Како да бидете привлечни

како да се биде атрактивен според науката

Секоја личност има својствени карактеристики кои се одредуваат според генетиката на секоја од нив. Имајте на ум дека ќе има луѓе кои повеќе н like сакаат и други кои помалку. Сепак, дури и со која било генетика, може да ја искористиме ако знаеме како добро да го користиме оружјето. Многу мажи не знаат добро како да се биде привлечен и завршуваат со губење добро лице или добро тело.

Затоа, ќе го посветиме овој напис за да ви каже кои се најдобрите совети и трикови за да научите како да бидете привлечни.

Како да бидете привлечни

Биди свој

Има некои совети што се даваат од научна гледна точка, бидејќи се докажани. На пример, многу е подобро да се биде позрел бидејќи повеќето жени ги сакаат постари. Womenените ги привлекуваат постари мажи кога ќе постигнат економска независност. Некои студии го поврзуваат со моќта. Ова го перцепираат и оние луѓе кои имаат повисок животен стандард, така што ќе биде и повисоко ниво на привлечност. Можеби скап автомобил или луксузна куќа може повеќе да привлече жена.

Да се ​​биде убав може да биде доста корисен во учењето како да се биде привлечен. Тоа е поврзано со вашата фигура и личноста што ја имате. Повеќето луѓе признаваат дека сметаат дека мажите со поубави карактеристики се попривлечни. И тие се нарекуваат ореол ефект. Ова значи дека една карактеристика служи за да може некој да формира целосен портрет за себе. Јасно е дека на жените може да им изгледате повеќе ако сте добар дечко.

Брадата е клучна состојка во учењето како да се биде привлечен. Тоа е заклучок што не изненадува. Ако на жената и е даден избор помеѓу неколку мажи само со гледање на нивната фигура, тоа веројатно се базира на изборот на оние кои имаат повеќедневни бради. Тие имаат тенденција да се фокусираат на бричење и влакна на лицето. Исто така, морам да имам предвид дека постојат многу начини да се крене брада, а има и такви кои се попривлечни од другите.

Имајте добра фигура и смисла за хумор

жена гледа

Може да кажете дека треба да работите на телото, но не толку. Womenените преферираат мускулести мажи за кратки врски и повеќе слаби мажи за долги врски. Не е познато дали станува збор за антрополошки остаток од нашите денови на лов или има врска со плодноста и еволуцијата.

Смислата за хумор не е клише. Ако ја насмеете личноста што ви се допаѓа, полесно е да просперира врската помеѓу двете лица. Обично тоа е интересен и поневажен аспект за жените отколку за мажите. Обично мажите повеќе се фокусираат на важноста на сопствената способност да имаат смисла за хумор во недостаток. Womenените претпочитаат маж кој ги прави да се смеат.

Да се ​​биде човек може да биде чуден, но валиден совет. Тоа е, човекот не само што може да биде машина без чувства или да влезе многу напорно. Разговорот за чувствата е клучен за да научите како да бидете привлечни. Австралиската истрага успеа да обезбеди информации за оние мажи кои покажуваат емоционална интелигенција. Ова значи дека оние мажи кои полесно ги прифаќаат своите чувства и можат да зборуваат за нив се попривлечни. Овие мажи обично се попривлечни за жените.

Хигиена на телото за да научите како да бидете привлечни

како да се биде привлечен

Хигиената и сликата на телото се доста важен аспект. Мирисот на добро е очигледен, но не е доволно ако немате мирис на телото што буди скриени инстинкти. Можеш да користиш интензивни парфеми и дезодоранси кои ве прават да изгледате попривлечно и посигурно. Нормално, треба да се обидете да најдете парфем или колонска вода што одговара на вашата личност.

Говорот на телото исто така може да биде добро оружје. Мора да се грижите за говорот на телото и да бидете експресивни, покажувајќи дека имате доверба во себе. Општо земено, самоуверени луѓе кои ги темелат своите разговори говорот на телото, исто така, добива предност при флертување. Womenените претпочитаат експанзивни држења како без раце или посегнување по нешто. Не треба да ги прекрстувате рацете бидејќи тоа не е нешто приказно и прави да изгледа дека не сакате да започнете разговор.

Да се ​​биде позитивен и сигурен е дел од сечија личност. Има луѓе кои се помалку самоуверени и други кои не се толку позитивни. Сепак, жените често ги избираат оние кои посигурни се во себе и позитивни кога се соочуваат со потешки ситуации. Ако ја имате вашата позитивна страна и ја зајакнувате и се гордеете со вашите достигнувања, ќе заработите повеќе поени.

Еден од заклучоците извлечен од многу студии покажува дека поддршката може да биде одлично оружје за да научите како да бидете привлечни. Една карактеристика што и мажите и жените најмногу ја ценат за долготрајни врски е тоа што покажувате солидарност со луѓето.

Облеката може да биде климатизација. Црвената облека може да стане повпечатлива иако не е тотално успешна. Тоа е затоа што вкусовите на секоја жена може да бидат различни. Ако имате милениче, можеби ќе имате завршено нешто од патот. И тоа е дека една од особините што повеќето ги хуманизира мажите кои се сметаат за груби е постоењето миленичиња во вашиот живот. Тие можат да го извлечат најдоброто во вас, вашата најнежна страна и loveубов по природа. Сето ова постигнува поени кај жените.

Последни совети

Овие се помалку корисни, но во зависност од личноста со која сте, може да биде прилично впечатливо. Еден од нив е практикување екстремни спортови. Спортските ризици имаат тенденција да ги привлекуваат жените бидејќи сметаат дека можете многу добро да управувате со ризикот. С Everything е екстраполирано од личниот живот.

Конечно, покажете ги вашите лузни. Дури и ако имате лузна на брадата од кога паднавте на велосипед, раскажувањето приказна за тоа и користењето донекаде смешен тон може да биде многу впечатлив начин да се смеете на себе. Ова е обично здраво во многу врски.

Се надевам дека со овие информации можете да научите повеќе за тоа како да бидете привлечни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)