Избричена коса за мажи

 

Избричена коса за мажи

Избричена коса за мажи се многу лични фризури што им се допаѓаат и се идеални за задушувачките температури на летото. Неговиот стил беше под влијание на најхаризматичните во кино, спортисти или пејачи и продолжува да поставува тренд, без оглед како минуваат годините.

Оваа фризура отсекогаш била ценета за оние кои сакаат да ја обележат својата личностПа, пред да ја поминете машината низ главата, треба да процените дали вашата глава се вклопува во моделите и физиономијата за да може да го прифати тоа бричење.

Затоа, мора да направите преглед на совеста за да знаете дали е ваш стил. Многу мажи дојдоа до утврдување на овој рез со психолошки промени во нивниот живот, со чувство на удобност и практичност со фризурата или со затворање на некој вид сцена.

Избричена коса за мажи

Ако сте поминале низ умот да направите ваков вид сечење, треба да знаете дека не постои само едноставното бричење. Избричена коса може да се направи во различни стилови и тука можеме да ви покажеме различни опции што можете да ги користите:

Тотално бричење

Избричена коса за мажи

Целосното бричење е класично и најлесно да се направи. Може да се направи со помош на вашиот стилист или направете го тоа сами со помош на специјален брич за бричење на косата. Овој рез е многу ласкав за мажи со проблеми со ќелавост, за радикални промени во изгледот или за доаѓањето на летото.

Избричена коса со градиент

Избричен со градиент

Ова избричено е идеално за оние кои се осмелуваат со оваа фризура, оставајќи малку коса одозгора, на овој начин се елиминира ефектот "јајце глава". Да се ​​направи оваа фризура треба да бидете многу прецизни со бричот за да се одржи прецизната нерамномерност помеѓу горниот и страните на главата. Оваа избричена фризура е многу елегантна и одговара на многу личности.

Избричен со засеци, ленти или цртежи

Избричен со засеци, ленти или цртежи

Оваа фризура е младешка, привлечна и со тој допир на свежина.. Треба да ја носите избричена коса со сечењето што го забележавме, а тоа е со избричен градиент. Од секоја страна на вашата деградација е кога се прават засеци или ленти, за да се одбележи таа поделба меѓу двете страни. Цртежите може да се прават на страните на главата или над тилот, на задниот дел.

Избричени мажи со брада

Избричен со брада

Комбинација на избричена коса и израсната брада Тоа е изглед кој се наметнува за сите стилови и личности. Можете да ја комбинирате косата со тридневна брада или со прилично долга брада, таа е совршена со многу густа брада. Неговата мешавина го дава оној груб и сериозен изглед и за да биде совршено, препорачливо е да ги деградирате бубрезите од професионалец со добра рака.

Избричен поткож

Избричен поткож

Оваа фризура е многу блиска, скоро избричена и идеална за сите типови коса. Начинот на носење е оставајќи ги страните на главата многу избричени, а горниот дел оставајќи го малку долг, со оној смислен стил на подрез. Вашите ознаки помеѓу двете нивоа може да се деградираат или драстично да се исечат, без деградација.

Избричена коса на ниво 3 или 5

Избричен на 3-ти или 5-ти

Овој избричен стил е за оние кои сакаат да ја носат косата прилично кратка, но без да се достигне целосното бричење. Идеално е да се започне со сите оние мажи кои почнуваат да ја губат косата и може да се остави на двете нивоа, помеѓу 3 и 5, оставајќи го горниот дел малку подолго ако сакате.

Како да добиете избричена коса дома?

Тоа е најлесниот начин да се добие фризура без врева и без врева. Мора да имате добра машина за бричење, што може со дебелината на вашата коса и дека тоа го прави брзо и без влечење.

Можете да ја избричите косата за само 10 минути и може да се направи автохтоно, без потреба од помош. Можете да го изберете вашето ниво во зависност од вашиот вкус, или на ниво 1, 2, 3, па дури и 5, со што ќе постигнете многу поприродна и кружна завршница.

Startе започнете со употреба на жилет на страните и сечење на косата од дното нагоре, правејќи мазни движења со темпото што бричот ќе го побара од вас. Потоа можете да продолжите назад додека не стигнете до круната.

Горниот дел е исто така лесен за правењеТреба да започнете од челото и да го чешлате исечениот дел. За да го надополните, направете второ поминување низ целата глава додека не престанете да слушате дека бричот ја сече вашата коса.

Ако тоа што го сакате е направи бричење на две височини, Со целосно бричење на страните и подолга коса на врвот, прво треба да ја избричите косата целосно до нивото што ќе го оставите горниот дел.

По страните треба спушти ги за едно или две нивоа помалку отколку бројот што го користевте на врвот. Вие мора јасно да ја визуелизирате марката каде ќе ги оставите двата дела да се деградираат, правејќи го десниот дел да се совпадне со левиот.

За да ја деградирате оваа област, треба да го сторите тоа со внимание и трпеливост, користејќи брич во кратки потези и малку по малку. Помогнете си со неколку огледала за да имате совршен рез. Ако сакате да го знаете најдобриот начин да ја избричите главата, можете да прочитате еден од нив нашиот пост, каде што ќе ви го објасниме подетално.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.