Како да натерате девојка да се заљуби во WhatsApp

Како да натерате девојка да се заљуби во WhatsApp

Социјалните мрежи се најголемата предност за да можете да се поврзете или флертувате со некого. Ако ти треба освои жена на WhatsApp треба да знаете дека има некои мали трикови кои можете да ги примените во вашите разговори. Знаеме дека е многу поизводливо повремено да комуницирате користејќи ја оваа апликација и да не ја користите функцијата за повикување на вашиот телефон.

За да го користите правилно, ќе ви ги дадеме најдобрите опции за освојат личност. Да се ​​направи тоа на овој начин е прашање на користете го многу мирно, без да очекувате дека дијалозите ќе бидат многу континуирани и без да очекувате другата личност постојано да биде на линија.

Вашата цел

Вашата цел е она што треба да биде јасно во рамките на она што ќе си го дозволите со или без ограничувања. Важно е да се напомене дека на кого ќе му пишувате е физичко лице и тоа ќе комуницирате со нивните интереси и емоции.

Почеток на разговор може да биде важно. Едноставно „здраво“ може да биде прилично срамежливо и да чекаме што ќе ни одговорат, но секогаш можете да создадете интерес. Што мислиш за како си?Како помина? или „Се сеќавав на тебе“. Можеби означува интерес, но сигурни сме дека ви се допаѓа.

Ако не ја запознаеш лично, можеш користи хумор, Секогаш работи. Можете да спомнете фотографија или нешто поврзано со она што сте го виделе. Користете неодговорени прашања, како имагинацијата привлекува интерес на другото лице. Можете да зборувате за музика, за места што сте ги посетиле или да споменувате фрази што треба да ги запомните. Можете дури и да го ставите во вашите статуси, за да создаде интерес и да сака лично да ги користи.

Како да натерате девојка да се заљуби во WhatsApp

Покажете интерес, но не му давајте премногу моќ

Во ред е да го покажеш својот интерес и да почнеш да формираш еден вид соучесништво со таа девојка. На жените сакаат искреност и внимание, но без да биде претерано. Не сакам да гледам момче кое постојано се губи во разговорот и ѝ ласкаш на девојка, или нека остане цел ден онлајн чекајќи муабет.

Обидете се да го натерате да го види тоа разговорите не се најважни, но да се запознаеме лице в лице. Вашиот интерес мора да биде присутен, треба постојано да ја нудите вашата компанија и да ја потсетувате на тоа ти си таму за она што ми треба. Убав детал е да се запамети кога ќе ја напушти работата или ќе го заврши денот на часовите, во тој момент можете да прашате како поминал.

Користете емотикони

Убаво е да се користат емотикони за да може јасно да се разјасни какво е чувството без зборови. Навистина сакаме да гледаме како се емоциите на личноста со која комуницираме. Но како препорака не е добро да ги користите постојано, може да изгледа детско.

Како да натерате девојка да се заљуби во WhatsApp

Внимавајте на правописот и начинот на кој пишувате

Правописот е најдоброто нешто на кое треба да внимавате кога пишувате. Тоа ќе биде вашата најдобра алатка кога комуницирате, бидејќи се грижи за граматиката тоа е факт што е важен за многу жени. Исто така, не користете предизвикувачки јазик што може да и направи на жената непријатно. Тие се многу благодарни внимателните и формални поракиТие не мора да изгледаат навредливи или арогантни.

Исто така, не претерувајте. Никој не сака да чита многу и да гледа многу долги пасуси. мора бидете директни и концизниНека разговорот тече природно и лесно. Кога се пишуваат текстови кои се предолги, може да изгледа како некој очаен, без социјален живот и затоа дава чувство на тежина. Можете да проверите како е неговиот начин на зборување и дали му се допаѓа високиот квалитет или големината на текстовите. Ако е многу прецизна и сака кратки реченици, тогаш треба да одговорите со нејзиниот пример.

Како да натерате девојка да се заљуби во WhatsApp

Играјте го мистериозното

Тоа е добра тактика и испаѓа создадете кука со другата личност. Потребно е време за да одговорите на неговите пораки и оставете го малку по малку да се откаже од тоа како сте. Вашиот социјален живот, вашата работа, вашите хоби... сето тоа може да се открие на првиот состанок, доколку тој навистина сака да ве запознае. Но, во меѓувреме натерајте го да се закачи на вас обидувајќи се дадете го тој допир на мистерија.

Можете да предвидите во некои прашања, да знаете да чекате да не одговарате веднаш и секогаш создавајќи неизвесност. Тоа е нешто што фаќа и ќе бара одговор за се што ќе изложите. Така ќе те има на ум затоа што сте го предизвикале да биде некој мистериозен.

Користете го нивното име во разговорите, не користете деминутиви и не верувајте во давањето прекари. Покажете доверба во сè што ќе кажете и исто така заинтересирани, иако делумно. Како што веќе коментиравме, се работи за имајте неутрален разговор, не изгледај како да си очаен. Флертувањето е идеално, ноти на хумор, фрази на охрабрување и ставете малку романтика. Не заборавајте дека пред да ги испратите треба да направите преглед на она што сте го напишале, Да не прават грешки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.