Инспирација за комбинирање на дуксери со качулка во колекциите есен 2018 година

Дуксер

Худи се многу удобни и исто така модерни. Значи никогаш не боли малку инспирација да ги комбинирате со стил.

Следниве се најинтересни идеи за комбинации што се видени во колекциите есен / зима 2018-2019 во однос на оваа облека.

Худи + кариран мантил

Ами есен / зима 2018-2019

Идејата на Ами за дуксери е многу современа. Марката ја комбинира оваа облека со класични карирани палта, плисирани панталони и патики од бела кожа.

Худи + џемпер со големи димензии

Амири есен / зима 2018-2019

Амири создава погледи во гранџ стил Поставување на џемпер со големи димензии на риги и дистрибуиран тексас елек преку дуксер со качулка.

Худи + тексас јакна

Гоша Рубчинскиј есен / зима 2018-2019

Гоша Рубчински е уште еден од дизајнерите кој е посветен на формирање три слоја на врвот наместо вообичаените две. Во овој случај, тој го придружува неговиот дуксер со две јакни: тексас и бомбардер.

Худи + комбинезон

MSGM есен / зима 2018-2019

Утилитаризмот е еден од најголемите трендови во 2018 година. MSGM комбинира дуксери со комбинезони, обемни патики, торби за гласник и капачиња.

Худи + костум од кордур

Прикриена есен / зима 2018-2019

Подвлакно се потпира на костуми да се комбинира оваа суштинска облека од машка гардероба. Идеја што го спојува „досадното“ со „модерното“, што резултира со изглед кој, изненадувачки, работи многу добро.

Худи + Баги ogогерс

Y-3 есен / зима 2018-2019

На парадата Y-3 што ја видоа изгледа со едноставни и монохроматски дуксери во стил. Личниот допир го става сечењето на облеката. Во овој случај, исечени џогери со широк нога.

Фотографии - Вог


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)