Како да совладате фудбалска топка?

futbolНе треба да има ништо повеќе од жените отколку да гледаат како маж доминира а фудбалска топка… Колку и да изгледа чудно, ова ги импресионира девојките, но вистината е дека не секој може да изврши правилно владеење со топката.

За да се навикне ногата, првото нешто што треба да направите е да се обидете да доминирате со топката бос, така што ќе се навикнете и на тој начин нозете ќе бидат посилни кога ќе ја шутнете топката, ќе ги видите резултатите. Потоа обидете се да ја одбиете топката од theидот и да ја фатите во воздухот и да ги направите сите повлекувања што можете. Ова ќе ви овозможи координација на менталната и физичката контрола што ви треба.

Измешајте го ова со други видови практики, како што се удари кон гол или игри со топка. Тогаш, кога веќе имате благо запознавање со топката бос, облечете ги чевлите и обидете се да ја доминирате топката со чевлите. Seeе видите дека ви е полесно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

21 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   matias dijo

  Ви благодарам многу, не знаев како да го совладам, но сега ќе знам благодарение на вас навистина сакам фудбал и имам 8 години

 2.   matias dijo

  Ви благодарам толку несовесно

 3.   JHonaxD dijo

  Ви благодарам мажи, но би сакал да ми испратите повеќе совети

 4.   Хавиер dijo

  благодарам за сè што сега ќе купам топка и така ќе научам да доминирам над неа играјќи топка секој ден

 5.   EDGAR dijo

  НЕ СИ ЛА LАВ, само ти треба нешто што се нарекува талент и имагинација

  1.    Франко dijo

   Вистина е, може да го удрите посилно. Едноставно е
   Кога удирате нешто силно, координатите за болка се испраќаат до мозокот и се создаваат микро фрактури (во овој случај во стапалото). и кога тие микро фрактури се зацврстуваат, тие стануваат потешки и поотпорни.

 6.   Даниел dijo

  благодарение на вашиот совет ќе ги следам

 7.   Павле dijo

  Благодарам, чувајте го советот, она што се случува е дека знам дриблинзи на артсо, но многу лошо доминирам со топката

 8.   таво dijo

  Не дамка за одење бос Јас закопав стакло пинчи и ми даде гангрена сега тие ќе ми ја ампутираат ногата, но ти благодарам брат, твојот совет ми послужи иако не траеше долго.

 9.   Павле dijo

  wena xoro имам ден со твојот совет да доминирам со топката и подобро ми е добро

 10.   Лионел Меси dijo

  Здраво, јас сум Лионел Меси, твојот трик е добар, но подобро е да вежбаш секој ден со чевли и кога доминираш со чешел, повлечи се благодарам од Барселона Лионел Меси

 11.   Кристијан dijo

  Ви благодариме за вашето добро мислење, ако знаете за спортот

 12.   алекс аиртон dijo

  Би сакал да бидам играч на фудбал и многу благодарам за советот се надевам дека ќе ми помогне !!!!!!

 13.   франк dijo

  Сакам да знам како да доминирам со топката и да правам претстави

 14.   alfred dijo

  добро е, прати ми повеќе трикови

 15.   Марија Фернанда dijo

  Хахахаха, жените не се многу фасцинирани, но сепак е одлично што мажите знаат да доминираат со топката, сметам дека е прекрасно

 16.   туто dijo

  БЛАГОДАРАМ МИ ИСПРАТИШ ПОВЕЕ ТРИКОВИ ИЛИ ТЕХНИКИ ДА ГО УСЛУГАМ ТОПКАТА ... СТААМ 89 ГОДИНИ И WЕ САКАМ ДА ЈА ИМАМ ТАА ДЕВИЦА ВИ БЛАГОДАРАМ ... КОЛЕЦИТЕ БАГАТ ТУКА ....

 17.   освалдо dijo

  Сакам да научам да ја држам топката на моето рамо, но не знам како секој пат кога ќе скокам на рамото и ќе падне

 18.   акселелмаскол dijo

  Има многу фаули ... не е важно мене многу ми се допаднаа, сега можам подобро да доминирам во топката

  1.    Шабелин dijo

   Кул е, сакам само неколку совети

 19.   Сатоши dijo

  благодарам на сите што го напишаа тоа за футботл затоа што на почетокот не ја знаев промената, сега можам да доминирам со топката