Каде да запознаете жени за да имате врска?

запознаваат жени

Традиционално, коктел барови, дискотеки и ноќни клубови да запознавам жени, како да е волшебна формула, единственото место.

Иако коктел-баровите и пиварниците изгледаат како идеално место за запознавање на жената од вашите соништа, реалноста е тоа многу мал процент на врски имаат почеток во овие простори.

Всушност, „зошто“ е повеќе важно од „каде“. Ако барате да запознаете жени зошто досадно ви е сам и имате некаков очај, можеби никаде не го наоѓате она што го барате. Важно е тоа бидете среќни и бидете активни со пријатели, семејство и соло активности. И ќе биде таа среќа и динамика што ќе ги пренесете.

Некои места за запознавање жени

врзи

Добротворни партии и организации

Има многу непрофитни организацииро каде што може да припаѓате, банки за храна, засолништа за животни итн. Овие се идеални места за состаноци со други луѓе, а исто така и за средба со жени заинтересирани за социјалната кауза.

Куќа на пријатели или приватни забави

Состаноци, дружења, филм или фудбалски натпревар итн. Можеби има пријатели или соработници на сопругата на вашиот пријател и тоа може да биде начин да започнете нови пријателства и да запознаете жени.

Часови по теретана или танц

Дали се двајца многу погодни места за проширување на социјалниот круг, од двата пола. Ако сакате да се дружите на овие простори, важно е да пристигнете малку пред салата за салата или час по танцување и да има простор за разговор.

Курсеви и академии

На јазици, компјутерски науки, рачна работа, подготовка на спротивставувања итн. Обично таму жени и мажи од сите возрасти и лични ситуации.

Редови во банка, супермаркет итн.

Иако може да биде кратко време, тоа ќе биде доволно за малку разговор. Не заборавајте дека тоа е време на голема нетрпеливост, каде што барате соучество со оние кои исто така чекаат.

Шетање по кучето

Ова не пропаѓа. Ако сакате кучиња и секојдневно излегувате да пешачите до преполни места, порано или подоцна кучињата ќе се дружат ... и сопствениците исто така.

На интернет

Има добар број страници за контакт, од сите видови и карактеристики. Треба само да го изберете оној кој најдобро одговара на вашите вкусови, преференции, итн.

Извори на слика: AskMen Латинска Америка / El Confidencial


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)