Како да вклучите жена

секс во двојки

Не е лесно да се задоволи една жена, особено затоа што техниките што можат да и ’одговараат на една жена не можат да и’ одговараат на друга жена. Бидејќи тие не го разбираат начинот на кој жените размислуваат за сексот и разликите во машката сексуална возбуда, обично се прават многу грешки. Многу мажи не знаат како да се возбуди жената и тие завршуваат вообичаени грешки.

Затоа, ние ќе ве научиме на сè што треба да знаете за да бидете подобро во кревет и да научите како да ја возбудите жената.

Општи знаења

заведување на жени

Womenените не се како мажите во однос на сексот, иако се исто така сексуални, за две секунди нема да одат од 0 до 100. Со нив треба да поминете некое време загревајќи ги. Мора да создадете еден вид сексуална напнатост помеѓу вас и неа. Се состои од вар и песок, односно мал чекор напред и мал чекор назад: страсно бакнете ја и потоа малку забавете, Преку оваа војна на влечење ќе го натерате да чека за спиење.

Од друга страна, кога е вистинското време, треба да планирате да ја подготвите околината за да ја направите романтична и пријатна, да пуштите нежна музика, да користите слаби светла и да се грижите за сопствената слика, да носите секси долна облека и парфеми и да се грижите за твојот здив Ако јадете вечера претходно, најдобро е да носите гума за џвакање или нешто што може да го подобри здивот во случај да немате можност да ги миете забите.

Трикови за да научите како да возбудите жена

како да се возбуди жената

 • Галењето е важно: допирајќи ја, лизгајќи ги рацете надолу, исчистете го нејзиното тело со усните, итн ... Добра идеја е да започнете со масажа.
 • Погледнете ја во очи: На пример, кога ја галат или си играат со нејзината коса, жените сметаат дека контактот со очите е многу возбудлив.
 • Шепоти во увото: Шепотињата се многу возбудливи за жените, изберете ги вистинските зборови и не паѓајте во вулгарност.
 • Стимулирајте го нејзиниот клиторис: Ако сакате да доживее незаборавен оргазам, мора да и го галите клиторисот, прво да ги навлажнете прстите, да не притискате, да се тркалате нежно со врвовите на прстите и да нацртате мали кругови. Потоа можете да продолжите да го користите вашиот јазик, следејќи ја истата филозофија, односно да не го користите вашиот јазик премногу напорно и да цртате мали кругови.
 • Одвојте време: При вметнување, барем првично, направете го тоа со мазна брзина. Не е важно дали таа ќе ве замоли да одите побрзо, само опуштете се, таа ќе се чувствува посилно и повозбудено.
 • Уживајте: Ако сфати дека уживате, ќе ми биде драго да чуе убави гласови од вас, ако ја погледнете и во очи, ќе ја пуштите во рајот.
 • Доверба: не двоумете се премногу. Пробајте нешто што мислите дека може да му се допадне. Прво пробај. Ако видите добар одговор, можете да пробате повеќе. На пример, брадавицата е многу возбудлива област за жените, но некои луѓе сакаат да се третираат нежно, а други се повеќе воодушевени. Обидете се прво да ги погалите по брадавиците. Ако одговорот е добар, можете да се обидете да бидете постраствени.
 • Променете го вашето држење на телото: Пробајте различни пози, вие и таа можете да изберете да го контролирате моментот.

Грешки при вклучување на жена

како правилно да се возбуди жената

Како што споменавме на почетокот на статијата, има многу вообичаени грешки направени при вклучување на жена. Ајде да видиме кои се тие:

 • Не трошење доволно време на прелиминарните натпревари.
 • Не обрнувајќи внимание на личната хигиена и долна облека. Мирисајте добро и важно е да носите соодветна долна облека. Секако дека нема што да се носат чорапи во кревет, што ќе го намали морбидитетот на секоја жена.
 • Да не биде расеан: Гледањето во телефон додека сте на дело или ве расејува од што било друго, ќе го прекине моментот.
 • Подгответе кондом: Избегнувајте да ја отворате кутијата и да го одделите кондомот од другиот. Ако сте подготвиле кондом, извадете го од кутијата и одделете го, тогаш овие неколку секунди се важно време што можете да го заштедите.
 • Нема возбудлива атмосфера: добрата музика и слабото осветлување ќе ги направат работите повозбудливи.
 • Бакнување премногу грубо: Треба да се бакнувате нежно и полека, подобро е целата концентрација да ја ставите на давање неколку добри бакнежи отколку на давање премногу и премногу грубо.
 • Клиторисот не е како волшебно копче: Не е потребно да се фокусирате само на оваа област, но има и други области на жени кои бараат поголемо внимание. Не го злоупотребувајте.

Некои совети

Првиот чекор за возбудување на жените е да знаете што ги возбудува. Општо земено, жените се со поголема веројатност да се разбудат од аудитивни и тактилни стимули. Врз основа на ова, жената е трогната од приказни за заговор, емотивна содржина и детали од порнографски игри, што ја прави да се чувствува дека е протагонист на сопствената фантазија. Ако на ова додадеме и други стимули, како што се мирис, вкус и добри визуелни ефекти, успехот е сигурен.

Кога станува збор за совети или трикови за возбуда на жената, најважно е комуникација, или директно (зборување) или обрнување внимание на нејзините одговори на различни стимули и разбирање за нејзините преференции. Ние мора да знаеме кога жената е возбудена и добро ја завршивме работата. Кога сте на состанок, може да доживеете одредени физиолошки реакции, иако тие не се забележуваат лесно. Понекогаш треба да бидете многу внимателни за да ги фатите. Да видиме кои се тие сигнали:

 • Навлажнување на вагината со течност за подмачкување.
 • Гласот на клиторисот отекува.
 • Црвенило на кожата (сексуално црвенило).
 • Ерекција на брадавиците.
 • Мало зголемување на големината на градите.
 • Хипервентилација, зголемена стапка на дишење.
 • појава на срцева фреквенција.
 • Зголемено потење

Исто така, може да се забележат промени во нивното однесување, реакции и коментари. Со збирот на сите овие индикации можеме да знаеме дали жената е пријатна или непријатна.

Како што можете да видите, има неколку важни точки што треба да ги имате предвид за да научите како правилно да ја вклучите жената. Сепак, мора да имаме предвид дека можеме да бидеме екстраполирани за секоја од жените што ќе ги сретнете. Затоа, фокусирајте се на она што служи како индикатор кај секоја личност.

Се надевам дека со оваа информација ќе научите како ќе се вклучи жената.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.