Како да заведеш жена

Како да заведеш жена

Темата на заведување Тоа може да биде уметност за сите луѓе кои немаат проблем да ја создадат таа магија. Сепак, с still уште има мажи кои наидуваат на ова големо сопнување, бидејќи уметноста на заведување на жената станува нешто недостижно.

Способноста да се заведе е поврзана со интересот на привлече внимание на некоја личност, да може да го освои тој момент и да сака таа да ве запознае за да постои флерт. Ако сакате да знаете некои од деталите, мора да знаете што предлагаме за тој момент голема привлечност и за двајцата.

Облечете се природно и елегантно

Без сомнение, пред да ја направите таа презентација, ако веќе имало серија погледи, ќе мора да го предвидите тој момент и да му дозволите да види дека она што го гледа е точно. Вашиот личен изглед и вашиот фустанОва ќе биде една од работите што ќе ви го привлече вниманието.

Изберете неутрална, додворувачка облека што ве прави да изгледате добро, дури и ако одите случајно. Запомнете дека облеката што ја избирате е она што ве прави да се чувствувате добро и се во склад со вашата личност, бидејќи жените посветуваат големо внимание на тоа.

Туширајте се пред да излезете за освојување, добро поправете ја косата и ако имате брада мора да ја имате добро негувани. Парфем со личност и машки освојува во голема мера. Со сите овие мали детали, ќе направите да се чувствувате многу посигурни во себе за да можете да бидете свои.

Како да заведеш жена

Започнете да ги барате вашите сигнали

Ако сте ја забележале таа жена, сте почнале да ја забележувате набудува како се однесува и дејствуваНа Таа девојка, ако го забележала вашето присуство, ќе може да покаже нешто друго со серија знаци.

Ако жената те гледа, погледнете настрана, а потоа повторно погледнете во вас, сигурно те забележал. Ако ви се насмевне и остро ги помести очите за да ве погледне, тие се секако многу добри знаци. Можеби исто така, во тие погледи можеби спуштете ја главата, а потоа погледнете на страна, или се смее нервозно. Тоа е исто така показател дека може да има контакт.

Користете го говорот на вашето тело

Ако сакате вашето присуство да биде означено како и на господин, морате создадете елегантен и безбеден физички контакт. Не ја спуштајте главата, држете го телото исправено со рамената назад и главата високо. Ако пиете нешто, не држете го пијалокот пред градите и обидете се да го свртите телото кон неа.

Како да заведеш жена

Во моментот на контакт

Ако сте одбрале да се претставите пред таа жена, мора создаде атмосфера на хармонија така што тој останува да разговара со вас за момент. Можете да започнете со „Како си? И не градење премногу песимистички реченициНа Мора да најдете начин да ги скршите калапите и да ја пронајдете уметноста на привлечност за таа жена. Да започне вашиот став треба да биде kindубезен и природен.

Вашата позиција мора да биде шармантна и нежна, што го означува вашиот интерес, но со сладост. Не кревајте глас, не бидете груби или песимисти. Womanената ќе биде многу позадоволна кога ќе набудува вистински маж полн со смисла за хумор. Не се работи за постојано кажување шеги, туку за добивање на с everything позитивно од животот смешни конотации.

Ако таа е таа што ќе одлучи да зборува Слушајте внимателно, тој се согласува и ги зема здраво за готово сите негови теории. Покажете го вашиот интерес и измешајте ги нивните аргументи со зборови што можат да го надополнат нивниот разговор. Пред с,, нагласете како се чувствува и бидете заинтересирани како да и помогнете.

Ако ќе се преселите на некое друго место и ќе ја придружувате, многу е ласкаво што таа го чувствува вашето присуство забележувајќи го допирот на вашите раце. Може да ја фатите за рака за да ја одведе до агол или да ја ставите раката на грбот или половината, за да го почувствува вашиот допир.

Како да заведеш жена

Клучни точки што помагаат во разговорот

Вашиот став кога станува збор за присуство е примарен фактор. Мора да пренесете доверба и обидете се да бидете опуштени. За да го направите ова, одржувајте удобно држење на телото, со подигнати гради, рамената назад, но без затегнатост.

Друг фактор што ја поттикнува вашата креативност може да биде кога човек зборува искрено и дозволува неговите емоции да се проширатНа Мажите можеби ја покажуваат својата ранливост, но овој аспект многу ги привлекува жените, тие ги гледаат мажите сексуално попожелни.

Конечно нека биде протагонистАко сака да зборува, нека понуди и Слушајте внимателноНа Не можете да бидете протагонист на овој разговор и да зборувате прекумерно, ниту пак можете постојано да се цените себеси како некој што нема да исполни некои очекувања. Искреноста и довербата одат рака под рака да може да освои личност.

Ако сакате да дознаете повеќе за уметноста на заведување, можете да не прочитате “Како да заведувате жена","што значи кога жената ви ги кажува своите работи"Или"што значи кога жената зјапа во твоите очи".


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.