Како да мастурбирате жена

Како да мастурбирате жена

Идејата е доста раширена дека мажите не знаат како да ги натераат жените да уживаат во сексот и дека тие се себични оние кои доживуваат оргазам, а на жените им останува желбата. Нормално е да се мисли дека жените се посложени бидејќи таму имаат „многу копчиња или копчиња“ и тешко е да се знае каде да се допрат. Кај мажите тоа е полесна задача. Затоа, никогаш немојте да се навредувате мислејќи дека жените го прават тоа подобро, едноставно им е полесно. За да се надмине тој јаз што создава неповолна положба меѓу двата пола, еве го прирачникот за како да мастурбираат жена.

Everythingе ви објасниме сè, чекор по чекор за да научите добро триковите за да ја натерате жената лесно да достигне оргазам.

Допирање жена е тешка задача?

Секс со партнер

Не сите жени се исти или сакаат исти. Ова мора да се земе предвид кога се мисли дека сè што е кажано тука е корисно за секоја од жените со кои успевате да спиете. Не многу помалку. За она што една жена може да биде благослов на задоволството, друга може да го смета за благ.

Иако се верува дека жените имаат многу мали копчиња, тие имаат само едно што, допирајќи го, може да ја натера жената да достигне кулминација. Станува збор за клиторисот. Понекогаш е тешко да се размисли што ing се допаѓа на жената во тој момент, но тоа е само прашање на вежбање да знаете каде да дадете и да го практикувате тоа одново и одново додека не ја подобрите вашата техника.

Важно е да се разбере дека женската анатомија Тоа е прилично деликатно и дека во тие области има многу нервни завршетоци. Ова значи дека најмал допир може да предизвика и задоволство и болка. Клиторисот се наоѓа во внатрешноста на вагината и од таму до таму многу пати при пенетрација може да се стимулираат рацете на истата. Тој е орган посветен исклучиво на задоволство и се мери помеѓу 8 и 10 см.

Како да се допре клиторисот

Femaleенска мастурбација

Она што го знаеме како клиторис е само глансот на клиторисот како да е пенис. Точно е дека целата вулва е чувствителна на галење и прислушување, иако е особено задоволителна за жените доколку областа е подмачкана. За да се случи ова, прелиминарните се од суштинско значење. Кога ја загреваме ситуацијата, подмачкувањето почнува да излегува и полесно е да се одвива и да ни помогне да пружиме поголемо задоволство. Понекогаш ова подмачкување трае малку време за да излезе. Тоа зависи од возбудата на жената и нејзината генетика.

Штом можете, ставете го прстот малку во влезот на вагината, натопете го во подмачкување и почнете да го допирате клиторисот. Ако жената не подмачкува добро или не сакате да чекате таа да се подмачка, можете да користите гел за подмачкување или сопствена плунка.

Не можете да одите директно во глансот на клиторисот додека не забележите дека големината на усните усни е зголемена. Ако го направите ова, може да биде вознемирувачко ако жената не е целосно возбудена.

Најкласично движење е да ги поставите показалецот и средните прсти на врвот на клиторисот и да извршите движења во форма на кругови. Можете исто така да се обидете да ги преместите прстите од една на друга страна и да ги поместите прстите нагоре и надолу за да создадете триење и дека тоа и се допаѓа на жената.

Бидете сигурни дека областа секогаш е подмачкана во секое време, или ќе престане да ви се допаѓа да ве нервирате. Идеалот е да одржувате контакт со очите со партнерот за да можете подобро да се разберете и да го подигнете либидото. Проверете дали тоа што го правите lik се допаѓа со тоа како го менува држењето на телото, прави звуци или е целосно опуштена. Ако жената е напната, што и да правите, нема да и се допадне.

И тоа е тоа многу жени стануваат нервозни за време на сексот. Ова може да се случи затоа што тие не знаат дали ќе му дадат задоволство на човекот, затоа што се чувствуваат лошо за себе за своето тело, се срамат итн. Постојат илјада и една причина зошто жените се грижат за време на секс и се напнуваат. Доколку се случи ова, тие нема да можат добро да доживеат оргазам. Ако сте со напната жена, подобро е да ја милувате по ногата, стомакот или да ја бакнувате додека мастурбирате.

Како да мастурбирате жена на правилен начин

Womanена ужива

Со прстите можете да ги преминете усните усни и минорите за да предизвикате поголемо задоволство. Можете да ги одделите показалецот и средниот прст за да патувате одвнатре нагоре или надолу и секогаш направете го тоа внимателно. Усните се многу пријатни и само треба малку да притиснете и да се лизнете.

Заборавете на сè што гледате во порно видеа. Не мора да го допирате клиторисот или да ги преместувате рацете од страна на страна како да свириме гитара. Брзината со која ги движиме рацете може да биде интересна, но без примена на сила. Како што ја забрзуваме брзината со која го допираме нејзиниот клиторис, така ќе ја зголемуваме силата со која го правиме тоа без да сакаме.

За жените, ова е еден од најлошите кошмари, исто како што не би сакале да бидеме супер брзи и напорни. Г-точката е најдобриот начин да започнете да и давате задоволство на жената. Кога жената веќе има голема возбуда, можете да ги вметнете прстите во нејзината вагина, но без да продирате целосно. Возбудливо е според многу жени. Оттука, тие велат „само бакшиш“.

Можете да започнете со вметнување само на едниот прст и, ако видите дека вагината е многу проширена, можете да го вметнете другиот. Допрете директно до точка G. За да го пронајдете, лесно е како да ги лепите прстите нагоре и ќе ја почувствувате карличната коска. Ова е местото каде што треба да се допрете како да сакате да го допрете папокот. Можете да правите движења од едната и од другата страна како да гребете тенџере со малку сос.

Можете исто така да извршите одреден притисок врз областа, но не заборавајте да го направите тоа внимателно. Фактот на ставање и вадење на пенисот не им носи многу задоволство на жените (па дури и на некои не им дава ништо). Така, Секогаш фокусирајте се на стимулацијата на клиторисот. Кога ќе забележите дека е повеќе возбудена, зголемете ја стапката на мастурбација и ќе видите дека таа почнува да стенка или да ја движи карлицата надолу. Ова е кога ќе постигнете оргазам.

Се надевам дека овие совети ќе ви помогнат да знаете како да мастурбирате жена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)