Избричена глава и брада, добра или лоша идеја?

Вил Смит со брада

Вил Смит (во средина) се избричи со избричена глава и брада во „Одредот за самоубиства“

Кој рече дека мажите со избричена глава не изгледаат добро на брада? Во оваа белешка објаснуваме зошто не треба да исечете коса (наменета за игра на зборови) во времето на оставете ја косата на лицето да порасне дури и ако имате избричена глава.

Вистина е дека се создава силен контраст помеѓу горниот дел и долниот дел од главата, но токму тука лежи нејзината главна доблест. Носете избричена глава и брада носи одредена смелост на сликата Тоа ќе ви дојде со копчиња ако барате да добиете тврд изглед на момчето, како Вил Смит во неговиот последен филм „Одреди за самоубиства“, во кој тој игра опасен платеник.

Оскар Исак со брада

Но, придружувањето на избричената глава со целосна брада не секогаш резултира со грубост, но можеме да дадеме и сосема спротивен впечаток, оној на интелектуалецот. Гватемалецот, Оскар Исак - со непроценлива помош од некои очила и гардероба во стил Зен- Добијте го овој ефект во екс-машина, каде тој игра вежби за вештачка интелигенција.

Том Харди и Тревис Фимел

Том Харди („Лудиот Макс: Фјури Роуд“) и Тревис Фимел („Викинзи“) неодамна го извезија овој изглед во две фотокани, потенцирајќи, во случајот на првиот, дека со костум изгледа и феноменално. Што се однесува до Австралиецот, тој се одлучува за повеќе неформални облеки, иако исто така многу ни се допаѓа резултатот. Заклучок, избричена глава со брада е одлична идеја каков и да е вашиот стил.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.