако ќе го прочитате ова, имате 1 час да го испратите на 15 теми и она што го баравте ќе се оствари за 1 недела. Колку повеќе луѓе испратите, толку посилна ќе биде вашата желба. Ако изберете да го игнорирате ова писмо, ќе ви се случи спротивното од желбата или ова никогаш нема да се случи ………… .. Нека вашите денови бидат полни со достигнувања, а вашите ноќи со соништа копирајте го и залепете го во 15 или + теми

 94.   сопран dijo

  Секоја жена може да падне во најмалку очекуваниот момент Клаудија Јас не гледам ништо незрело во овие редови што беа напишани на почетокот, всушност раскажува сè што мора да се направи и зависи од секоја личност да има увид да ги примени советите на најсмислен момент, сите врски имаат подеми и падови и главната работа е да се добие довербата кај жртвата за која станува збор, така што таа самата ќе ви каже кога да напаѓате, единствените што не паѓаат се духовно силни и посветени на Бога, но како и на овој среден свет, повеќето луѓе се заборавени на Бога и повеќе се загрижени за нивниот личен опстанок, добро, можете да замислите, мислам дека сум малку болна, уживам да заведувам омажени жени и кога ќе ги убедам да имаат нешто со мене, едноставно се вратив хахаха уживам повеќе во оние што се фалат дека никогаш не би направиле такво нешто и тогаш ќе паднат поздрави, очигледно жените секогаш одат чекор по нас

 95.   Жоакин dijo

  здраво имам фантазија со дама од 35 години и таа има 16 годишна ќерка и ме флертуваат и живеат пред мојата куќа но не знам како да заведам 2 истовремено и да ги ставам јас во нивната куќа
  Дамата еднаш ме допре долу и ми рече дека ми се допаѓа мојот пенис и нејзината ќерка ме бакна по уста по грешка во еден агол, вистината е дека и двајцата имаат многу добро тело бидејќи имаат големи гради и прекрасен задник
  Помогни ми, што да правам? Не знам веќе што да правам
  мојата е-пошта е joaquin_daz@hotmail.com
  Имам 16

 96.   alex dijo

  Здраво, одам на колеџ и запознав девојка која многу ја сакам, но таа е омажена, ми рече дека има проблеми со сопругот, ја сакам, но мислам дека не покажува интерес за мене или ми недостасува дека ја освоив но не знам како, веќе не знам за што да зборувам, и п.с не можам да престанам да размислувам за неа, таа ме полудува, ми даде само 3 бакнежи на устата што им ги кажав нејзе дека бевме момчиња и требаше време да ми даде одговорот беше да но со еден услов да бидеме дискретни, но јас го молам за бакнеж или прегратка и тој не сака да ми го даде или тој ми дава бакнеж во образ и прегратка како да ми е роденден.
  Не знам што да направам за да ми одговара.

 97.   натан dijo

  Здраво, ако јас сум Натан од Рција Чако и вистината е дека јас ги потврдувам сите овие зборови мелози xq се така жената е создадена за друштво на мажот над степенот на бруталност што можеби ние како маж веруваме дека тие ја имаат. Поради ова, ние мора да го минимизираме нашето мачо и да го убедиме она што е потребно на жената дека ја гледаме убава и дека повеќе ја сакаме.

 98.   натан dijo

  Здраво, јас сум Натан, повторно ми се случува истото. Ја запознав оваа слатка шармантна млада жена поради нејзиниот елегантен и убав раст во естетиката на нејзиното тело, таа ме фасцинираше и се за inубив и ја сакам нејзината телевизија, но таа е омажена. така одлучувајќи да се одделиме од него x брачни проблеми враќајќи се на негова страна x состојба на индезивно серо продолжуваме. Кое на сето ова ме праша за време и кога ќе се вратам да бидам заедно работите ќе бидат поинакви, мислам така и се надевам дека ја сакам и ја сакам. натан и габриела

 99.   Марио dijo

  Но, што ако речената жена, освен што има сопруг, има и 1-годишна ќерка .. Дали има шанси? Да, јас ја опишувам мојата ситуација .. Јас сум скоро сигурен (50%) дека таа сè уште чувствува нешто за јас .. или барем тоа го чувствуваше на училиште ... дури и слеп човек ќе забележеше. Не знам ништо за таа жена веќе 5 години .. ако размислувам за неа можно е и таа да мисли за мене ... Знам што не сакам да направам не е многу нормално, но ми се допаѓа и не сум зборува само за нејзината фигура .. Во последно време ја видов на некои фотографии и таа е спектакуларна, сите спомени од неа ми дојдоа брзо .. Имам свој план, сега растојанието не разделува .. Сакам да и се јавам, и не знам како, но морам да сфатам дали таа навистина сака да одам .. тоа е многу суптилно, затоа морам да бидам внимателен ... вистината е дека би се согласил да ја гледам од далечина или да слушам нејзиниот глас .. Ако има некој што може да ме советува да го постигнам тоа, јас би бил вечно благодарен.

 100.   Erick dijo

  многу добро

 101.   Jејсонмок dijo

  Делумно се во право во објавеното, но не треба да излегувате од вашиот пат (како што велат во мојата земја), нема тешка жена, само лоша јакна (стратегија), ако сакате некој, пристапете до неа , разговарај со неа, но што е најважно, слушај ја… таа ќе ти каже што сака и кога сака…. нешто што

 102.   Jејсонмок dijo

  Делумно се во право во објавеното, но не треба да излегувате од вашиот пат (како што велат во мојата земја), нема тешка жена, само лоша јакна (стратегија), ако сакате некој, пристапете до неа , зборувај со неа, но што е најважно, слушај ја… таа ќе ти каже што сака и кога сака it. Нешто што ми одговара е да им зборувам на рамнодушен начин како да не ме интересираат. затоа што ако има нешто што ги привлекува жените тоа е рамнодушност ... тие секогаш се чувствуваат убаво и не можат да поднесат дека некој не ги смета така ... добро ... ми се допаднаа коментарите ... се надевам дека сегашноста добро ќе им служи ...

 103.   Даро dijo

  Неколку години одржував врска со мажена жена и која исто така сум мажена, се в loveубив, сега бевме лоши некое време, што да правам, не знам како да ја освојам повторно и веќе се познаваме премногу, кодовите, мислам рутина, jeубомора и други. НЕ би сакал да го изгубам, но мислам дека ми треба некаков совет за да го вратам, се надевам на некој совет, благодарам однапред

 104.   ПЕТЕР ПАНК dijo

  ПРЕД ДА ЗБОРУВАМ ДОКТОР, многу жени доаѓаат во мојата канцеларија, претежно оженети ... се случува 23-годишно девојче да дојде овде, да се ожени одамна и како што почнавме да имаме доверба, таа she рече мене ако можеше да ме сретне ... Се согласив на нејзиното барање, меѓу другото Таа ми раскажа за работи на кои нејзиниот сопруг не и обрнуваше внимание ... призна дека ми се допаѓа и затоа што тој ден воопшто немаше луѓе кога ќе дојдеше, решив да ја бакнам ... духовите се загреаа, но од почит кон моето работно место и реков дека не сакам да го сторам тоа… се вознемири и си замина. тој помина 2 месеци без да ја види до неодамна таа дојде, но таа не дојде сама ... срцето скоро ми падна бидејќи нејзиниот сопруг влезе прва и таа исто така беше супер сериозна ... се подготвив за сè за само неколку секунди ... излегува дека нејзиниот сопруг требаше да се консултира ... Тоа е прилично грдо искуство, прво затоа што сигурно ми го скрши лицето, потоа затоа што не бев многу етички да кажам, а потоа затоа што можеа да ме тужат. .. Се чувствував најглупаво, боите беа во моето лице, едвај зборував. И најтажно е што нејзиниот сопруг е супер кул, се чувствував како најлошото од човечко суштество ... Замислував што ќе се случи ако одам со жена ми некаде и излезе дека тој е со некого и јас без да знам, Би се чувствувал најжално…. Неколку дена подоцна оваа девојка се врати и вистината е дека е убава. Ми рече дека тргнува по својата работа, се чувствував трипати глупаво, гледам дека ова е премногу опасно ... она што ме загрижува е недискреција на оваа жена, затоа што ако можеше да ми го донесе сопругот и да се однесува најнеинферентно и по неколку дена вратете се да ме ебете .. ЛОШОТО Е ШТО МНОГУ СИ САКАМ И МИ БЕЛА ДА БИДАМ ERУБОВНИК D НЕ ЗНАВ КАКО ДА РЕАГИРАМ И TO ВИКАВ ДЕКА УБАВ ДА РАЗМИСЛАМ…

 105.   Исма dijo

  здраво… ..вистината е првиот чекор без да знам дека ја применувам, едноставно
  Мора да продолжите да го храните она што ве прави да се чувствувате сити, со што зборувам и ја угодувам вистината има проблеми со вашиот сегашен партнер, но верно верувам дека ќе завршам со неа во кревет ... .. давајќи и ја полнотата на да се биде жена, затоа што вистината Дамата е доста добра, покрај тоа што е интелигентна, има одлично тело што веќе би го сакале некои млади жени и почнувам да мислам дека е глупаво на нејзиниот партнер што повеќе не сака да присуствува за неа, и емоционално и сексуално, бидејќи вистината е дека гледам како сака да се заебава со мене, но како и да е. still Јас сè уште се борам да направам одлична сексуална сесија со неа.

 106.   Хозе dijo

  Коментарот што го објавувате е многу добар, навистина ми помогна, благодарам

 107.   Сантијаго dijo

  Вистината е дека сум во многу слична ситуација, има работи што се многу вистинити, сакам жена од мојата работа и знам дека и се допаѓа, очигледно е мажена за маж и имаат две деца, таа е 7 години постара од мене, но јас Привлекува многу ... Сфатив малку по малку дека е во фаза на монотонија со нејзиниот партнер и еднаш разговарав со неа сфатив дека не сака да го прифати, во тој момент беше кога и се приближив ... Не знам дали тоа што го направив погрешно или правилно, факт е дека ја фатив за рацете и и дадов бакнеж, и ја донесов устата до увото и и реков дека ја сакам од првиот ден кога ја видов ... таа молчеше и од тој ден таа беше јас многу малку одговарав на тоа како мислев дека ќе биде ... добро прашање е што ова многу ми служеше и научив многу, се надевам дека ќе ја освојам ... појаснувам дека не го правам тоа за да го уништам домот што таа го формираше, а уште помалку да ја однесам дома. кревет, ја сакам таа жена и сакам да бидам со неа за најголемиот делможно време ...

 108.   Луис dijo

  Па, не знам дали статијата е добра, но мислам дека мора да ја земеме предвид изреката „со прачката што ја мериш дека ќе те мерат“ толку мрзлива јама ... толку подобро пополнете ја онаа што ја имате дома и оставете ја надвор ... на крајот сите мажи сакаат само cu ... другиот ... затоа што се грижи за неа или луд ... и ако го сториш тоа тогаш каков идиот ... ... ха ... и поидиотска е жената што го создава ... ха

 109.   ЕМАНУЕЛ dijo

  Почитуван Луис, се забележува дека не сте живееле, и мажите и жените прават грешка кога мислат дека го имате вашиот партнер безбеден, стануваме предвидливи, монотони, во вниманието, во витештвото и во романтизмот, од друга страна, жените заминуваат ако се подготват, стануваат нешто невнимателни со својата личност ... ова за некој што е роден ловец како „Јас“ е смрт ... ова доаѓа и во кревет, не знаете што е да се јаде секогаш ист „леб со исто“. Некои жени заслужуваат да бидат легнати затоа што не знаат да прават ништо друго, јас тоа го велам без да сакам да изгледам мачо, за жал ги слушате како зборуваат и подобро е да ги затворите, исто како и многу мажи немаме ништо во мозокот, на пример вие ... кога навредувате десна рака и злокобно не правите ништо друго освен да го обвинувате вашиот недостаток, не знам дали сте на образование, но дали имате недостаток на искуство, КОГА ГИ ПОСТАВУВАТЕ ОЧИТЕ НА ДРУГА WЕНА што ВАШИ, тоа е затоа што човекот како и другите машки животни е дизајниран да го посее семето во друга земја, што е да се каже кај други жени. Кога зборувам за ова, мислам на инстинктот да го шириш своето семе што е можно повеќе, да ги зачуваш видовите или твоите гени, но еве го контрастот затоа што многумина од нас немаат ништо повеќе од 2 неврони, а се раѓа хуманизам и затоа дека се разликуваме од другите животни препорачувам да прочитате МАРКС, тој го објаснува сето тоа, пример е што мислите дека купувате среќа со прстени, со потпишани хартии, но она што го правите е да купите жена со права и обврски, тоа е нејзиното ропство е овековечено, кога жената ќе се осмели да биде неверна, таа ја сфаќа својата моќ да одлучи и да дејствува и тоа нè тера да трепериме, така што неверството е многу покомплексно отколку само да барате со кого да спиете во случај да не знаете, жени се поневерни од мажите, но тие се повеќе дискретни и не шетаат фалејќи се како нас, ние како добри мажи зборуваме за нашите освојувања, но тие нè учат, и тие знаат како да ги чуваат своите тајни. МОИ ПОЧИТУВАА ЗА WHЕНИТЕ КОИ СЕКОГАШ СЕ МИСТЕРИОЗНИ, КОИ ЈА ОБРАБОТУВААТ МОЈА ТРЕБА ДА ГИ ЗНАМ… ЕМАНУЕЛ

 110.   Керол dijo

  Па, ми се допадна статијата и вистината е, и јас го имам мојот! Јас сум во брак 5 години и деверот исто. Но, во тишина го сакав до сонцето денес. Секогаш имаше интензивни погледи без зборови. Потоа решив да разговарам со него, тој не ми рече било што! Размисли, вуууао! Така е точно она што тие го велат дека loveубовта е слепа затоа што се заколнав дека тој чувствува нешто за мене. Неговите погледи, неговите бакнежи во образот толку интензивни, неговиот мсм ... Сè укажуваше дека и тој ми се допаѓаше. Во она што му го кажав, тој веќе не ми пишува и се обидува да ме избегне! Јас го направив и тоа затоа што разбирам дека му е непријатно, но вчера го видов, се поздравивме со бакнеж и требаше само да ги допреме усните! Се обидувам да бидам рамнодушен кон мене, но не знам, ми се чинеше дека тој се преправаше. Мислам дека она што го има е дека не сака да му пропадне на својот брат, да го уништи толку многу изграден и неговите удобности! Јас го разбирам затоа што истото ми се случува, но ужасно е да се биде така. Тие ми рекоа дека рамнодушноста кога е измислена е затоа што има loveубов или затоа што се плашат од нас .. Но, еј, тоа е животот. Ние мора да подготви се за сè, бидејќи според она што ми го рекоа Штом ќе се открие сè, поверојатно е дека нешто ќе се случи помеѓу нив двајца и навистина ме плаши, дури и ако е тоа што најмногу го сакам. Мислам дека тоа е она што ни се случува, стравот да знаеме дека чувствуваме нешто друго отколку што го замислуваме!

 111.   Erick dijo

  Многу добро сега кога комшијата се грижи за себе затоа што има жена што секогаш сакав да имам секс

 112.   Патријарх dijo

  Ја сакав статијата и би сакал да го споделам моето искуство, можеби наскоро ќе го направам тоа!

 113.   Патријарх dijo

  Како што предложив пред некој ден, решив да го споделам моето искуство; Се надевам дека е забавен и корисен. Мојата намера е далеку од тоа да поттикнам некого да го имитира моето однесување; Ако може да биде отрезнувачки, тогаш ќе ја постигнам својата цел.
  Ситуацијата се враќа четири години наназад: Јас сум зрела дама, среќно оженета; Се сметам себеси и тие ме сметаат за многу елегантна, привлечна и со многу дефинирана личност; Јас сум мачо (не можам да помогнам), сакам храбри и многу мачо мажи. До точка! Како што замислувам, како и многумина, во мојата адолесценција имав многу возвратена loveубов; Заради ирелевантни околности, тој ме остави на друг, што никогаш не сум го видел или познал. Тој го направи својот живот далеку од мојата околина. Тешко ми беше, но го преболив. По неколку врски, го запознав сопругот на мојата работа како државен службеник и по кратка, но интензивна врска се венчавме.
  Јас сум во среќен брак многу години со тивок и нестабилен живот.
  Пред четири години и во ситуација принудена од околности, имав средба, по 30 години !, Со кого тој беше мојата прва убов.
  Бев во пресрет на неговиот татко што го ценев. За неговиот живот знаев од трети лица и дека тој е заинтересиран за мојот.
  Средбата што ја имавме беше неверојатна ситуација поради она што се случи. Мојот сопруг воопшто не сметаше дека е несоодветно да се разбудиме, иако јас изразив одредена неподготвеност за мојата нескриена непријателство кон бившата.
  Јас повеќе или помалку прецизно ја опишувам средбата што првично ја опишав како дрска, скоро груба и неетичка.
  Кога не поздравуваше на некое место одделено од остатокот на семејството и пријателите, тој ми рече:
  „Патри, пред сè ти благодарам што го разбуди татко ми, знам дека го ценеше и второ и иако околностите не се вистинските, ќе ти кажам дека не успеав да те заборавам сите овие години; Знам дека можеш да ми замериш и да ми фрлиш многу работи во лице, но мислам дека мора да бидеме позитивни, знаеш дека секогаш те почитував и нашата врска никогаш не беше извршена, мојата најголема желба е да ме направиш твоја и јас да направам ти мој Нема никаква врска со вашиот сопруг или мојата сопруга, тоа е нешто помеѓу вас и мене, продолжување на врската на начинот на кој сакате. Сега ќе ве треснам збогум и ќе ви оставам парче хартија со мојот мобилен број. Ако ви се чини соодветно, јавете ми се, се надевам и дека знаете дека ќе ви ја дадам целата наклоност, нежност и страст. »
  Јас сум жена што знае да се справи со секакви ситуации и е многу сигурна во себе, но не можете да замислите како останав, „скаменето е да кажам малку“. Во мојот ум импулси на лутина, омраза и изненадување преполн, не можев или не ми дадов можност да артикулирам збор, тој ми остави ливче хартија во раката кога се збогуваше и без понатамошно размилување си замина.
  (да се продолжи)

  1.    хаос dijo

   целото поглавје

 114.   Jaime dijo

  Да се ​​биде со мажена жена е убаво, но за fallingубувањето може да биде фатално и за двајцата мора да бидете јасни за целта што сакате и двајцата, без да им наштетувате на други луѓе и многу дискреција додека врската трае, бидејќи овој тип на врска нема трајно засекогаш, ниту пријателите не глумат Омажена жена и ’нуди што не можат да и’ дадат, биди јасен со нив и ќе видат дека ќе има среќен крај без да повреди никого, да бидеме јасни, мажена жена ја сакаме за спиење и направете ја среќна давајќи и го она што и недостасува, некаква loveубов што и се дава. Таа изгуби, но да не ги мешаме нејзините чувства и уште полошо да не се за inубуваме во неа сетете се дека е омажена има сопруг и деца можеби тие би го претрпел она во што уживаш, тоа е само убава врска

 115.   Роландо dijo

  Па, сè уште се сомневам, бидејќи бев во средно училиште сфатив дека тетка ми има проблеми со крвиот чичко, бидејќи тој беше пијан и наркоман, затоа што мислам дека и жените и мажите нè заебаваат непријатни, рутински ситуации, па дури и проблеми и судски процеси дома. Така, еден ден ја видов како речиси плаче и јас, без намера да влезам во нејзиниот живот, пристапив да се понудам како пријател, разговаравме за ова и за тоа (нормални и рутински работи), сè додека не започна да го елаборира начинот на кој нејзиниот сопруг веќе тој не ја сакаше, беше многу alousубоморен на неа и ја прекрши на многу начини, скоро и да ја удри; Еден од тие денови таа се потпре на мојот скут и јас ја погалував косата без злоба, ми ја стави раката на градите и исто како што липаше, ја спушти на висината на мојот ремен, што ме натера да се извлечам од бранот бидејќи како и секоја здраво, мојот пенис порасна брзо, но поради положбата во која се наоѓаше мојот пенис, ми беше непријатно затоа што грутката беше многу очигледна, со тоа што таа ми рече: што се случува? Зошто го стави тоа така? Мислев дека ќе тврдиш нешто од мене како да сум тетка ти или што се преправаш? но не беше така, само ми рече да се вратам следниот ден да зборувам помирно. Да скратам една приказна, ќе ти кажам дека тој ме покани да дојдам во неговата куќа и можев да ги видам неговите деца (3) во нивните кревети кои беа во една просторија и кога ме однесе кај него, (на пат ми рече дека сака да земе и ако сака) мислев дека нејзиниот сопруг не е таму; Но, кога пристигнав, го видов !!, бев во креветот Кинг Сајз, како спиеше, таа ми рече дека пристигнал пијан како пекол и дека нема да се разбуди до пред некој ден попладне, во тој момент јас не знам што да правам и мислам дека ми го виде лицето на сомнеж, но без да ми ја пушти раката, седна на работ од креветот, ме повлече малку и ме фати за ременот, тој го спушти затворањето на пантолоните, тој го извади мојот кур со брзина што не ми даде време да исчистам нешто во главата и започна со спектакуларен удар !!, мислам дека го стори тоа за да се одмазди, но во тој момент не можев да вртам други мисли освен да се заебавам таа Кучка како што сакав и онолку пати колку што можам, завршивме да го правиме тоа на сите можни пози што ми ги научи (можам да кажам дека таа ми беше учителка во секс) и да се заебаваме така! со сопругот покрај себе. Се колнам дека е вистина. Нема сомнение дека жените се нај курвите и најжешките суштества на земјата, само дека има такви кои се фрустрирани, повлечени и потиснати и оние кои ја даваат слободата на својата слобода (на сите нивоа) сексуално, социјално, сентиментално, итн. . накратко во тоа да бидат самите.
  Поминав околу 7 години како нејзин lубовник и таа беше омажена бидејќи искуството што го стекна со нејзиниот сопруг го уживаше со мене, а исто така ги искусивме и сексуалните активности на порно филмовите што ги носеше.
  добро за моментот тоа е сè, се надевам дека имате среќа со вашите освојувања на „пристојни брачни“

 116.   антиулио dijo

  Па млади луѓе, го ценам вашето искуство, тоа ќе ми помогне многу.
  И, ако ми дозволите, што се однесува до тоа да бидам со некој друг освен сопругата, сè може да се случи, но она што најмалку го сакам е да бидам за inубен во таа девојка, без разлика дали е ловена или слободна,
  Па, ќе ми го дадете вашиот коментар, кој патем е многу добар и точен,
  Ви благодарам,

 117.   Саманта onesонс dijo

  Здраво. Јас сум мажена жена со lубовник 10 години помлад од мене.Кога го запознав, ме привлече неговата слатка и срамежлива личност. што како одминуваше времето стануваше некој страшно смел што само напредуваше со мене и за кој бев изненаден на почетокот и подоцна ми ласкаше (имам 49 и 40 години), отсекогаш сум живеел живот посветен на работата, на домот, на децата, на сопруг и сл. па кога се случи ова, имав многу ноќи на будност и совест затоа што од моја страна не беше намерно. Па, тој е многу посветен, почитуван човек и пред се многу посветен на прашања
  духовно (чиј дел беше целата работа за покајанието и така натаму), но ние го сторивме тоа и не знам во која позиција да бидам: а) оженет, пожртвуван и пред се верен и потполно несреќен
  б) или да бидам со него (со што сум сигурен дека ќе ги направам несреќни суштествата што ме сакаат). .. што друго да ти кажам… ..

 118.   Хуан Морено dijo

  пс ... Пробав и таа тактика е сензационална ако работи
  сега тајно имаме добра врска затоа што за жал е омажена.
  но јас сум неговиот најдобар интимен пријател и со многу права
  ????

 119.   Патријарх dijo

  Претходниот пост што го испратив не влезе.

 120.   Рул dijo

  Не правете го она што не би сакале да ви го прават вас, тие сметаат дека мажените жени се полесни заради нивните недостатоци отколку што мислат дека имаат, но порано или подоцна сè е платено или вратено и останува само сеќавањето на треска ... ... толку многу жени и толку малку мажи да ги освојат наместо да размислуваат за мажени жени, да бараат самохрани жени и да бидат жестоки и да не им ставаат глупости во главите ... не вреди оној што решил да бракот е за нешто, но запомнете како барате оженет по некое време, тоа ви одговара за вас и тие нема да сакаат to

 121.   Патријарх dijo

  Се обидов да продолжам да ги коментирам моите искуства, но тие не влегуваат.

 122.   АНОНИМОЗНО dijo

  Не знам дали моето искуство е најлошо од сите. Се за loveубив во маж од 60 години и мојот сопруг е 20 години постар од мене. Работата е дека на 60-годишниот маж му требаа 2 години да се за loveуби и јас му верував. Но, кога мојот сопруг дозна, ме обвини за сè. Поминаа два месеци и тој ми рече дека мојот сопруг лаже, па ја презедов задачата да дознаам за себе. Во втората можност, тој исто така ме обвини мене, какво кукавичлук! Вистината е дека моето срце се претвори како камен како да верувам некому повторно. Вистината е дека нешто се расипа во мојот брак, било да е тоа доверба или loveубов. Но, најлошото во случајот е што јас сè уште размислувам за тој човек без да го заслужам тоа. Мојот сопруг сака да започнеме од нула. Фала му на Бога, за разлика од статијата, јас не сум лесна жена да легнувам со маж, дури и ако умирам за него.

 123.   Анонимен 2 dijo

  Мислам дека темата со која се занимаваме не е морална или ако она што го правиме е правилно или погрешно, станува збор за искуства за прашања на заведување, период.

 124.   Патријарх dijo

  Во согласност со она што Хаиме го посочи на 1 март, многу е важно да се разјаснат работите од самиот почеток. Обично никој не сака да раскине воспоставен брак. Надвор од ова, кој сака и може да ризикува, од друга страна енормно, дека приказната е откриена, знае дека и тоа содржи емоции.
  Продолжувајќи со искуството што почнав да го кажувам пред некое време, она што го искусив во текот на овие четири години е јасно позитивно и витално.
  Дојдете на поентата!: Firstе ја раскажам мојата прва средба сам со мојот прв дечко кој ќе го наречам тука «Начо».
  После нашата неверојатна средба во пресрет, поминав неколку дена размислувајќи за тоа и моето прво чувство на огорченост и омраза беше претворено во curубопитност и желба. Чувството на посакување од него во голема мера го нахрани моето „его“ и желбите на состанокот. Непотребно е да се каже, тој го чуваше ливчето со неговиот телефон. После 15-тина дена решив да му се јавам по телефон и да предложам состанок за размена на впечатоци. Кога одговорив на мојот повик, го забележав нервозен, но возбуден од состанокот. Без дополнителни времиња, му реков дека кога доаѓа во мојот град.
  Случајно во овој град, брат ми има стан за летото што го чува сопругот над него. Предложив можност за средба таму, идеја што му се чинеше одлична бидејќи станува збор за голема зграда, но во која практично никој не се познава.
  Начо ми рече дека ќе ја посети својата мајка 7 дена и дека кога ќе пристигне ќе ме извести.
  Таа недела на чекање беше за мене нелагодност помешана со желбата за состанокот.
  по точно 7 дена кога го добив повикот (наутро), посочувам дека сопругот работи наутро, а јас попладне.
  Се договоривме да се сретнеме следниот ден во 10 часот наутро, го чекав на подот и тој ќе за ringвонеше на вончето.
  Непотребно е да се каже, кога за ranвони myвончето срцето прескокна.
  - Начо?
  - Да
  Само што го отворив. Станот е нов и многу дискретен во однос на локацијата. Се поздравуваме со два бакнежи на образите. Откако седнавме во дневната соба, и реков дека сум многу изненаден од нејзиниот предлог, но дека ја ценам нејзината искреност и желба и дека сум подготвен и сакав да пробам, но под услов да нема занес или нешто слично тоа и дека состаноците би биле само кога и двајцата сакавме и во услови што и двајцата ги посакувавме. Му реков дека ме возбуди theубопитноста да го поседувам, бидејќи тоа всушност не се случи во тоа време. Му се чинеше совршено и без понатамошно разочарување и природно и во исто време тој нежно ја зеде мојата рака и ја стави на неговата мува; здивот ми фати. полека почна да ја води да ја гали сè уште не премногу тврд пакет. Јас се занесов бидејќи не може да биде поинаку. Морам да кажам дека нема жена, ниту мажена ниту слободна, ниту вдовица која може да одолее на галењето на член преку панталони. На моменти, волуменот и тургорот се зголемуваа. Во одреден момент, тој го извади веќе еректираниот и моќен фалус и јас, веќе тотално зачуден, започнав да го милувам и да го тријам на почетокот со голема нежност и грижа.
  (да се продолжи)

 125.   ALEJANDRO dijo

  Копчето ИБС РАБОТИ ЗА МЕНЕ

 126.   Анонимо 2 година dijo

  Добро за Патри, она што ни треба се идеи и жената исто така може да придонесе.

 127.   Патријарх dijo

  После еден момент му предложив да ме чека во спалната соба, одејќи во тоалетот. Кога заминав во комбинација, го најдов како седи на работ на креветот и со својот боксер вклучен! Легнав помеѓу чаршавите и му предложив да го стори истото. Без понатамошно разочарување, тој почна нежно да ми ги гали стомакот и градите. Без дополнителни разговори и коментари, го соблеков градникот и останав во гаќички. Морам да кажам дека имам големи и убави гради. Го замолив нежно да ме гали бидејќи ги имам многу чувствителни.
  Оставив да завршам без да возвратам. Ја почувствува четката на неговиот моќен член преку долната облека. До сега бев прилично возбудена и можев да видам како ми се влажни вагината. Ме бакна за вратот и за усните. Бидејќи се соочувавме во странична позиција, позицијата ни беше пријатна. Неговата возбуда беше голема. Таа конечно ја соблече долната облека и јас ги соблеков гаќичките, нежно потпирајќи го гласот на влезот на мојата вагина. Отпрвин тој ги воведе само глансите прошарани со триење и допири од истите на мојот клиторис. Јас јасно се сетив на големината и обликот на неговиот моќен кур, бидејќи иако никогаш не водевме loveубов, тој го мастурбираше во неколку наврати и го познавав см. до см.
  Постепено, продорните продлабочувања; За прв пат забележав како моќен и моќен член ме нападна нежно, но истовремено и решително. Неверојатно, кога почувствував како целиот пулсирачки фалус е закопан во мене, имав чувство дека ме уништија по втор пат.
  (да се продолжи)

 128.   Анонимен 2 dijo

  Убаво е да се читаат и споделуваат искуства, особено кога се толку добро напишани. Добро за Патри.

 129.   Карлос dijo

  ЛИЦЕТО КОИ МО И ПРАТИ СЕ УШТЕ ИЗНЕСЕТЕНО ОНА СЕ СЛУЧИ, ОТКАКО ТОА ТАКА ИЗГЛЕДИ ДА ГО НАПРАВИ И ПОБАРУВАШЕ ЗА НЕШТО ШТО МИСЛАМ САЛО ВЕMPНО да го достигнам, Ајде да се обидеме. * За себе кажете го името на единствената личност од спротивниот пол со која сакате да бидете (три пати ...) ... * Помислете на нешто што сакате да постигнете во текот на следната недела и повторете го тоа за себе (шест пати ) ... * Помислете на нешто што сакате да се случи помеѓу вас и посебната личност (што го кажавте во бр. 1) и кажете си го тоа (дванаесет пати)… * Сега направете една последна и последна желба за желбата што ја избравте . * Откако ќе го прочитате ова, имате 1 час да го испратите на 15 теми и она што го баравте ќе се оствари за 1 недела. Колку повеќе луѓе испратите, толку посилна ќе биде вашата желба. Ако изберете да го игнорирате ова писмо, ќе ви се случи спротивното од желбата или ова никогаш нема да се случи ………… .. Нека вашите денови бидат полни со достигнувања, а вашите ноќи со соништа копирајте го и залепете го во 15 или + теми

 130.   Роберто dijo

  Здраво, јас сум супер за inубена во мажена жена со деца и ние сме на иста возраст
  таа е со мене затоа што се чувствува многу добро со мене, тоа го велам затоа што ми рече
  Се случува, според моја гледна точка, нејзината врска со нејзиниот сопруг да биде благодарност
  Таа ми рече дека не може да го напушти затоа што тој направи многу добри работи за неа и помогна во многу работи, но како што го смени начинот на постоење, таа повеќе не го сака и дека најголем проблем е што таа никогаш немала оргазам со него, и со мене да, дека правам да се чувствува како жена, и ако сака да биде со мене, добар совет за мене

 131.   ј карли dijo

  Супер член, зрелост и психолошко зборување, тоа е емоционална инспирација кон личност само што се многу внимателни каде што даваат лош чекор ,,,,,,, збогум kindубезен читател

 132.   Леинад dijo

  Пред некое време се за loveубив во мажена жена и прво ми зборуваше многу добро, но после еден детал што престанав да го правам, верувам во неа и во нејзината loveубов барам да оставам сè за претрпеното, знам дека тоа е loveубов затоа што веќе траеше долго време и не прифатив ниту еден lубовник затоа што цело време размислувам за неа, таа го има најубавото име таму: Сесилија.

 133.   мала борба dijo

  Здраво, се заубив во снаата која е сестра на мојата сопруга, таа има 20 години и има 1 годишна ќерка, а јас 33 години, веќе го направив првиот чекор, играм шеги на неа и аста доаѓа да и ги бакне рацете, но таа го сфаќа тоа како шега и ништо друго, што друго да направам за конечно да ја однесам во кревет? Нејзиниот сопруг работи многу, но гледам дека тој е внимателен кон неа, што не е многу моја корист, но тоа е вистина и јас едвај се смеам, но јас ја смеам

 134.   жимена dijo

  ОДААТ да ги исечат јајцата, заради жешкото и жените, не ви дава срам, за нешто што завршуваат мртви и умрени, грешници. ТОА ВО СЛУЧАЈ НЕ ЗНАЕ КАКО ДА ГО ЦЕНАТ НЕГОВИОТ ПАРТНЕР, АКО ВО РЕАЛНОСТ ГО РАЗБИРААТ НИВНИОТ ПАРТНЕР, НЕМА ДА РАЗГЛЕДААТ ДА РАЗМИСЛУВААТ ЗА ОСВЕТУВА WHЕ ШТО НЕ ИМ одговара. ALLЕПКА НА ПЛОПИ И ПЛОЧИНИ, АМЕНСЕ СЕБЕСТА ИНТЕНТИЛНО И НЕМА ДА ПРЕДИЗВИЦАТ ДА Страдаат ОНИЕ КОИ НЕ ГО ЗАСЛУУВААТ, НО ТИЕ САМО САМО ПАМЕТНИ, АКО СЕ ВЕРУВААТ МНОГУ ДИСКРИТЕ, ИМЕБИЦИЛНИ!

  1.    Леинад dijo

   Мирно бебе, верувај ми, loveубовта е најчудната работа што постои
   па дури и вие не можете да знаете
   Во кого ќе се за loveубите, па дури и ако пробате сè
   Не можеш да ја извадиш од памет тоа ти го кажувам затоа што
   Пред околу 4 години ја запознав и од почит кон мојот партнер
   Никогаш не разговарав со неа и денес ја сакам повеќе од мојот живот.
   Се надевам дека ќе ти помогне чао.

 135.   Луис dijo

  Каков пост, зошто не ставате како да бидете манипулативен, лажливец, дебел, вообразен, површен и компулистички лажго? Овој пост многу добро го илустрира неверникот и оној што паѓа во нивните мрежи, празни, рамни, незрели, ограничени луѓе и многу, многу, лицемерни и цинични. Што има да се прочита

 136.   топлани dijo

  Рамон, фотографирај се со твојот петел многу крут, пиши позади дека ќе ебеш четворица како кучка и дека ќе се за inубиш, стави ја фотографијата во плик и му понуди ја лично, заедно со црвена каранфилче и зборот „Те сакам“ многу мек во нејзиното уво и ја моли да испие кафе или ручек; Веднаш ќе се оддалечите со насмевка и кога ќе ја напуштите работата тоа е ваше, ве уверувам дека ја ебете вкусно на денот на закажувањето, но тогаш ќе мора да издржите меѓу прашина и прашина џагор кој ќе ве испушти за нејзиниот несреќен живот од соседството на нејзиниот сопруг, таму треба да бидете внимателни и секогаш да giving давате причина и да давате злонамерни идеи против нејзиниот веќе кураж сопруг, давајќи го секогаш вашето мислење, никогаш вашиот совет; додека ја слушаш треба да се обидеш да ја загрееш повторно, до нејзиното уво и тивко, додека ја бакнуваш кожата како дете, wh шепотиш дека се чувствуваш добро со неа, дека нејзиниот сопруг е неблагодарен што не ја ценел доволно, колку сте среќни Мора да ја имате во вашите раце, др., ет., таму таа ќе престане да ви раскажува за нејзиниот живот и ќе ви ја стопли главата и ќе се посвети на бакнување и гоење на вашиот петел, време е за да те заебава како никогаш во животот, сега немој да се сечеш повеќе и ослободи го својот страст, цицај ја со порок и без разум, стави го курот во уста и кажи и да те гледа во очи за да може видете како уживате, мора да ја ебете во интервали од морбидно и сладост, бидете меки и нагли, приврзани и морбидни, направете ја да ужива како кучка, ставете ја на четири и камшикувајте ја задникот, јајте ја како кобила, влечете ја за коса и барај ги усните, и кажуваш перверзни работи на увото, конечно xaval, те гледам малку несмасен кога го имаш толку лесно, но не заборавај една работа, ако ја добиеш ќе имаш некој орган Асмос неопислив, но исто така и проблемите ќе започнат, вреднете го xaval и не влегувајте во кошули од единаесет прачки, не ве гледам многу убаво да се справите со таа жена, бидете внимателни.
  ова е одговор на приказната на Рамон

 137.   топлани dijo

  Луис, не биди луд човек ... сигурно си имал многу разум и широки хоризонти, добро морално ниво, па дури и одлична сексуална моќ, бил директен и никогаш не ти недостигала вистината, добро носење ... накратко, човечки пакет доблести; но се плашам дека твојата сопруга не те следеше во пресрет и беше нешто слично на она што го опишуваш во последните две редови на твојот говор, т.е. „жртва“ на искусен и трпелив неверник. А вие се будите од неизвесноста на куравите.
  Смири се дека Луисито наскоро ќе помине, кој знае дали еден ден нема да бидеш неверник на пост? Во Бабија. Да ги видиш како доаѓаат, затоа смири се и уживај, опушти се, имај низа можности да си поминеш убаво, имајте нешто и вратете ја насмевката и бидете малку повеќе череп човек.

 138.   топлани dijo

  Многумина од вас се оддалечуваат од суштината на објавата, тука зборуваме за тоа како да заведете мажена жена, а не за лични проблеми во длабочина, ајде да го ограничиме објавувањето на тоа прашање, и секој овде со идеите на некои и од други ќе излеземе со некоја корист, ова е говор за тоа како да ја подобриме нашата тактика со искуствата што се раскажуваат и да им помогнеме на другите во сомнежи или да го направиме првиот чекор, има многу моралисти, насилни изнервирани и кафири, има безброј објави за луѓе како нив

 139.   Талибанците. 22 dijo

  Goodе ги ставам овие добри совети да работат за мене, една мажена жена ме фасцинира, но таа никогаш не ми кажува ништо, ќе се раздени и ќе видиме чао ..

 140.   Луис е dijo

  Луд сум за мажена жена, таа се раздели но сега се врати со сопругот заради економски фактор, како да ја чувам ако немам пари, ако можеш да ме советуваш го ценам

 141.   Џексон dijo

  Добар совет е затоа што навистина природно ме бараат мажени жени или момчиња и ова ми помага повеќе да имам подобар избор во моментот на заведување

 142.   Ramon dijo

  И покрај сè, мислам дека најдоброто нешто е да се означите себе си. Да се ​​дружите цел ден со жена е мизерно губење време.
  Постојат многу начини да и кажеме на девојката дека ја сакаме и дека ситуацијата не дозволува никој да се лути. Едноставен коментар во стилот на „Со она што ми се допаѓаш за мене, ...!“ направено во јавност, може многу полесно да знае што мислиме. Откако ќе завршиме, само треба да почекаме и да ги видиме нивните реакции.
  Дека жената знае што сакаме, веднаш нè ослободува и и пренесува сомнежи и стравови.

  Ние, од тогаш па натаму да бидеме пријателски расположени, да се насмевнуваме, да намигнуваме ... итн

  Среќа!

 143.   Патријарх dijo

  Иако сум жена, сакам од време на време да го разгледувам овој форум и да ги набудувам триковите и стратегиите на мажите кога станува збор за освојување.
  Вистината е дека дојдовте на една милја и искуството што ќе го кажам е корисно во согласност со она што го посочува Рамон; Мора да се означите, да бидете забележани на суптилен начин и да знаете како да чекате.
  Моето искуство се враќа повеќе од две години. Секој што ги погледнал коментарите, веќе ќе го знае мојот ник од „Патри“.
  Јас сум оженет и со отворен ум (веќе неколку години).
  Јас навистина сакам облека, се облекувам добро и тие ме сметаат за елегантна и привлечна (иако воопшто не сакам да провоцирам).
  Обично одам во многу познат трговски комплекс да видам и да купам облека.
  Очигледно, вработените и менаџерите веќе ме познаваат, иако не сум запознат со никого.
  Во една пригода, еден директор на растенија (секогаш во костум во јакна и прилично убав и виртуелен, малку помлад од моето, дојде на моето барање да ме извести за квалитетот на облеката. Мојот сопруг беше присутен, иако не беше внимателен на ми го покажа квалитетот на облеката што ја држевме двајцата, тој ме фати за рака, нежно притискајќи ме. Ме остави на едно парче. Забележав како трепери од неговата несвесна дрскост. Не му кажав на сопругот за несреќата до избегнувајте непотребни проблеми.
  Оттогаш тој беше во право со мене, но секогаш кога одев во трговскиот центар секогаш забележував дека е нервозен и продолжува да оди напред и назад. Тој секогаш ме поздравуваше дискретно и јас возвраќав правилно; вака повеќе од една година ...
  (да се продолжи)

  1.    пончиски dijo

   Здраво Патри, ги прочитав вашите коментари и приказни во текот на неколку месеци и сфатив дека сум заинтересиран да се запознаам со вас и не е потребно тоа да биде лично, можеби со ова значи дека е исто толку безлично како кој било друг што не ни дозволува да се видиме.очите додека зборуваме чекам одговор од вашата страна дури и да е негативен

   вашиот обожавател се збогува
   пончиски

 144.   Патријарх dijo

  Искористувајќи го фактот дека имам бесплатни утра, сакам да продолжам да се сеќавам на искуствата. Вистината е дека сметам дека е возбудливо, се фокусирам на тоа.
  Во моментов имам, да речеме, три-насочни врски (мојот сопруг, моето поранешно момче и раководителот на фабриката на трговскиот центар што ќе го наречам тука „Хуан“). Вистината е дека трпеливоста и дискрецијата што ја покажа тој ме заврши плени и го поттикна моето его. Едно утро, кратко време по отворањето, тргнав кон трговскиот центар. Тој секогаш надгледуваше околу фабриката или во канцелариската област. Времето го поминав гледајќи во облеката на расеан начин. После еден момент го видов, секогаш толку облечен, уреден и машки. Со поглед го тврдев неговото внимание; да се маскира дека во тоа време имала фустан во рацете. Кога се приближи, му реков директно. „Здраво Хуан, се гледавме подолго време и знам дека сакаш да ме запознаеш и мене, погледни, влези во првата просторија и чекај ме, ќе се вратам за момент“. Ефектот од моите зборови беше огромен. Тој ги отвори очите и забележав како неговите ученици се шират. Почна да пелтечи: „Добро, одам таму, никој обично не влегува во тоа време“.
  Навистина, знаев дека првото нешто наутро има малку клиенти и вработените ја сортираат облеката. Тајно го видов како влегува во соблекувалната; Полека, по малку, зедов уште еден фустан и полека заминав во празната соблекувална. Имаше пет соблекувални, тивко го расчистив грлото малку и во моментот видов како се движи последната врата, без да размислувам за тоа влегов, ги закачив фустаните на решетката за палтото; него додека ја затвораше бравата. Без понатамошно размилување и без да кажам ништо, почнав да го милувам неговиот член преку панталоните ...
  (да се продолжи)

 145.   kevin dijo

  Па, јас бев со мажена жена, но тоа траеше 5 дена, бидејќи тоа беше само преку разговор кога ќе го видевме сопругот како ги прочита сите пораки дека гомна е вистина, таа има 24 години и јас имам 16 добри малку постари од мене вистинито

 146.   Патријарх dijo

  Можеби може да изненади некои од вас што жената може да одржува тристрана врска и да одржува рамнотежа. Објаснувањето е да се оддели loveубовта од сексот. Човекот отсекогаш се сметал дека го поседува овој факултет: одвојување на секс и убов. „Тајната“ е да се биде јасен во врската и да не се лаже. Во мојот случај, не барав ништо директно и успеав да ги разјаснам работите. Го сакам мојот сопруг, вистината е дека ниту еден од нас не е alousубоморен, но иако сексуално добро ни оди, тоа не ме комплетира. Спорадичните врски што ги имам со другите две не се посесивни и служат како сексуален комплемент. Beе има многу и многу кои не се согласуваат, но ве уверувам дека имајќи и јасно наведувајќи ги целите, работите можат да работат многу добро. Но, пази се! Дискрецијата е неопходна и имајте ја предвид огромната опасност од ова, да го наречеме, јас играм со оган. Ова е само за многу смели и ладнокрвни луѓе. Друг ден ќе продолжам да ги раскажувам своите искуства што мислам дека може да бидат интересни и корисни.
  (да се продолжи)

 147.   Андрес dijo

  Откако го прочитав вашето „благодарам“, за волја на вистината, не гледам смисла да имам врска и сметам дека е дрско што ќе кажете дека „го сакате вашиот сопруг“, а тоа не го велам со тивка или моралистичка личност, затоа што додека сум сингл ... добро Чилеанец бев многу добар за вебео, секогаш јасен, имајќи јасни работи со другата личност (и) ... но имајќи врска, никогаш не сум бил неверен ... што е поентата за формирање врска со друга личност, ако тој ќе продолжи да биде со други ?? ... »вистината, никој од нас не е alousубоморен» ... дали сте сигурни во тоа? сигурно го кажуваш тоа затоа што не си на местото на твојот сопруг, како куроло.
  Сосема сум сигурен дека исто како вас, 99% од оние што одговориле на овој напис се толку несвесни на умот што не им паѓа на памет да размислуваат како би било да се биде од другата страна, да се биде сопруг.

  Од друга страна, откако прочитаа многу коментари од момци кои веднаш бараат да ги злоупотребат информациите дадени во статијата; сакајќи да го искористам само за да "земе мажена жена во кревет" или "да го направи тој мал задник свој" или на стари луѓе кои сè што сакаат е да јадат помлада жена ... Срамота сум и лута, што има ѓубре на човек од тоа момче, кој не дава лајна за чувствата на другата личност и да не го спомнувам фактот дека тие ја нарушуваат врската едноставно поради себичноста на „удирање стап“. Оставајќи лош впечаток на сите други мажи кои навистина се за loveубени во оженета жена и кои имаат вистински интерес да ја направат среќна и да и дадат theубов, наклонетост и сигурност како што заслужува „добра жена“.

  Како рефлексија, никогаш не земајте го вашиот партнер здраво за готово, никој не е сопственик на никого ... нашиот партнер е со нас затоа што го сака, затоа што и се допаѓа нашата компанија ... и зависи само од нас дека ќе продолжи вака ; освојувањето на некоја личност не завршува во моментот кога ќе потпишете хартија или имате дете, тоа е постојана и периодична задача, исто како дишење или јадење. Единствената навистина посебна работа што двајца loversубовници можат да им ја дадат на своите партнери и што никој друг не може да им ја даде е ексклузивноста на нивното тело ... ако не се во можност да се грижат и да го почитуваат тоа ... не заслужуваат имаат врска

 148.   Андрес dijo

  Патри, Откако го прочитав твоето „благодарам“, јас навистина не гледам смисла да имам врска и сметам дека е дрско да кажам дека „го сакаш својот сопруг“ и не го велам ова со благо воспитано или моралистичко личност, бидејќи додека бев сингл ... добро Чилеанец бев многу добар за вебео, секогаш јасен, имајќи јасни работи со другата личност (и) ... но имајќи врска, никогаш не сум бил неверен. која е поентата да се формира една врска со друга личност, ако и понатаму ќе бидете со други ?? ... »вистината не е никој од нас jeубоморни» ... дали сте сигурни во тоа? сигурно го кажуваш тоа затоа што не си на местото на твојот сопруг, како куроло.
  Сосема сум сигурен дека исто како вас, 99% од оние што одговориле на овој напис се толку несвесни на умот што не им паѓа на памет да размислуваат како би било да се биде од другата страна, да се биде сопруг.

  Од друга страна, откако прочитаа многу коментари од момци кои веднаш бараат да ги злоупотребат информациите дадени во статијата; сакајќи да го искористам само за да "земе мажена жена во кревет" или "да го направи тој мал задник свој" или на стари луѓе кои сè што сакаат е да јадат помлада жена ... Срамота сум и лута, што има ѓубре на човек од тоа момче, кој не дава лајна за чувствата на другата личност и да не го спомнувам фактот дека тие ја нарушуваат врската едноставно поради себичноста на „удирање стап“. Оставајќи лош впечаток на сите други мажи кои навистина се за loveубени во оженета жена и кои имаат вистински интерес да ја направат среќна и да и дадат theубов, наклонетост и сигурност како што заслужува „добра жена“.

  Како рефлексија, никогаш не земајте го вашиот партнер здраво за готово, никој не е сопственик на никого ... нашиот партнер е со нас затоа што го сака, затоа што и се допаѓа нашата компанија ... и зависи само од нас дека ќе продолжи вака ; освојувањето на некоја личност не завршува во моментот кога ќе потпишете хартија или имате дете, тоа е постојана и периодична задача, исто како дишење или јадење. Единствената навистина посебна работа што двајца loversубовници можат да им ја дадат на своите партнери и што никој друг не може да им ја даде е ексклузивноста на нивното тело ... ако не се во можност да се грижат и да го почитуваат тоа ... не заслужуваат имаат врска

 149.   Патријарх dijo

  Бидејќи беше прво нешто наутро, соблекувалната беше многу тивка, па можевме да дејствуваме помирно. Во исто време кога тој го галеше својот член преку панталоните, почнавме да се бакнуваме. Одеднаш се разделуваме и се соблекуваме од половината надолу без да кажеме збор. Ние ја ставаме облеката на решетката. Вистината е дека дури и во моите најсензуални соништа не можев да замислам помоќен член. Цврстината на ерекцијата се издвојуваше кај него (за мене со најдобар квалитет), имаше и неверојатна дебелина.
  Во моментот нежно го фатив фалусот и почнав да се милувам со него како четка: клиторисот, надворешните усни ... На сето тоа тој ме држеше за задникот. Морам да кажам дека практично сме со иста висина (со потпетици јас малку повисока). Малку по малку почнав да го вметнувам членот во вагината со благи движења, прво гласот и малку по малку повеќе ... Со десната рака ја задржав и насочив пенетрацијата. По некое време ја повлеков раката кога подмачкувањето и возбудата беа оптимални и оставив да бидам тотално прикован. Останавме во центарот на соблекувалната, го почувствував тепањето на моќниот фалус во мене. Веќе започнавме поинтензивно движење на клипот и подолго патување. Сакав да ме гризат до самата основа на балансот ». Овој прв пат сфатив дека тој не може да постигне оргазам, па го замолив да ејакулира надвор. Бидејќи и неговата возбуда беше голема, ги забрзавме движењата, вистината беше малку надвор од чекор. Одеднаш го извлече членот и брзаше со брзање. Гледав, фасциниран, како излегоа три авиони сперма и паднаа пред моите нозе. Без да коментираме ништо, се облековме и ја отворив соблекувалната за да проверам дека нема никој. Во моја насока тој излезе и ми рече: „сега ќе се вратам“. Се врати со крпа со која ја собра семето. Излегов прв со фустаните во рака. Јас заминав. Овој прв круг го добив.
  (да се продолжи)

 150.   СВОЈОТ dijo

  КИЕРО ,ЕНА, НЕ Е БАРЕН, АЛА ИМА 2 GЕРИ, ОД КОЈА СЕКОГАШ ГО УСЛОВУВАМ УЛОГАТА НА ПАПА, НЕ ЗНАМ АМА ШЕГОТ Е КИЕРО ПОВЕЕ ОД МОЈОТ TOИВОТ НА КАБРОНАС.,.,.,. ,.,

 151.   ФРАНКЛИН dijo

  ВИСТИНАТА НА СЛУЧАЈОТ ЧИТАМ САМО НЕКОИ ВАШИ КОМЕНТАРИ. И Ајде да ти кажам дека ми дава многу средства што не ги знаеш ... тоа кога жената е во брак ... повеќе не мора да биде од никого ... само од нејзиниот сопруг ... ОВА ВЕEЕ СЕ ЗАКЛУЧУВА ПРЕД БОГ ... И НЕ ТРЕБА да се обидеме да ја освоиме TH. ДЕКА ГИ ПОВИКУВАМ ЗЛАТНИТЕ ЗАКОНИ ВО ИВОТОТ… НИКОГАШ НЕМА ДА ПОГЛЕДНЕМЕ ВО БАРАТА RIЕНА .. ОБИДЕТЕ ДА ГИ ЧУВАТЕ ГОЛЕМИТЕ ДИСТАГНИЦИ СО НЕГО .. ВО БИБЛИЈАТА ДАНГАЕ ИМ е нагласено .. СЕ КАКО ОКС ОДИ ВО КЛОГАТСКАТА куќа… ВО ДРУГИ ЗБОРОВИ Е СМРТ IS Е САМО МОЈОТ КОМЕНТАР I АЛА ТЕ СЕ ПОТСЕТУВАМ ВАORTНОТО ВА LА ВО IFИВОТОТ ISЕ СЕ ОБИДИ ДА СЕ СПАСУВАШ СВОЈ ДУШ W И НЕ … ЈАС СУМ ГРЕВНИК ДА ​​ГО ИСПОВВРУВАМ… НО ИМА ОГРАНИЧУВАА AT КОИ МОРА ДА ГИ ЧЕСТИМЕ ...

  1.    Хуан Пабло dijo

   90 проценти од жените се неверни, жената никогаш не се в inубува чувствува каприц и кога мажот се дава целосно тие прават што сакаат, како општо правило, мажот станува говара зад жената, но општо, тие врескаат неверници , многу се заебуваат ...... секоја мажена жена што сака и колку повеќе се многу здрави и скрупулозни, толку се неверни, јас имам 45 години и сум overубител на повеќе од 30 жени во брак и во реалноста не, тие ме бараат и јас сум грда. Немам присуство затоа и недоверувам на сопругата иако воопшто не ја notубоморам затоа ми вели дека не ја сакам, но како што вели старата поговорка со мерната шипка ќе се измери ... ..nuynca покажете им дека се заинтересирани, само бидете kindубезни со нив и никогаш не бидете груби со жена, или само бидете добри и направете ги богати и никогаш не се ослободувајте од нив и никогаш не пуштај еден.

  2.    крцкаво dijo

   Нема мамо ебато тато !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 152.   чирак dijo

  Ви благодарам многу, ќе ги ставам и вежбам тие совети, се надевам дека ќе бидам успешен, ќе биде прв пат

 153.   Армандо dijo

  Благодарение на сите што ги споделија своите совети и / или искуства, секој од нас ќе ги земе како што му одговара и ќе ги примени на ист начин. Поздрав до сите, особено Патри.

 154.   фито8362 dijo

  Вистината е дека тоа ми помогна да не го изгубам она што го имав толку долго, сопруга, и како што секогаш велам, ти никогаш не престануваш да учиш.
  Честитки и благодарам за советите

 155.   Js dijo

  Еден соработник постојано ме заведуваше, но бидејќи веќе бев во брак ја игнорирав и таа почна да се оддалечува од мене, еден ден почнав да ја забележувам и ја заведував, мислев дека нема да сака, но јас бев изненаден што прифати затоа што веќе има додворувач, иако ми вели дека не го сака, факт е дека имав односи со неа и подоцна ми рече дека сè што сака е да има дете и ако не не сакам повеќе да ме бара и дека ќе остане како мајка сингл, сака повторно и ми вели дека јас сум избраната и затоа ми ја даде невиноста, јас не знам што да правам затоа што сакам да имам секс со неа затоа што нејзиното тело ме привлекува, но не сакам ништо друго со неа и не знам што да и кажам за тоа што ми предлага да ја добијам бремена, ако некој може да ми даде совет затоа што нејзиното одлично тело ме полуде.

 156.   анонимен2011 dijo

  хаха да се грижи за јерму !!!

 157.   Орландо dijo

  Болен менуд @ и, неверството и предавството е најниско од човечкото суштество !!!

 158.   каптуристист dijo

  Некој што го чита ова, ми се допаѓа свекрвата затоа што ми даде причини да ја забележам
  Немам жена, живеам со моите деца (3) таа многу ми помага и го признавам тоа; но не знам како да му кажам што мислам со страв да го полевам и да го испратам многу далеку.
  и најлошото нешто е што тој повеќе не продолжува да ми помага како што гледаш
  неколку совети xfis ти благодарам
  некој со свое искуство и да ме советува.
  чао благодарам благодарам

 159.   Ianанкарло Баутиста dijo

  Освојувањето мажена жена е најлесната работа на светот, пред сè покажете го нејзиниот карактер, ако ова го прочита жена ќе разберат дека тоа е нешто што многу го ценат, ако дојдат на состанок или забава на пријатели, извади ја да танцува и покажи и колку е добра. ти си, ниту една жена не може да одолее на тоа, тогаш пристапи и нејзе како да нема интерес, туку пристапи и зборувај за нејзините проблеми и дај и совет, од време на време неколку шеги , дека те фаќа како ја гледаш и воила ќе ти се изјасни ...
  Одам три и сите со деца ... но тоа започна без да сакам ... Признавам, единственото нешто што не го знам е дека тоа ќе бидат нивните сопрузи ... дали ќе го сторат истото на јас? Кој знае, но никој не може да ти го одземе.

 160.   jj dijo

  Здраво, јас сум во ситуација да не знам што да правам, што ми препорачуваш? Тоа е жена која има две деца, има добар сопруг, тој ми е девер и многу ми се допаѓа жената но не знам дали ми се допаѓа, но јас веќе погледнав некои знаци Дури сме живееле заедно во иста куќа и би сакала да бидам со неа, како и јас да бидам со неа, исто така сум свесен дека таа има односи со нејзиниот сопруг во исто време е практично нешто занемарено што можам да направам

 161.   Јован dijo

  Па, на горната препорачувам да побарате да разговарате со речената жена за лични прашања и оттаму да започнете да го дознавате нејзиниот статус, што ќе ви овозможи да ги анализирате вашите можности. Ако откриете дека имате каква било шанса, треба да одите многу бавно и конечно препорачувам да ги прочитате претходните коментари, со среќа.

 162.   Татко ти dijo

  ИМАМ ПРОБЛЕМ… Ми се допаѓа лебот, но не и путерот, што да правам?
  ВЕ МОЛИМЕ ОДГОВОРЕТЕ !!

 163.   Erick dijo

  Имам ситуација според темата, ми се допаѓа мажена жена, има околу 35 години повеќе или помалку но јас имам 18 години и има и 2 мали деца, мажот е еден од оние панични мажи, знаеш. .. таа е малку, признавам дебела, но има многу убаво лице, досега не знам ни што да правам, дали да чекам неколку години или да се навивам и да ризикувам истовремено, јас се обидов да воспоставам контакт со очите и понекогаш ми успеваше и повеќе ја гледав. Сепак, за да не се видам толку очигледен, го свртев погледот по неколку секунди, понекогаш таа, како мој сосед, гледам дека таа ја напушта својата куќа и ако сакам да бидам надвор, јас исто така се обидов да го сокријам тоа, дури и не ја свртував да види хаха ески повеќе од што било, понекогаш станувам нервозен дека ќе сфати дека ми се допаѓа и ќе ми се смее нешто
  Но, исто така, пред неколку дена нешто се случи и не знам дали е показател дека и се допаѓа: Бев надвор со пријател и добро, таа ја напушти својата куќа, вистината е дека понекогаш е вообичаено да се гледаат жени во брак, со многу панталони. Гуанго, флип-апостолки и многу лабава јакна и нејзината коса многу неуредна, како да штотуку стана и добро ти велам дека излегуваше, но не ме виде мене и мојот пријател затоа што таа некако беше излезе со спуштена глава и веќе на почетокот За да оди, погледна нагоре (како да одеше во продавница или нешто слично) и кога погледна во нас се сврте и скоро кога влезе во нејзината куќа се свртев ја гледам настрана и видов дека пред да влезе кога таа и ја отвори вратата Тој загледа за момент и потоа влезе, пријателе, како што му верувам, му реков дека ми се допаѓа и добро ни падна на памет дека можеби влезе затоа што sorry беше жал што ја видов облечена, бидејќи ако таа се вратише затоа што тој ги заборави парите или агло затоа што тој веднаш излезе повторно, но тој веќе не знае Јас го збркав тоа време, затоа мислам дека има врска со тоа дали го привлекувам.

  На кратко, се надевам дека не се проширив премногу, но би сакал вашето мислење и искусен совет.

 164.   tony dijo

  Многу добар придонес ќе треба да го применам во пракса бидејќи ми се допаѓа стилистката каде што одам од првиот ден кога многу ми се допаѓаше и сè уште премногу ми се допаѓа !! вистината би бил мојот прв пат да имам врска со мажена жена! во исто време се чувствувам чудно, но сакам да се чувствувам така! Не знам дали се објаснувам! Кога на крајот ми ја мие косата, сето тоа се наежва кога ќе помине покрај рацете !!! таа има деца !!! Јас и реков дека излегувам за време на викендите и таа ми вели дека сака да излезе !! но не знам што ми се случува што не се осмелувам да му кажам да излезе !! Не знам дали ја гледам само на начин што таа е мој стилист, а не како пријателка !! Ми требаат совети !!!

 165.   грива dijo

  лилијанита аунк дали си оженет знаеш дека те сакам и дека ќе пробам се за да бидеме заедно .. ќе те чекам ако не е доволно не знам што друго да направам ... те заборавам не можам да пикита те сакам

 166.   грива dijo

  лилијанита аунк дали си оженет знаеш дека те сакам и дека ќе пробам се за да бидеме заедно .. ќе те чекам ако не е доволно не знам што друго да направам ... те заборавам не можам да пикита те сакам
  те сакам многу

  1.    Хорхе dijo

   Лицемери Дали не разбирате што ви заповедал Бог од почетокот на времето кога Бог го создал Адам, тој рече дека не е добро за мажот да биде сам и тој создаде соодветна жена и му рече на мажот заради блуд мажот ќе го остави татко и мајка и се придружи на неговата сопруга.
   и тој му рече на ЧОВЕКОТ како СВЕТА И СМРТНА ПОТВРДА дека нема да ја посакаш сопругата на соседот ...

  2.    ИЛУМИНИРАНИОТ dijo

   учиме колку што страдаме… ..

 167.   Хорхе dijo

  Лицемери Дали не разбирате што ви заповедал Бог од почетокот на времето кога Бог го создал Адам, тој рече дека не е добро за мажот да биде сам и тој создаде соодветна жена и му рече на мажот заради блуд мажот ќе го остави татко и мајка и се придружи на неговата сопруга.
  и тој му рече на ЧОВЕКОТ како СВЕТА И СМРТНА ОТВОР нема да ја посакате сопругата на вашиот сосед

  1.    R1 dijo

   ЕБЕ ЈОТО ЈОТО ЈОТО

 168.   Емануел dijo

  Јас сум млад оженет човек и моментално ги имам мојата сопруга и уште две други, а другите двајца се во брак и овој напис ви дава идеи да стапите во брак, но вистинскиот водич за освојување или заведување на жена е да бидете сами и секогаш искрени со вистина и тие никогаш нема да имаат проблеми, им реков на моите партнери уште од почетокот дека сум оженет и двајцата го знаат тоа и јас сум со нив веќе 12 години и трите фелисери секако дека сопругата не знае за другите и за другите не знам повеќе од сопругата не е во ред што правам јас, но јас ги сакам и тие ме сакаат иако сме во брак, сите секогаш си помагаме во се што е јасно секогаш без да знаеме дека сме заедно, ова е мојата поента и малку на мојата приказна

 169.   младинец dijo

  Вистината е дека ги имам видено сите коментари, некои добри и некои лоши според моето гледиште, мислам дека не треба да се плеткаш со мажени жени дури и ако се многу апетитни и богати, прочитав некои коментари кои Патри прави и вистината е Таа прави многу курва или курва и она што го кажува е чиста лага што ме тера да снимам приказни за сексуален роман или нешто слично, но на крајот тоа е друга приказна.
  Јас сум грешник и знам дека грешам, но вие не се осудувате, слушајте го ова сведоштво и не изневерувајте ги своите жени или не мешајте со мажени жени, тоа е чист и едноставен здрав разум, и ве молам молете се за мене така што БОГ ми простува на сите мои нечисти дела.,
  благодарам што ме прочита дури и ако некој погрешно ме процени, благодарам

 170.   тесен dijo

  EllУБОВНА МОЛИТВА магија да мислам на тебе! Со голема верба! Прочитајте ја внимателно оваа реченица и направете што ви кажува без да ги игнорирате чекорите што ќе ве замолат да ги следите, бидејќи во спротивно ќе добиете само спротивни резултати од она што го барате. Помислете на лицето со кое сакате да бидете и кажете го нивното име 3 пати. Размислете што сакате да и се случи на оваа личност во следната недела и повторете го тоа за себе 6 пати. Сега размислете што сакате со таа личност и кажете го еднаш. и сега кажете .. Зрак на светлината ве повикувам да ископате -име на личноста- каде е или со кого е и да го натерате да ме повика денес во loveубов и покајание. Ископајте сè што спречува - неговото име - да не дојде кај мене - нашето име -. Тргнете ги на страна сите оние кои придонесуваат да се оддалечиме и дека тој не мисли повеќе на други жени отколку што мисли само на мене - на нашето име - Дека тој ме повикува и ме сака. благодарам, благодарам за твојата мистериозна моќ што секогаш го исполнува она што се бара од него. Потоа, реченицата треба да ја објавите три пати, на три различни страници.

 171.   Хуго dijo

  Како можам да ја однесам сопругата на братучед ми во кревет, без да и кажам ништо на братучетка ми треба помош, таа е сосед со мало тело и испратив мало парче хартија, велејќи if дали прифати парче хартија и не ми одговори и очигледно не се налутила

 172.   брајан муриел dijo

  Мислам дека најдобриот начин за заведување на жената е со танци
  еротска или правејќи им масажи, на овој начин таа ќе се чувствува порелаксирано.

  Како да водите loveубов со маж

 173.   Вџ Вини dijo

  Додади ме

 174.   Замуел Нушес dijo

  Се в loveубив во мажена жена и не можам да го заборавам.

 175.   мау71 dijo

  Хахаха знаеш? Добро е да ги прочитате овие типови написи, да знаете што НЕ треба да коментираат жените пред „профитери“. Womenените се скапоцени и убави човечки суштества и НИКОЈ нема право да нè користи како парчиња месо. Ако мажите не се паметат, имаме чувства. Не правете „огревно дрво од паднатото дрво“, не знаете дали ќе платите за тоа со една од жените од исто семејство или не се сеќавате на вашите ќерки, сестри, па дури и на сиромашните мајки? Ајде да видиме, сега, # танцувај го овој врв на шајка за мене ».

 176.   див дијаз dijo

  Сакам да спијам со мојата долгра која е богата, како што правам некој да ми помогне

 177.   alex dijo

  Пред 4 години отидов со разделена жена, се сакавме но заврши по 4 месеци, потоа се врати кај сопрузите и бевме loversубовници скоро 2 години ... нешто што научив е да не малтретирам премногу, да се јавам ја кога ќе ти каже дека сега може Не ја притискај во нешто друго и да ја поддржуваш во сè .. секако дека беше нестабилен по карактер. Нешто што и зборував и пречеше и создавав проблеми .. ако дискретно помага премногу и обидете се да го поминете времето што можам да ви го дадам многу добро .. случајот е што е готово и тој ми остави дечко со повеќе карактер и нејзиниот сопруг премногу хахаха добро ме боли но и денес ми е другарка и се надевам дека наскоро ќе бидам со неа во кревет .. деталите се дека ебавата судбина го исмевав мојот живот пред 2 години запознав друга мажена жена, бевме пријатели и сè, но од јануари до датумот кога е јуни започнав да муабетем дека повеќе не и ставам батерии и затоа еден ден и се јавив за работа и ми рече дека нејзиниот сопруг ќе и купи друг автомобил и и реков дека служи добро И вие ме поканите таму, таа ми рече дека јас сум таа што треба да ја поканам, случајот е што друг ден и зборував и ми рече дека и е досадно и тогаш не ја поканив затоа што не сакаше излезе, заминавме неколку дена подоцна и излеговме само да видиме. willе ме кара да ми каже дека само пријатели не се ако нејзиниот сопруг беше таму, тогаш ќе имаше шанса .. Јас се однесував како што сите знаеме поддржувајќи, помагајќи барајќи малку за неа и нејзините деца фрлајќи комплименти, зјапајќи во неа и разговарајќи со неа во двојна смисла и гледајќи ја и правејќи ја многу да се смее, мислев дека таа веќе патувала на добар пат, но вистината е дека таа поставила бариери донекаде за нејзиниот сопруг што веќе ги сфатила. Јас не сум никој да му суди, но тој е алкохоличар од прва категорија, па дури и неодговорен со неа и нејзините деца, тој често ја расплакува ... факт е дека сега, бидејќи тој се дистанцираше малку, тешко ми се јавува или Јас и исто како што тој ми рече совет, му дадов помош, но исто така го повторив малку, ја направив мојата тактика .. за жал не сум го разгорил бакнеж x почит, му реков дека сакам да те видам и тој ми рече дека ми се јавил .. искрено тој е многу заинтересиран не x неговиот физички ке ако е убаво ако не е внатре .. денес сум заглавен и не знам што да правам затоа што вистината ако ме интересира и како и Им дадов неколку совети затоа што се надевам дека некои
  Запомнете да не вознемирувате цел ден освен кога знаете дека сопругот е таму, не допирајте прашања за брак, не преземајте улога над она што сте, мислам на lубовникот, тоа не работи, не бидете jeубоморни на сопругот бидејќи ова ги нервира, последната Секогаш имајте на ум дека е туѓа, дека не е ваша и дека нема да ја има нашата достапност ...

 178.   мика dijo

  Убавите жени можат да бидат застрашувачки. Тие се привлечни, самоуверени се и можат да добијат што сакаат момче, нели? Сигурно ќе помислите дека не сте доволно привлечна или самоуверена да излезете со девојка како тоа, нели?
  Можам да ти покажам дека не си во право
  Спиев со безброј жени. Модели, успешни деловни жени, па дури и некои девојки од колеџ.
  Јас сум нормално момче, дури и малку гик. Но, научив како да ги заведувам жените многу поубави и поуспешни од мене. Дозволете ми да ви ги кажам тајните во оваа книга што можете да ги преземете доколку сакате да спиете со многу жени.
  Преземете овде: http://tinyurl.com/lw49wrv

 179.   RE dijo

  Би сакал да знам дека сум Едо Мекс одвоена жена или постара К јас сум од 33 до 37 години имам 29 години INVESTORS7787@HOTMAIL.COM Чекам некаква порака

  1.    анонимни dijo

   Ако мајка ти ќе ја фати

 180.   Алехандро Фернандез dijo

  Здраво, многу добар совет, но мора да земете предвид кога темпераментот на жената е на одредено ниво на примитивизам, а срамежливоста е нејзината природна емоционална состојба, многу е тешко дури и да се приближите и конечно е фрустрирачки одговорот на пораката, од каква било природа ... Сè додека се слободни, мажената жена треба да продолжи како што е, освен ако не одлучи поинаку и спротивното ја вклучува „судбината или добрата среќа“ на крајот, не е здраво да се лаже, пишувам со едната рака затоа што jeубоморен сопруг ја ампутираше другата ... хехехе, тоа е шега, не е вистина но е многу можно така, жената е подобра сама, ако сакате да се зближите ...

  Со почит

 181.   Диего dijo

  Ова е многу девствено, а коментарите повеќе ...

 182.   Александар dijo

  Овој тип на написи е апсурден. Зошто по ѓаволите би се плеткал со мажена жена? Полесно ми е да мислам дека она што можев да и го направам на сопругата на друг маж ќе биде направено на мојата сопруга. Не правете го она што не сакате да ви биде направено. Едноставно како тоа.

 183.   рече dijo

  Имам 19 години и ми се допаѓа 45-годишна мажена жена и сакам да ја ебам и да ја испратам и не можам да ми кажам како ја правам ја гледам секој ден и ништо не можам да разговарам со неа како правам

 184.   сонцето dijo

  Сè е многу интересно, јас сум жена, се чини дека се убави со добро тело, и што се случува со женкарите, гледам човек што ми го привлекува вниманието и не сум во мир додека не се заебаваме, неколку пати, т.е. Јас одам во рајот и одам во пеколот со чисто задоволство, хахо незамисливото во loveубовта. Додека не видам следниот пат дека сакам да го сторам тоа, тогаш ќе ми здосади, и и ќе изгубам интерес, се откажувам. И одам на следниот што го имам на ум. Кој од сите храбри, кои се нарекуваат освојувачи, се осмелува да ме натера да се за fallубам.

 185.   Џек dijo

  Тоа боли како што мислат повеќето луѓе. Да се ​​има врска со мажена жена е пре ADуба. Тој е еден од најлошите гревови пред Бога и има сериозни последици. Меѓу другите, врската се гради од болка на една личност, привлекува сиромаштија, генерира омраза и расправии во семејства, болести и клетви кај деца и внуци. И најлошата смрт меѓу пре adубниците, како што вели Библијата.

 186.   Авраам dijo

  Здраво на сите, се надевам дека некој ќе одговори на ова затоа што ме поттикнува ... ја сакам свекрвата и сакам да спијам со неа онолку пати колку што сакаме ... таа има 37 години, а јас 19 и имам силен лик покрај тоа што му кажува скоро сè на својот партнер ... од она што ми го кажува мојата девојка дека е лесна, но вистината е дека ја гледам комплицирана ... би сакал некој да ми помогне да ја исполнам мојата фантазија со некој совет се надевам дека некој ќе ми одговори итно
  П.С. Се сомневам дека ја привлекувам затоа што многу ме гледа и кога сум без кошула, таа ме гледа многу притасно ПОМОШ ВЕ МОЛАМ !!!!!

 187.   ИЛУМИНИРАНИОТ dijo

  Вистината е дека сите овие идиоти кои коментираат дека сакаат да освојат мажена жена која се колне пред Бога дека ќе биде низ густа и слаба додека смртта не ги оддели од loveубовта на неговиот живот, на 15-годишна возраст се сметам себеси за позрел дека сите овие расипана со некохерентни и глупави фантазии во желбата да се уништи семејство на жена која веќе формирала семејство и е дел од столбот што ја поддржува loveубовта меѓу неа и нејзините најблиски.

 188.   Лара Луиз dijo

  Поздрав, јас сум Лара Луиз од Бразил, но има седиште во Калифорнија (САД) Среќна сум денес затоа што го постигнав тоа што
  Отсекогаш сум сакал. Наидов на ДР.Зубија кои ја сменија формата во она што е денес. сакам
  Кажете му многу голема благодарност до него, сакам да ве известам дека тој може да го стори истото за вас. И јас имам
  Најдобро е да дознаете по земањето на вашите билки дека се природни и немаат несакани ефекти
  Билкар што сум го сретнал во животот. Кога првпат видов дека никогаш не верував дека е реално сè додека
  Почнувам да ги гледам промените во моето тело, му велам голема благодарност каде и да е.
  Контактирајте го zubiazabiadum@yahoo.com Знам дека ги зголемува и задникот и градите

 189.   фери dijo

  Верувам дека оние што ја нервираат мажената жена се најлошите луѓе за уништување на врската.

 190.   Франциско dijo

  Чувствувам голема привлечност со оженет пријател на сестра ми, мислам дека атракцијата е реципрочна бидејќи понекогаш се гледаме во очи и се смееме или кога се поздравуваме или се збогуваме, ако не е таа, јас сум тој што допира раката на другиот. Не знам дали ќе бидат мои идеи дека може да има нешто и не знам како да одам напред

 191.   Anonimo dijo

  Се обидувам да се поврзам со тетка ми, таа покажува смело однесување кон мене, јас сум двојно поголема од нејзината ќерка, и добро и испратив порака, и таа ми рече да остане тајна меѓу нас и да и испратам само порака кога сум сам