Како да изгледате повисоки со едноставно менување на начинот на облекување

Многумина се луѓето кои може да се чувствуваат самосвесни за нивната висина. Иако е вистина дека преку видот на обувки што ги користиме можеме да растеме естетски, тоа не е единствениот метод што може да ни помогне да симулираме поголема висина. Не зборувам за чудотворни методи, сите знаеме дека тие не се ефикасни и дека сè што сакаат е да добијат пари, но јас зборувам за неколку едноставни трикови кога станува збор за облекување.

Веќе некое време, шорцевите станаа модерни, оние што кога бевме мали излегоа над глуждот со кој се чинеше дека доаѓаме од наводнување. Покажете глуждови стилизирајте ја фигурата па затоа е мал трик да изгледате малку повисоко.

Овој вид облека стана модерен во последниве години и ни овозможува да понудиме повисок изглед, не затоа што се чини дека се мали, туку затоа што се прицврстени и на ногата, стајлизирајќи ја. Овој тип панталони се нарекуваат исечени и сигурно ги имате видено на непарната машка ревија или некоја позната како Фарел Вилијамс, од кои ви прикажуваме фотографија на врвот.

Но, овој вид облека не е насочен само кон издолжување на големината на нашите нозе, туку исто така можеме најдете го во форма на јакни, како да се работи за бик. Јакни кои достигнуваат висина на бубрезите, но не ја покриваат целосно раката. Повторно ја имаме врвната слика на Фарел Вилијамс како пример.

Она што мора да се земе предвид при користење на овој вид облека, што ни нуди лежерен изглед, е тоа Не можеме да го комбинираме со чевли со многу потпетица. Со што ако можеме да комбинираме, има некои дискретни зголемувања лоцирани во внатрешноста на чевлите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.