Како да идентификувате јакна од бомба со долги релации

Јакни-бомбардери

Јакната-бомба е jacketвездената јакна на моментот. Вистината е дека веќе подолго време ужива во зголемената популарност, а таванот сè уште изгледа далеку. Ова доведе до ширење на верзиите на оваа јакна за сите џебови и вкусови, иако кога станува збор за ставање на нашите пари во едно, мора да размислиме ладно и да не се занесуваме поминувајќи мода.

Кои квалитети треба да ги има добра бомбашка јакна? Освен што се изработени со добри материјали (допирот и брз поглед на шевовите ќе ви кажат на кое ниво се движи), ние имаме јасно: неговиот дизајн мора да биде безвременски. Опциите што ги предлагаме во оваа белешка имаат квалитет и се облека со долги релации.

Јакна за бомбардери H&M
Оваа бомбашка јакна H&M останува верна на суштината на оваа облека. Направена во класичен стил (поместена и опремена со висока јака, еластични манжетни и долен и патент џеб на ракавот), оваа јакна е одлична опција за оние кои сакаат бомбардер што можат да го користат сезона по сезона без страв да не останат застарени. Покрај тоа, тој е прилично ефтин: 39,99 евра.

Јакна за самоубиство од Пол Смит
Si buscas порафиниран бомбардер, иако подеднакво безвременски, за да можете да го вклучите без проблеми и во опуштен и елегантен изглед, го препорачуваме овој во темносина боја од фирмата Пол Смит Лондон. Направено од мешавина од волна и кашмир, се чувствува неверојатно меко на допир. Се разбира, цената оди до 630 евра.

Јакна и onesонс лесна бомбардер јакна
И, конечно, ова јакна за бомбардери од &ек и Jонс дека, како лесен, можете да го искористите тоа сè до пролетта. Како и претходните два, не вклучува никаков детал или украс што го доведува во опасност да застари во наредните сезони, така што инвестицијата, во овој случај 59,95 евра, е онаа што може да се амортизира до последниот денар.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   rafa dijo

  А што е со класичниот алфа-бомбардер?

  1.    Мигел Серано dijo

   Исто така, исто така ... Секако!