Како да имаш девојка

Како да имаш девојка

За многу момчиња е голем предизвик да се одвратат како да имаш девојка. Тоа би можело да биде нешто што се раѓа од уште едно животно искуство, меѓутоа, факт е дека може да биде комплицирано за многу мажи. Сигурно не можете да добиете девојка затоа што можеби не се трудите премногу, но ве уверуваме дека овде ви помагаме да знаете зошто не ја добивате.

Секој човек кој има цел треба посакајте го тоа верно и со сета надеж. За да можете да го направите овој подвиг, треба да научите дека треба да уживате во секој момент и да можете да ги оставите нервите за да ја постигнете таа самодоверба.

Мора да работите внатре во една личност

Мора да знаете дека нема многу работи што може да се постигнат без труд. Ако не дозволите да бидете видени, И физички и на социјалните мрежи, сигурно ќе имате мали шанси да ве сретнат жени.

Не се откажувајте да бидете несигурна личност, ќе мора да ја зајакнете својата личност за да го покажете целиот свој потенцијал. Има многу нијанси кои се поврзани со малкуте достигнувања, меѓу нив и онаа за наоѓање жена која навистина го освојува.

Човек со мала личност мора зајакнете нешто толку важно како вашата самодоверба. Од тука па натаму, нешто фундаментално како вашиот карактер и сексапил. Можеби сте многу убав маж, но ако ја немате таа искра, нема да ги заробите жените.

Како да имаш девојка

Кои чекори треба да ги следите за да имате девојка

мора барајте места за запознавање луѓе ново што сакате да им го отворите на другите. Тие не мора секогаш да бидат области каде се пие пијалок, може да бидат и училишта, клубови, спортски центри... ако тоа е вашиот рекреативен центар, секогаш можете да ја поканите таа девојка да учествуваат на настанот или нешто што има врска со местото.

Ако немате алатки за да запознаете жени, секогаш можете замолете пријател да ви ги претстави. Можете исто така да барате дупка или стратегија за да можете да ја набљудувате таа девојка и да ја понудите вашата помош, сигурно тука може да започне нешто симпатично.

Секогаш извлекувајте го најдоброто од вас И што е можно поприродно, важно е да бидете свои. Ако се преправате дека барате цел, а не сте искрени, тоа ќе се покаже и мала лага може да отфрли нешто што веќе било формализирано.

Како да имаш девојка

мора пристапи им на жените со целосна самодоверба, ставот го прави сето тоа и секогаш ќе имате жени заинтересирани за вас. Она што на жените не им се допаѓа е тоа што мажот пристапува со намера да флертува и наспроти негативен одговор стануваат ладни, арогантни, педантни и незаинтересирани за некои аспекти.

Мора да се насмевнете, да се чувствувате опуштено и да бидете понизни. Сè започнува од самиот себе, па Биди сигурен. Ако сте на место каде што гледате дека жените можат да бидат приемчиви, мора да најдете некој кој ви дава добри вибрации. Ако не знаете како да се претставите или да започнете разговор, ги имаме најдобрите написи „Како да флертувате со девојка“ o „Како да влезете во девојка“.

Не треба да одите по цел и да се фокусирате само на една девојка. Можете да излезете неколку денови или ноќи и да ја прошири својата мрежа на контакти, оттука ќе имате време да ги запознаете тие големи девојки малку по малку и дознајте за нивните намери. Во вашите социјални мрежи можете да го сторите истото. Ако сте запознале неколку девојки, треба да измерите која може да ви стои на располагање за да можете да ја поканите на пијачка еден ден.

Научете да соберете некои фрази или трикови да можете да вежбате со девојките што ги среќавате. Сигурни сме дека колку повеќе девојки сретнете и со кои го вежбате дијалогот, толку полесно ќе разговарате без никакви тешкотии, особено ако се појави девојката од вашите соништа.

Како да имаш девојка

Подгответе фрази кои добро функционираат и ги насмевнуваат, па дури и мразокршачи и фрази за флертување. Многу девојки не се многу зборливи и ако подготвите многу разговори, можеби веќе ќе бидете почнувате нешто од интерес.

Водете ги разговорите и обучете ги за да не остане без зборови. Можете да прашате како и помина денот или дали нешто интересно и се случило во последно време. Но и вие морате научи да слушашТие, исто така, сакаат да ги раскажуваат своите анегдоти и мажите кои се многу заинтересирани за она што го кажуваат.

Ако успеете да закажете состанок, мора да оцените компатибилност со таа друга личност. Ако имате доволно врска, тоа веќе ќе биде клучот за влез во нешто што може да биде да се формализира малку по малку, и без брзање. Има уште многу да се анализира и истражи и треба да се посвети време на тоа. По една сезона треба да го најдете вистинскиот момент да ја замолите да ви биде девојка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)