Како да исечете долги шишки кај мажите

Како да исечете долги шишки кај мажите

Шишките се разноврсен дел и дека сте виделе лице на една личност. Многу мажи одлучуваат да почнат да ја даваат таа промена на имиџот со шишање на косата и во овој случај го менуваат својот изглед со шишање на оваа област. Ако сакате да знаете како да ги исечете шишките кај мажите, детално ви кажуваме како да го направите тоа чекор по чекор.

Без разлика дали тоа е прв пат или повремено допирање, секогаш е добро да знаете неколку совети за изострете ги шишките и знај како да се справи со косата чекор по чекор Дополнително, да се биде предниот дел од главата, нема никаков проблем така што тоа може да го правите индивидуално и пред огледало.

Видови на шишки за да можете да изберете

Шишките се многу разновидни, го поправа обликот на лицето и дава свеж воздух. Со овие модели на шишки можете да го изберете оној кој најмногу ви се допаѓа или најпопуларниот, доколку се вклопи во структурата на вашето лице и можете добро да се облекувате.

Мора да запомните дека раб е оној дел од косата што паѓа на челото или на страна, додека остатокот од косата може да се одржува кратка. Удирањата можат да имаат многу форми, од густ и правилен крој, донекаде спуштен и со мал волумен или екстра обемист бидејќи косата е виткана.

https://hombresconestilo.com/tipos-de-flequillo-para-hombres/

Како ви се допаѓа видот на агол што го имате носат шишки? Па, има многу стилови, тука е оној класичниот што паѓа право на чело, со неуредните краеви за да не се скрати со прав и аголен крој. Изгледот на шишките и лицето мора да се спојат, без да изгледаат стегнати.

 • шишки со реси се уште еден тренд. Косата е премногу долга за да може да ја скратите, а сепак да ја оставите долга, со многу реси или прамени испакнати над веѓите и други кои ја надминуваат оваа зона.
 • Аголните удирања има асиметричен облик, има долга коса и малку се истакнува и неправилно нагоре. Страните на оваа фризура се прилично кратки.
 • Долги кадрави шишки се користи и за убаво виткана коса Тоа е ставање раб со дебелина и неред на челото, но во тој хаос има свој ред. Во принцип, неговиот изглед е прилично топ.
 • Долги аголни удирања Тоа е за многу долга коса, каде што практично ја достигнале висината на брадата. Косата на страните е скратена и скратена. А горниот дел е оставен целосно ист по должина, направени се само неколку мали допири. Накратко, раб е долг, помпезен и поставен на едната страна.
 • Кратки и текстурирани шишки. Ако не сакате да го носите претерано долго, можете да направите мал рез, така што ќе стигне на средината на челото. Финишот може да биде исправен или текстуриран, иако мора да истакнеме дека остатокот од фризурата, доколку е модерна, генијално ќе ја придружува.

Како да исечете долги шишки кај мажите

Оценете го типот на шишки што сакате да ги имате

Пред да започнете со подготовка на ножиците мора следете го вашето лице и типот на косата што ја имате. Со предлозите и стиловите кои ги разгледавме, тие ќе ви бидат доволни да го изберете оној кој најмногу ви одговара. Во зависност од тоа дали сте тинејџер или личност која се вклопува во сериозна работа, ќе мора справи со стилот што ќе го избереш.

 • Ја миеме и чешламе косата. Вишокот влага ќе го отстраниме со крпа. Косата мора да биде целосно отплеткана, така што кроевите се еднакви и прецизни. Ако ви треба а регенератор за коса Би било добро да го искористите за да биде целосно мазно.
 • Користете добри ножици дека се мали, но дека имаат чист рез. Неопходно е да користите нешто со добар квалитет за да нема непотребни влечења или исеченици. Скратете ја косата додека е уште влажна, бидејќи е покомпактна и податлива за сечење.
 • Изберете го делот што сакате да го исечете. За правилен и основен раб морате добро исчешлајте го парчето коса напред и почнете да сечете од едната до другата страна. Користете чешел за чешлање додека сечете, на овој начин нема да оставиме влакна подолго од друго. Сепак, дури и ако го користите овој начин на тоа, можеби ќе сакате да биде малку нерамномерно, но користењето на чешел сепак ќе ви помогне.

Секогаш исечете парче што е многу подолго од нормалното, затоа што бидејќи е реса има тенденција да се собира и ќе изгледа многу пократко од она што си го измерил со око. Направете мали и брзи резови, но со вештина и цврста рака, односно без брзање. Ќе биде многу попрецизно отколку да се прави нагло во неколку резови. Е подобро да се направи малку по малку и видете како оди резултатот, за да бидеме многу повнимателни во сечењето.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.