Како да го вратите вашиот партнер назад

изгубена љубов

Раскинувањето на врската со партнерот е една од најтешките работи низ кои треба да поминеме сите во секое време од животот. Особено ако точката на кршење не е крај на убовта. Дури и ако врската е завршена, не мора да биде крај. Постојат различни начини на учење како да го вратите вашиот партнер назад. Мора да разберете дека постојат врски на кои е подобро да ги прекинете или затоа што loveубовта е завршена или затоа што има премногу токсичност.

Меѓутоа, ако тоа не е причина, останете затоа што ќе ве научиме како да го вратите вашиот партнер.

Чувства

како да го вратите вашиот партнер по раскинувањето

По раскинувањето, некое лице може да сака да се смири со својот партнер. Во овој случај, се препорачува секој да одвои време за да размисли за своите чувства. Ако во овој случај, преку размислување и самоспознание, доаѓате до заклучок дека сè уште сте за loveубени, прашањето како да го вратите вашиот партнер започнува да зазема централно место во вашиот живот.

Како што можете да видите од сопственото искуство од оваа loveубовна приказна, неизвесноста е дел од животот. Не можете да бидете сигурни што ќе се случи во иднина меѓу вас, но можете да се обидете да постапите според оваа желба за помирување на кохерентен начин.

Совети за тоа како да го вратите вашиот партнер

како да го вратите вашиот партнер назад

Доколку се исполнети условите споменати погоре и сакате да научите како да го вратите вашиот партнер, тука ќе ви дадеме неколку совети.

Создадете нови спомени. Во овој случај, можна грешка е да се искористи времето пред раскинување како потсетник. Вратете ја вашата поранешна девојка или поранешно момче Не се враќа назад до точката каде што заминавте, туку се обидувате од сега да создадете нова патека. Нови спомени што можат да бидат поврзани со детали и разговори.

Биди стрплив. Другата страна исто така може јасно да сака да се смири со вас, но другата страна исто така може да се сомнева во тоа. Како да ја спасите вашата поранешна девојка или поранешно момче во овие ситуации? Избегнувајте нетрпеливост. На пример, ако забележавте дека вашите грешки предизвикаа растојание помеѓу вас за време на периодот по распадот, сега можете да ги претворите овие грешки во учење за да спречите да се повторат.

Обидете се да одржувате чести контакти со текот на времето, но бВоспоставете рамнотежа за да оставите простор и таа да ви недостасува и да го забележи вашето отсуство. За да зачувате проблематична врска, обрнете внимание на вашата иницијатива, но исто така гледајте го одговорот на другата страна. Па, освен вашата желба да бидете повторно покрај неа, ако се чувствува поинаку, мора да ја прифатите оваа реалност.

Постои разговор во очекување. Кога сакате да се помирите со бившата, ќе почувствувате дека има уште многу работи што треба да ги искажете по раскинувањето. Ако треба да го вклучите вашиот соговорник во која било од овие точки, обидете се да не го одложувате разговорот затоа што се плашите дека неговиот одговор нема да биде тој што го очекувавте. Овој дијалог ќе ви помогне да се разјасните со проширување на сопствените мислења. Без разлика дали на крајот ќе одлучите да се вратите назад или резултатите да бидат различни, ваков тип на дијалог е важен.

Не користете убомора. Не обидувајте се да ја направите вашата поранешна alousубомора на другите луѓе обидувајќи се да ја откупите бившата на погрешен начин, правејќи го jeубоморен на некој друг. Посветете го своето време на внатрешен раст и покажете го најдоброто од себе. Liveивејте во сегашноста, не ограничувајте ја вашата среќа на моментот кога повторно ќе се сретнат, бидејќи тоа може да се случи, или никогаш нема да се случи. Дејствувајќи на овој начин, со текот на времето, ќе бидете задоволни со иницијативата во овој момент.

Како да ја вратите partnerубовта на партнерот

врати се со твојата девојка

Едно е да научите како да го вратите партнерот, друго е да ја вратите theубовта кон истиот. Како што споменав претходно, loveубовта може да заврши и тоа е кога станува многу потешко. Враќањето на убовта кон вашиот партнер е покомплицирано. Сепак, постојат и неколку совети за ова.

Направете да се чувствува како да е врвен приоритет во вашиот живот. Од различни причини, едно лице може да чувствува дека има малку простор во животот на својот партнер. Ако сакате да ја вратите неговата loveубов, важно е да го посветите вашиот главен подарок: вашето време. Време мерено според квалитетот и квантитетот.

Изрази ги своите чувства. Постојат безброј начини да се изрази убов. На пример, преку романтично писмо. Но, вашите чувства можете да ги искажете и покажувајќи го овој actубовен чин. Многу зборови и дела што го изразуваат ова ветување можат да ви помогнат повторно да му се приближите. Треба да се донесат одлуки и, за ова, важно е да размислите за тоа што се смени меѓу вас во последните месеци и што го предизвика раскинувањето.

Соочени со предвидливи рутини, Добро е да преземете иницијатива во врската и да направите планови за две лица. Овие активности можат да се вртат околу заедничките хоби, патувања, прошетки, филмови, музика, театар и други можни идеи. Планот за разговор е особено важен во овој момент. Изразете го воодушевувањето од саканата личност. Дури и ако сте го правеле ова претходно, expressedубовта изразена преку изразување на восхит нема да ја исцрпи ова богато позитивно галење, кое го негува самопочитта на саканата личност.

Некои размислувања

Мора да имаме предвид дека сето ова е нешто доста тешко и мора да имаме некои размислувања за да знаеме што не треба да правиме:

  1. Прво на сите треба да бидете kindубезни кон себе. Ако главната причина за оваа желба за помирување е стравот од осаменост, важно е оваа иницијатива за искушение да не се претвори во начин да се ослободите од овој страв.
  2. Она што се случи не треба да се игнорира. Theелбата да се биде со друга личност може да ја натера оваа желба да ја побара непосредноста на повторното обединување. Сепак, важно е да се зајакнат темелите на оваа нова фаза преку дијалог што ги решава основните прашања меѓу двете страни.
  3. LВрската е помеѓу вас двајца. Не се препорачува да учествуваат повеќе луѓе. Кога сте со вашиот партнер, сега сте отуѓени и оваа ситуација ќе влијае само на двајцата. Иако имате заеднички пријатели, ако билансот на врската досега беше позитивен, тие не се протагонисти на оваа приказна на две лица.

Се надевам дека со овие информации ќе можете да дознаете повеќе како да го вратите вашиот партнер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.