Избор на шалови со печатени мотиви за оваа пролет

Тие носат карактер и личност. На шалови со шара имаат својство да бидат во можност да ги зголемат до максимум подобри сите изгледа сезонски. Ако зимата не соблече добра шамија, пролетта сторете го истото, но со шарена шамија.

За ова пролет-лето 2017 година особено се носат оние со мотиви со шема, отпечатоци за сите вкусови кои се движат од најкласичните и доживотни мотиви, па сè до отпечатоци повеќе роман и оригинал. Еве оди еден избор на наши сезонски фаворити. 

Рабници

Со печатење на графички мотиви во сива и бела боја со дизајн на реси. Дозволете ни да го додадеме етничкиот и боемскиот допир на овој избор со ова марамче од куќата Бруклин е сопственост на Рокаверис.

Бандана

Банданите се класика во универзумот на шалови кои оваа сезона се вратија посилни од кога било. Без разлика дали ги носите со јазли, или ако тоа го правите во најчист стил западниот виткање на шалот со V врат над вратот. Останавме со а дизајн на црна позадина со бургундски мотиви de Levis.

Paisley

Типичните мотиви на Пајсли од кашмир се класика меѓу дезените што најмногу се повторуваат на шамиите и сите видови додатоци. Оваа сезона остануваме со ова бела позадина шамија со разнобојни мотиви на Пејсли de Манго човек.

Флорес

Во свилен шифон и претставен со мотиви на цвеќе во полна боја, ни останува овој весел шал од Рекреиран Гроздобер, ретро-инспириран потпис на онлајн продавач Асос.

Черепи

Говорејќи за класиците, не може да изостане незаборавно парче од овој избор, иконскиот шамија за печатење на черепот потпишано од Александар Мекин. Останавме со најбезвременскиот дизајн од сите во класичната комбинација на црно-бело.

Молови

Среќни и забавни, точките се печати најпријателски од сите. Се обложуваме на а памучен дизајн во црно со живописни жолти точки. На Топман.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.