Како да се грижите за рацете и нозете на мажите

се грижи за рацете и нозете на мажите

Грижата за рацете и нозете кај мажите веќе не е табу тема за многу луѓе. Се чинеше дека станува збор за женско прашање, но тоа веќе го знаеме грижата за телото за многу мажи многу го персонифицира нивниот изглед. Рацете се скоро првото нешто што човекот го цени и ако ги има распоредени, згрижени со исечените нокти, ќе одреди многу од типот на личност која се грижи за себе.

Малку по малку, мажите се здобиваат со територија што се грижат и е така нешто што го цени окото и ги прави да се чувствуваат добро за себе. Одржувањето на рацете и стапалата добро негувани е важно за да се создаде тој добар впечаток. Дадовме совети за како да се грижи за косата, како да се добие прекрасна брада, дури и дајте ги најдобрите идеи за се грижи за машките лица. Сега се фокусираат нашите мали совети како треба да се грижиме за стапалата и рацете.

Зошто е важно да се грижите за стапалата и рацете?

За многу луѓе, грижата за овој дел од телото прави да се чувствуваат многу подобро. Секогаш ќе има многу луѓе кои се благодарни да видат кога некое лице се грижи дел видлив како рацете и друг дел што има тенденција да се истроши многу како стапалата.

Сезонски промени со екстремни температури или работни места страдаат од некои мажи, тие прават голема абење. Во вашите раце можете да видите дека ги претрпуваат тие пукнатини или рани што предизвикуваат голема сувост. Стапалата со топлина исто така страдаат од голема непријатност и голема тежина.

Како да направите нега на рацете

се грижи за рацете и нозете на мажите

Многу мажи веќе се обложуваат на одење во козметички салон за да се грижат за своите раце. Се разбира, во рамките на грижата за рацете нема да вклучиме лак, иако има многу мажи кои веќе избираат да ги обојат своите нокти со безбоен, лак за поправка. Во случај на случаи кога сакаат да застаклат, тие ќе изберат специјални бои како црна, виолетова, сина или лакмус.

Е има пилинг во длабочина што ќе помогне да се отстранат сите мртви клетки и отстрани некои црни точки ако има нешто. Во случај да не верувате, овој чекор помага да се подмлади кожата, да и се даде многу поголема свежина и мекост, резултатот ќе се забележи

Подоцна ќе се направи клипинг за нокти, во некои случаи може да се изедначи со помош на датотека. Кутикулите ќе се отстранат и ќе се нанесе хидрантно масло на кутикулите за да се омекнат. Конечно тоа ќе заврши да даде многу добра хидратација во рацете со многу специјални компоненти, релаксирачки, освежувачки и обезбедувајќи вода што и е потребна на кожата.

Производи за хидратација на рацете

се грижи за рацете и нозете на мажите

Рок крем за раце има состав кој помага да се вратат сувите раце, специјално формулиран за да обезбеди голема хидратација и да не додава маснотии во рацете. Смирува и одржува влага во кожата и е индициран за оние раце кои страдаат.

Rickell машки крем за раце е уште еден производ што длабоко се грижи за рацете на мажите. Лесен е и брзо се апсорбира и содржи низа природни состојки кои длабоко ја хидрираат и зацврстуваат кожата.

Ахава кремот е минерален крем создаден да се грижи за рацете запоставени од екстремна клима или присилна работа. Има голема моќ да ја поправи испуканата и сува кожа, давајќи голема флексибилност.

За нега на стапалата

се грижи за рацете и нозете на мажите

Оваа област ја има и таа посебна грижа што им е потребна на многумина од нас. Во многу центри за убавина веќе можете да започнете со неколку стапки натопени во вода околу 30 минути и почекајте ги чудата што можат да ви ги понудат.

Може да започне со нежна и смирувачка масажа или да заврши со неа, Нема да биде од суштинско значење да покажувате убави нозе, но вашето тело и благосостојба ќе го ценат тоа. Сите нокти на нозете ќе бидат исечени за да го дадат тој точен и чист изглед.

Бидејќи тоа е област секогаш изложена на голема тежина и нечистотија ќе се направи обид да се исчистат сите траги од нечистотија што може да се најде меѓу ноктите. Исто така, ќе продолжи да исечете ги сите можни кожи што ги сочинуваат тие кутикули кои го даваат тој лош изглед.

Целата мртва кожа и одредени калуси ќе бидат отстранети и полирани сè додека стапалата не ја достигнат таа мазност колку ќе биде ценето. Специјалистот може да вклучи на крајот гелови и смирувачки лосиони помеѓу стапалата и глуждовите, нешто што ќе биде ценето.

Производи за хидратација на стапалата

се грижи за рацете и нозете на мажите

Органски крем за стапала ши се прави со путер од ши, витамин Е, алое вера и масло од марула за да ги поправите нозете во длабочина. Тие се есенцијални и врвни состојки кои ги поправаат сувите и испукани калуси, калуси и потпетици.

Навлажнувачки крем Neutrogena Ultra е дизајниран за нега на машки нозе. Погоден е дури и за многу сува кожа бидејќи неговите компоненти засновани на глицерин и вазелин помагаат да се даде чувство на длабоко олеснување. Составен е од Алантоин, состојка која ги забрзува природните процеси на заздравување на кожата и дава екстремна мекост.

Сите овие грижи ќе помогнат да се задржи изгледот многу поздрава, де-стрес на кожата, оксигенирајте ја и создадете поголема циркулација. Се согласуваме дека вршењето на оваа грижа е прашање на грижа за вашето здравје и исто така помагање да се подигне вашето расположение, ќе го цените тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.