Италијански стил силна конкуренција од француски стил

Ние сите знаеме дека стилот на уличните луѓе од Франција, Италија или Newујорк тоа е посебно, или барем тоа е нешто што го претпоставував многу одамна. Вие, шпанците, сè уште сте на значително растојание за да ги достигнете. Иако ако продолжите вака, чекорите ќе бидат поголеми. Сепак, можеме да најдеме разлики помеѓу едното и другото.

На пример, Newујорчани Изгледаат одлично облечени, но без личност ја избираат облеката до ритамот на најновите трендови. Истото што ќе го видиме на модната писта ќе го најдеме многу кратко потоа на авенијата на „Големото јаболко“. Значи, тешко е да се оди лошо облечен ако облеката е од Оскар де ла Рента, од Александар Мекин или Марк obејкобс.

Додека Парижаните го чуваат тој романтичен воздух што ве опкружува секогаш кога одите во нивната земја. Тие се креатори на стил, не е потребно да се оди од светски познати брендови за да се привлече внимание. Тие се облечени како самите себе. Со шеширите и палтата низ Триумфалниот лак.

ИталијанцитеБрависимос! Тие ги следат трендовите ефузивно, без да им ја одземат личноста. Тие се модни изроди веќе подолго време, иако ниту еден дизајнер нема да ги натера да го изгубат тоа воздух на роден освојувач. Фустани според нивните добри манири како што можеме да видиме на сликата. На камилско палто вкрстениот е импресивен, секако и закачалката веќе подолго време и тој избра совршени додатоци шал и темносина капа.

Со фармерки и палто полн со стил, оваа Италијанка оди со тотално личен изглед. Да се ​​истакне неговата машкост ни овозможува да сфатиме дека знам дека му е гајле и сака мода. Како? Многу едноставно, поради тоа како ги носи фармерките. Малку слаби риболов што ни овозможува да ги видиме спектакуларните кожни чизми. Јас му давам десет.

Преку: Сарторијалистот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.