Како да му кажете на некој дека ви се допаѓате

Како да му кажете на некој дека ви се допаѓа

Кажувањето некому дека ви се допаѓа може да биде форма или израз што се кажува така. Но, за некои може да биде нешто покомплексно затоа што не знаат како да ги изразат своите чувства правилно. Може да биде тешко бидејќи има луѓе кои не знаат да бидат искрени и тоа може да биде непријатно.

И не е само како да му кажеш на некого дека му се допаѓаш, туку тајмингот како да им кажеш. Може да биде комплицирано во пријателски однос, кога обрасците што се чуваа веќе не се интересни и сакате да одите чекор понатаму. Кога е најдобро време да ја признаете својата љубов?

Како да му кажете на некој дека му се допаѓате?

Најдобар начин да му кажете на некој што ви се допаѓа е користејќи искреност и за ова правејќи го тоа лице в лице. Без сомнение тоа е најавтентичен и најромантичен начин да се каже и не правејќи го тоа во писмена форма. Многу ги користиме социјалните мрежи и тоа може да стане мода и алатка за да може се да се каже. Можеби не е вистина дури и да му кажете на некого дека му се допаѓате.

Иако можеби не изгледа така, напишаното е да се каже нешто со или без чувство, бидејќи зборовите се разнесени од ветрот. Најдобриот начин како што наведовме е физички и искрен моментот. Да се ​​биде нешто што не е вообичаено, сигурно кога официјализираш нешто такво, тоа го кажуваш од срце.

Со искрено нешто толку убаво се создаваат големи задоволства Кај другата личност можеби нема одговор затоа што се парализирани со пораката, но ве уверувам дека нема да биде толку драматично.

Како да му кажете на некој дека ви се допаѓа

Едноставни чекори за да ви кажам

Мораш создадете нешто убаво во вашиот ум и запаметете го. Пораката нема да бидат само тие едноставни зборови, туку ќе ја краси нешто поубаво што мора да се усогласи.

За да изгледате како незаборавен и разумен момент, морате погледнете ја таа личност во очи и одржувајте опуштено држење, бидејќи овде веќе почнуваме да го користиме невербалната порака. Во ниту еден момент не го вртете лицето или прекрстете ги рацете, можеби тоа не изгледа точно. Ако имате доволно доверба со таа личност, можете да ѝ кажете многу внимателно, дури и со малиот гест на допрете кој било дел од вашето тело.

Избегнувајте да користите други видови фрази или зборови заменете ја содржината, пораката може да изгледа смешна на другата личност. Секогаш треба да истражувате во чувството и моќта да се пренесе на единствен начин.

Не употребувајте ниту голема битка на зборови или одличен дијалог за да дојдете до комплетот за прашања. Подобро е да ги користите вистинските зборови, на сумиран начин и секогаш директно на поентата. Ако украсите сè што сакате да кажете, може да го изгубите кредибилитетот на она што сакате да го пренесете на патот.

Како да му кажете на некој дека ви се допаѓа

Како да му кажете на некој дека ви се допаѓа преку порака

Секогаш можете да се распрашате за вашиот начин на постоење и како се однесувате кога сте обединети лично или преку порака. Едноставното и секојдневното Секогаш е најдобриот начин да не се преоптоварува ситуацијата, луѓето не претпочитаат предизвици или компликации.

Не мора да почнете да му кажувате на некој што ви се допаѓа со „те сакам“ или „те сакам“ затоа што може да создадете парализирачка ситуација и негативен одговор. мора влезете со убави зборови, емотикони и сè што мислите дека можеби му се допаѓа и на крајот воведете го зборот „многу ми се допаѓаш“, кога треба да го затворите дијалогот.

Како да реагирате откако ќе се исповедате на некој што ви се допаѓа

Ова е важна информација, бидејќи може да изгледа дека другата личност не би знаела како да реагира. Но, во овој случај тоа е како личноста треба да реагира што ја емитува пораката, бидејќи можеби не сте добиле соодветен одговор.

Како да му кажете на некој дека ви се допаѓа

Не се разочарувајте Ако другата личност ви одговорила негативно или не ги дели вашите исти чувства. Важно е да се фокусирате на тоа дека она што сте го кажале не е сурово, туку нешто прекрасно. Исто така, другата личност треба да се чувствувате благодарни дека некој сака да ги сподели своите чувства.

Вашите најдобри одговори Тие можат да бидат „благодарам што ме слушавте“, „нема проблем“ и никогаш да не ги користат оние што прават да се чувствувате лошо како „никој никогаш не ме сакал“ или „знаев дека ова може да се случи“. Не се чувствувајте виновни што ги изразувате вашите чувства, оваа техника ќе ви помогне многу подобро да ги зацврстите идните врски и да имате поголема самодоверба.

Ако личноста која ви се допаѓа ги дели истите чувства, мора да бидете многу благодарни и прославете го тој момент со стил на возбуда и задоволство. Сега е време да споделите се што чувствувате почеток на врска и забавувај се. За сè да расте и да стане посилно, треба да оставите сè да си оди по својот пат без ништо да присилувате и полека.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)