Како да комбинирате лесни панталони ова лето

Бели панталони и блејзер

Иако лесните панталони може да се носат во текот на целата година без проблем, Во лето е кога постојат сите околности оваа облека да блесне со сиот свој интензитет во твојот изглед. Дојде време за лен и други лесни материјали кои, во светли тонови, внесуваат многу свежина и осветленост во изгледот.

Следниве се некои од најдобрите идеи за нивно комбинирање во следните неколку месеци, земајќи ги предвид комплементарните бои и тековните трендови.

Со отпечатоци

Zara

Цвеќиња, ленти ... Лесните панталони работат одлично и со цврсти бои и со сите видови отпечатоци. Ако одите сирова, спарете ја со маичка во риги или шарена хавајска кошула за да му дадете силни летни вибрации на вашиот изглед.

Со летна јакна

Масимо дути

Кино и панталони за фустани во светла боја се идеални придружници за оние летни блејзери што ги имате во вашата гардероба. Ако се одлучите за бели панталони, имате многу опции во однос на бојата на јакната: екру, беж, темносина, како и светли или пастелни тонови. Вие избирате во зависност од приликата и вашето расположение, но Запомнете дека кошулата или маичката исто така мора да бидат неутрални за да не создадете премногу фокуси на внимание.

Со нешто бело

Супер едноставен начин да добиете кружен изглед ова лето е да земете пастелни панталони и да додадете бела облека одозгора. Вие одлучувате дали е кошула, поло маица или маица со краток ракав. Овој стандард е применлив и за панталони за облека и за чинос, како и за бели и светлосини фармерки.. Создавање меки контрасти со светли тонови е идеално за топло време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Внатрешен човек dijo

  Ви благодариме за придонесот и идеите
  Со почит