Дали знаете што да облечете за страшните свадби, крштевки и причести?

Сигурни сме дека оваа година добивте добар грст покани за венчавки (Тие исто така обично се размножуваат со спори и се појавуваат истовремено), како и многу други причести и крштевки. А вие, кои сте сибарит на добар фустан, сакате не само да бидете во право во секое време со оние совршени облеки за таа пригода, кои се исто така најоригинални и (веќе направени по нарачка) може да се реинкарнираат во други тимови. Внимателно и насочете ги нашите фетиш облеки за тие големи настани.

Облеките МОРА да присуствуваат на секоја свадба, крштевање и причестување

 1. Костум: Безбеден облог за сите настани со високи копии и помпадури. Класичен костум нема да биде една од најризичните опции, но сигурно може да биде а одличен успех. Брендовите исто така додаваат се повеќе и повеќе диференцирачки елементи за да му дадат оригинален шмек нови ткаенини или вклучување на различни бои на оние веќе класична црна и темносина боја. Дали се осмелувате со бисерно сиво? Најновите предлози од Етием за оваа сезона тие совршено реагираат со она што го препорачуваме.
  погледнете 23

 2. Американец: Американец стилски и шарени совршен е за причести и крштевки. Додава изразен допир на повеќе лежерен изглед и спортот. Ткаенини како памук или лен Тие ќе ви овозможат да издржите со вклучено во најжешките часови. Масимо дути тоа е направено во памучна ткаенина со прекрасна шема во боја на песок.

  Zara од своја страна, се обложува на уште посветла боја, типична за датумите во кои сме направени со плетена ткаенина.

 3. Фармерки: никој од овие посебни прилики, повторувам никој не признава каубојци. Ако сте одбрале да бидете покласични во изборот на јакна ... зошто да не додадете боја на панталоните? Етием во својата најмладешка линија оваа сезона се одлучува повеќе впечатливи бои и среќни како зелена или жолта.

 4. Кошула: Ако сте како нас, нема да сакате да се задоволите со здодевната бела кошула освен ако резултатот и намерата ви е да одите на беспрекорна класика. Ние сме повеќе од искористување на одредени елементи од поставениот ги покажеме нашите личности и успеси во светот на модата и, кошулата е совршена точка. ASOS обложувајте се на отпечатоци од типот кашмир или кошула од А. зголеми бледо што нема да ве остави да останете незабележани.
 5. Додатоци: одговорот помеѓу правилно одење на посебен настан или реално Направи разлика се наоѓа во магијата на додатоците, во самиот детал. Оригинален клип за вратоврска, елегантни манжетни за ракави ... Се чувствуваме многу идентификувани со обложувалниците и комбинациите од најновиот каталог на Етием: марамче во џебот на јакната и некои очила за сонце во огледало совршен за овие месеци на сонце и топлина.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Игнасио Гутиерез Рамирез dijo

  Здраво, како си? Имам ваков костум, сакав да знам со каква боја кошула, вратоврска и чевли комбинираше, благодарам

  1.    Игнасио Гутиерез Рамирез dijo

   И БОЈА НА ЧЕВЛИ ПРИЈАТЕЛ? ТОЈ ТОЈ

 2.   Игнасио Гутиерез Рамирез dijo

  И БОЈА НА ЧЕВЛИ ПРИЈАТЕЛ ?? ХАХАХА

 3.   МВП dijo

  Во право сте, костумот не е нешто многу роман, но вие бидете сигурни дека изгледате добро. Обично не се комплицирам премногу и не ми треба многу време да одлучам за костумите. Мене лично ми се допаѓаат костумите Мексон, за нивниот покласичен крој. Тие изгледаат добро, се чувствуваат подобро и вредноста за парите изгледа одлична.

  Иако морам да признаам дека и повремените погледи многу ме влечат, иако мислам дека не ми одговараат премногу.

  Поздрав.

 4.   ЕРСАНТ dijo

  „Во право си, костумот не е нешто многу ново, но се грижиш да изгледаш добро. Обично не се комплицирам премногу и не ми треба многу време да одлучам за костумите. Лично ми се допаѓаат костумите Мексон, за нивниот покласичен крој. Тие изгледаат добро, се чувствуваат подобро и вредноста за парите изгледа одлична.

  Иако морам да признаам дека и повремените погледи многу ме влечат, иако мислам дека не ми одговараат премногу.

  Поздрав “.