Како да вметнете прсти во жена

како да ги ставите прстите во совети за жена

Сексуалниот живот на една личност нема правила или упатства. Не е нешто што можеме да го утврдиме како основно и што работи за сите подеднакво. Сепак, постојат некои основни техники кои обично работат кај повеќето луѓе. Во овој случај, денес ќе разговараме за како да вметнете прсти во жена. Ако го читате ова, тоа е затоа што не сте многу јасни дали сте во можност да и го пружите на вашето девојче целото задоволство што сакате да и го пружите.

Затоа, ќе ја посветиме оваа статија за да ви кажеме како да и ги претставите прстите на жената и што треба да земете предвид за да му дадете максимално задоволство.

Како да вметнете прсти во жена

секс и задоволство

Многу мажи премногу се фокусираат на позициите за време на пенетрацијата и не толку на предиграта и како да дадат задоволство. Можеби треба да научите за идните невести кои пристигнуваат или да и го пружите на вашата девојка целото задоволство што го заслужува. Сексот е многу повеќе од обична пенетрација и барање позиција слична на порно видеата. Играњето е потребно, особено ако сте биле со истиот партнер подолго време. Нормално е мажот да заврши пред жената, што го прави апсолутно неопходно да продолжи да си игра со делови од неговото тело за да може жената да достигне оргазам.

Знаеме дека мастурбирањето на жената е комплицирано, затоа ќе објасниме како да вметнете прсти во жена. Проблемот е во тоа што секоја жена е различен свет и се генерализира дека мажите многу полесно стигнуваат до оргазам. Ако не ја познавате жената, мастурбацијата врз неа може да биде предизвик. Постојат жени кои претпочитаат да постигнат оргазам стимулирајќи го клиторисот и има и такви кои претпочитаат да стигнат до климата со пенетрација или слично. Првиот е класифициран како клиторичен, а вториот како вагинален.

Ако примарната цел е да им дадете задоволство на вашите раце, мора да бидете сигурни дека жената достигнува оргазам. Учењето како да ги вметнете прстите во жена е од суштинско значење за да и се донесе задоволство на жената што е со вас.

Основна шема

вагина

Toе анализираме некои основни аспекти неопходни за да научиме како да воведеме прсти на жена. Мора добро да ги знаете ерогените зони што ги имаат жените во нивните најинтимни делови. Ова се главните делови:

 • Вулва: Целата оваа област вклучува клиторис, уретра, лабија и влез во вагината. Вие не само што мора да продирате, туку и да играте низ сите овие области, менувајќи ги стимулите со одговорот што го гледате во него.
 • Клиторис: тој е единствениот орган на женското тело чија главна функција е да обезбеди задоволство. Многу мажи не го наоѓаат клиторисот добро и тој наликува на мала гланка. За многу жени клиторисот е клучен за постигнување оргазам. Постојат илјадници начини да се стимулира овој орган и мора да најдеме начин да се прилагодиме на вкусовите на секоја жена.
 • Година: Тоа е дел од женското тело што може да биде стимулативен доколку сте во средина на секс.

Како да вметнете прсти во жена и да мастурбирате клиторис

како да вметнете прсти во жена

Штом знаеме каде е секој дел, време е да се зафатиме со деловна активност. Најпријатно за повеќето жени е стимулирање на клиторисот. Најлесен начин да стимулирате клиторис е да го триете со два или три прста заедно. Бидете внимателни да не го направите тоа премногу силно, бидејќи тоа е многу чувствителна област и може лесно да повреди. Интересно е што прстите се подмачкани или со плунка или со кој било лубрикант.

Можете да го направите хоризонтално или кружно. Пазете се од одење нагоре и надолу бидејќи може да биде понепријатно случајно да се погоди уретрата. Уретрата е област низ која жените уринираат. За поинтензивно задоволство треба да ги користите слободните раце за да ја стимулирате страницата. Може да внесете една, две или повеќе од две во оваа област. Добро ќе објасниме како да и ги претставите прстите на жената.

Локацијата на Г-точката варира од жена до жена. Не е секогаш на истото место. Сепак, повеќето од сите жени го имаат на предниот вагинален wallид. Поточно, се наоѓа помеѓу околу 5-8 сантиметри во внатрешноста на вагината. За да можете да ја мастурбирате оваа најерогена точка, мора да ги поставите прстите во форма на Ц за да можете да притиснете на предметната област. Имајте на ум дека остатокот од прстите мора да бидат свртени нагоре. Откако ќе ги имате прстите внатре, можете да се обидете да се движите нагоре и надолу, рамо до рамо и брзо и интензивно.

Мора да бидете внимателни и да отстраните од реакцијата на вашата девојка. Одете малку по малку да тестирате за да видите кои стимули ја прават вашата девојка да има се повеќе и повеќе задоволство. Постојат жени на кои им е потребно подолго време да постигнат оргазам, бидејќи тоа е исто така во умот. Довербата и степенот на возбуда се неопходни за да се постигне женски оргазам.

Најчести грешки

Toе ги примениме најчестите грешки што се случуваат кога учиме како да вметнете прсти во жена и да имате секс. Ова се главните грешки:

 • Не грижа за вашите раце: рацете не треба да бидат дехидрирани и да имаат долги нокти. Исто така е погодно да ги имате чисти.
 • Не наоѓање на клиторисотИако ова е прилично основно, има многу мажи кои погрешно го сфаќаат тоа.
 • Не користете лубрикант: Иако ова е апсолутно неопходно кај сите жени, погодно е сите области да бидат добро лоцирани.
 • Симулирајте продирање на прст
 • Не допирајте облека
 • Фокусирање на вагината
 • Немаат комуникација
 • Не користете јазик
 • Препорачливо е да се користат технолошки елементи.
 • Користете ги овие работи само како прелиминарна.

Како што можете да видите, постојат многу начини да и дадете задоволство на жената и се надевам дека со овие информации ќе можете да дознаете повеќе за тоа како да вметнете прсти во жена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.